Kariyer ve Yatırım Fikirleri

Ev Kredisi Hesaplama Konut Kredisi

Ev Kredisi Hesaplama 

Kirada oturan kişiler arasında ev kredisi hesaplama işini yapmayan herhalde yoktur. Bunun için çeşitli hesaplayıcılardan destek alınabilir

 

Banka şubesine bile gitmeden masa başında istediğiniz bankadan alacağınız ev kredisi hesaplama araçları kullanarak saniyeler içinde açığa çıkıyor.

 

2019 yılının Mart ayı itibariyle en uygun ev kredisi veren banka araştırmalarında başa çıkan Ziraat Bankası konut kredisi hesaplama çubuklarında faiz oranı 1.45 olarak gözüküyor ama bu şubelerde 1,28’e dek inebilir. Zaten banka bu oranın değişebileceğini bir not olarak belirtmektedir. Aynı zamanda bu oranın Ziraat Bankası ile birlikte çalışan inşaat şirketlerinden ev alındığında 0.98’e kadar çekilebildiği açıklanmıştır. Ev kredisi hesaplama 0,98 oranının geçerli şartı budur.

 

Otomatik Hesaplama Yapabilirsiniz

 

İnternetteki kredi belirleme cetvellerini karşılaştırmalı olarak da yapabilirsiniz. Tıpkı en uygun oteli bulma ya da en ucuz uçak bileti bulma aramaları gibi en uygun şartlı krediyi bulma amaçlı hazırlanan cetvelleri kullanabilirsiniz. Hatta sonrasında bankaya bile gitmeden talebiniz üzerine sizin kapınızı ev kredisi vermek için çalacak finans kurumları vardır. Kredi hesabınızı belirleyen temel faktör sizin sahip olduğunuz aylık gelir miktarıdır. Bankalar sizin ne kadar aylık geliriniz olduğunu biliyor ve hesaplamayı almak istediğiniz miktar üzerinden değil, tersine ödeyebileceğiniz miktar üzerinden yapıyor diyebiliriz.

Ev Kredisi Hesaplama

Kredi alırken öncelikle aylık gelirinizi ve ne kadar ödeyebileceğinizi mantıklı olarak düşünün. Nasılsa ödenir şeklindeki yaklaşımlar sonucu boyunuzu aşan ödeme miktarları ile karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kredi yapılandırmaları olur gibi düşüncelere de fazla güvenmeyin. Çünkü yapılandırmalarda bankaların kara listelerine de teğet duruyor olacaksınız. Ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız en iyi yöntemdir.

 

Hesabı Belirleyen Temel Faktörler

 

Bankalara ait kredi hesaplama cetvelleri öncelikle almak istediğiniz kredi çeşidine göre seçilir. Örneğin ev kredisi ile ticari destek kredisinin faiz oranları çok farklıdır. Sonra alınması düşünülen miktar, taksit miktarı, vade seçimi yaparsınız. (Değişmeyen bölüm faizdir. Çünkü bankanın size vereceği paradan sağlayacağı ana gelir faizden gelecektir.) Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi ev kredisi hesaplama Ziraat Bankası üzerinden yapılan aramalarda son dönemde en uygun sonucu vermektedir. Bankanın kredi kampanyalarını takip etmekte yarar vardır.

İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Devlet Destek Kredisi Çiftciler İçin

Kredi Kartı Borcu Ödeme


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

1 yorum
  1. […] Konut Kredisi İçin Gereken Belgeler […]

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.