Site icon Parasal Çözümler

Hollanda’da Çalışmak, İş İlanları, Personel Alımları, Maaşlar

Hollanda'da Çalışmak, Yaşam, İş Kurmak, Hollanda'da Maaşlar

Hollanda’da çalışmak, son dönemlerde artan göçlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bilindiği gibi Hollanda’da çalışmak oldukça mantıklı bir iş fikridir. Ancak, Hollanda’da çalışmak için gerekli birçok prosedür bulunmaktadır. ‘’Hollanda’da çalışmak istiyorum’’ diyorsanız, metnimizi okuyabilirsiniz. Sizler için oluşturduğumuz metinde; Hollanda’da serada çalışmak, Hollanda’da yaşam, Hollanda’da maaşlar ve Hollanda’da iş imkanları gibi detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

İçindekiler

Hollanda’da Yaşam

Hollanda’da yaşam oldukça kaliteli ve konforludur. Ülkenin insanları oldukça sıcakkanlı ve misafirperverdir. Hollanda’nın ekonomik refahlığı halkın her noktasında rahatlıkla hissedilmektedir. Konum olarak Avrupa’nın batısında kalan bir ülkedir. Başkenti, Dünyaca ünlü şehir olan Amsterdam’dır. Ülkenin yönetim şekli monarşidir. Halkın konuştuğu dil; Flemekçedir. Bu dilin yanında yoğunluklu olarak İngilizce ve Frizce dilleri de konuşulmaktadır. Toplan nüfusu; 17 buçuk milyondur. Ülkede dengeli nüfus politikası uygulanmaktadır. Bu yüzden her kente olması gereken nüfus yoğunluğuna sahiptir.

Hollanda’da yaşam, Türkiye’ye nazaran biraz daha pahallıdır. Ülke, para dilimi olarak EURO kullanmaktadır. EURO da oldukça değerli bir para dilimidir. Ancak ülkede yaşıyor ve çalışıyor olmanız durumunda; temel yaşam koşullarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Hollanda iş imkanları açısından da oldukça güçlüdür. Ülkede kurallar oldukça net ve katıdır. Kuralların dışına çıkılmadığı sürece; yaşam oldukça keyiflidir. Hollanda’da kaçak çalışmak gibi bir durumun önüne geçmek için işyerlerine özel olarak uygulanan kurallar bulunmaktadır. Genel olarak Hollanda yaşanması gereken güzel ülkelerden birisidir.

Fransa’da Çalışmak, Yaşam ve Maaşlar

Hollanda İş İmkanları

Hollanda’da gelişmiş ekonomisi ve büyüyen üretim kapasitesinden kaynaklı her yıl işçi alımı yapmaktadır. Son dönemlerde teknik elemandan ziyade, işçi alımı almaya başlamıştır. Ülkede düzenli olarak yüksek kapasiteli fabrikalar ve şirketler kurulmaya devam ediyor. Ayrıca yeni gelişen meslekler üzerinde de hassasiyetle duran ülkelerden birisi de Hollanda’dır. Bu yüzden teknoloji uzmanlarına, yazılımcılara oldukça değer veriyor. Ayrıca Hollanda’da serada çalışmak ve Hollanda’da hemşire olarak çalışmak da oldukça avantajlı iş koşulları arasında yer alıyor. Genel olarak Hollanda’da iş imkanları şu şekildedir:

Hollanda’da iş ilanları ağırlıklı olarak bu alanlar üzerinde açılmaktadır. Ayrıca kendi uzman olduğunuz bir alan bulunuyorsa; Hollanda’da çalışmak sizler için daha kolay olacaktır. Her Avrupa ülkesi gibi Hollanda’da uzman personellere ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca Hollanda’da iş kurmak da oldukça akıllıca bir seçenek olacaktır.

Azerbaycan İş İmkanları – Vize, Çalışma İzni

Hollanda’da Maaşlar

Hollanda’da maaşlar, Türkiye’ye nazaran oldukça yüksektir. Ülkedeki her iş koşulu oldukça yüksek fiyatlar kazanmaktadır. Ancak Hollanda’da yaşayan birisi için kazanılan paralar, birisini zengin edecek kadar yüksek değildir. Elbette Hollanda’da çalışarak birikip yapıp, Türkiye’ye dönmek oldukça kazançlı olacaktır. Genel olarak Hollanda’da maaşlar şu şekildedir:

 

Genel olarak Hollanda’da maaşlar bu şekildedir. Hollanda’da asgari ücret son zamlarla birlikte; 1.635 EURO olarak belirlenmiştir. Bu maaş Türk Lirasına çevrildiğinde; 12.808 ₺ tekabül etmektedir. Ülkedeki en az verilecek ücret budur. Daha aşağısının verilmesi yasaktır.

Almanya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda’da Çalışmak İçin Gerekenler

Hollanda’da çalışmak için gerekli prosedürler ve kurallar bulunmaktadır. Bu gereklilikleri eksiksiz yerine getirilmesi şarttır. İlk olarak Hollanda’da çalışmak için sizleri ülkeye davet eden birisi olmalıdır. Davet ise işveren göndermelidir. Yani sizler Hollanda’ya gitmeden önce işinizi bulmanız gerekmektedir. İşinizi bulmanız durumunda ise Hollanda çalışma vizesi almanız gerekir. Bu vize ile belirli bir süreliğine Hollanda’da çalışma hakkı kazanırsınız. Genel olarak Hollanda’da çalışmak için gerekenler şu şekildedir:

Pasaport, 10 yıldan eski olmaması gerekir. Ayrıca minimum 1 yıl geçerliliği olmalıdır.

Bu form, sizlerin Hollanda’da çalışma başvurunuz resmileştirmektedir. Bu formu İngilizce, Fransız, Alman veya Flemenkçe dillerinde doldurulması gerekebilir.

2 Adet biyometrik vesikalık fotoğrafınız olması gerekir. Fotoğraf en az 6 ay önce çekilmiş olması gerektiğini unutayın.

Adli Sicil Müdürlüğü tarafından Hollanda’nın herhangi bir resmi diliyle yazılmış ve üzerinden 6 ayı geçmemiş belge.

Hollanda Konsolosluğu ya da Elçilik tarafından belirlenmiş bir doktoradan alınan sağlık raporu. En az iki adet olmalıdır ve rapor 6 aydan daha eski olmamalıdır.

Hollanda’da bulunan işvereniniz tarafından sizlere gönderilen belgedir. Bu belge sizlerin Hollanda’da işe çağrıldığınız belirtir.

Güncel olarak Hollanda’da çalışmak için gereken koşullar bu şekildedir. Bu belgeler ile Konsolosluk ya da Büyük elçiliğe gidebilirsiniz. Ayrıca aracı vize şirketlerinden destek alarak; işlemleriniz onlara ücret karşılığı yaptırabilirsiniz. Bazı durumlarda; işveren şirkette sizlerin vize sürecini yönetebilmektedir.

Hangi sitelerden iş daveti alabilirsiniz:

1- indeed.com (TIKLA BAŞVUR)

2-monster.com (TIKLA BAŞVUR)

3- jooble.org (TIKLA BAŞVUR)

Exit mobile version