Kariyer ve Yatırım Fikirleri

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

İhtiyaç kredisi başvurusu yapmak isteyenler artık SMS ve internet bankacılığı kullanarak kredi kullanma şansına ulaşabiliyor.

 

ihtiyaç kredisi başvurusu artık SMS ve internet sayesinde çok kolay hale geldi. Birçok özel banka kredi başvurusunu online olarak alıyor. Hatta kredi notu yüksek olana kredi kullanmak için bankaya gerek kalmadan internetten kredi kullanma şansı veriliyor. Her bankanın özel bir SMS numarası var. Kimlik numarası ve gelir bilgisi kısa mesaj olarak yazılarak bu numaraya iletiliyor. Sonrasında olumlu sonuçlanan bir başvuru olursa kredi için ön onay veriliyor.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Kredi Kullanmak Mümkün

 

Online kredi kullanmak birçok kişi için pratik ve acil ihtiyaçların karşılanması açısından önemlidir. Bunu sağlamak için kredi notu yüksek olan müşteriler evlerinden dahi çıkmadan kredi kullanabiliyor. Online internet bankacılığı kullananlar başvurularını yaparak kredilerini anında onaylı olarak kullanabiliyor. Denizbank, ING, Garanti, QNB Finansbank, TEB, İş Bankası gibi bankalar kredi kullanıp anında onay almanızı mümkün hale getiriyor. Tabi kredi notunuz yüksekse bu kolaylıklardan yararlanabiliyorsunuz. Kredi notunuz düşükse banka şubesine gitmeniz gerekiyor.

 

Banka Şubesinde Kredi Başvurusu

 

Banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunduğunda gelirlerinizi belgelemeniz önem taşıyor. Gerekirse bir kefil, maaş, kira geliri gibi ek gelirler, eşinizin gelirleri dikkate alınarak kredi kullanabileceğiniz üst limit belli oluyor. Buna göre onaylanan limit dahilinde kredi kullanabiliyorsunuz. Şubeye giderken varsa maaş bordronuz, kira gelirleriniz, bankadaki birikimleriniz ve mülklerinizin tapularını da yanınıza alarak kredi için başvuru yapabilirsiniz.

 

İpotekli Krediler

 

Gelirleriniz yetersizse muhtemelen size kefil olacak biri de olmayacaktır. Bu durumda eviniz ya da arabanızı ipotekleyerek kredi kullanabilirsiniz. Bunun başvuru için de tapu bilgilerinizi ileterek evinizin değerine kadar kredi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kredilerinizi ödeyebiliyorsanız herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Ancak kredilerinizi ödeyemezseniz, evinize haciz koyulabileceğini bilmelisiniz.

 

Kredi başvurusunda bulunurken gereken evraklar hangileridir

 

  • Maaş bordrosu
  • Vergi levhası
  • Kimlik
  • Tapu ve ruhsat
  • Diğer gelirlerin belgelenmesi
  • Varsa kefil olan kişiye ait bilgiler

 

Banka belirli bir limite kadar kredi başvurunuzu onaylama inisiyatifine sahiptir. Genel merkeze giden ve onay bekleyen kredinizin onaylanıp onaylanmayacağının bir garantisi olmayacaktır.

Finans Bank İçin Tıklayınız

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Bireysel Emeklilik Nedir Gereken Şartlar Nelerdir ?


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.