Site icon Parasal Çözümler

İngiltere Yüksek Lisans – Master Şartları ve Ücretleri

İngiltere Yüksek Lisans - Master Şartları ve Ücretleri

İngiltere Yüksek Lisans - Master Şartları ve Ücretleri

İngiltere yüksek lisans ve İngiltere Master programları günümüzde en çok tercih edilen ülkeler arasında gelmektedir. İngiltere eğitim ve kültürel yapısıyla, Dünya’ya örnek bir ülkedir. Yaşam konforlu, eğitim ise en üst düzeydedir. Bu yüzden her yıl Türkiye’den birçok öğrenci İngiltere’de yüksek lisans yapmak ve eğitim almak için ülkeye gitmektedirler. İngiltere master şartları ve İngiltere master ücretleri hakkında detaylı bilgilere sahip olmak için bu metinden faydalanabilirsiniz.

İçindekiler

İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere yüksek lisans yapmak için en doğru ülkelerden birisidir. Ülke’de eğitim tam donanımlı ve dünyanın en önemli hocaları bulunmaktadır. Ayrıca İngiltere’de bulunan yüzlerce yıllık üniversiteler, günümüzde hala eğitim vermeye devam etmektedir. Türkiye’den, İngiltere’ye yüksek lisans yapmak için giden birisi; ekonomik olarak zorlanabileceğini unutmamalıdır.

İngiltere’de yaşamak ve bir miktar pahallıdır. Olası İngiltere’de geçici ve küçük işlerde çalışmanız durumunda ekonomik durumlarınızı toparlayabilirsiniz. Ayrıca eğitiminizde başarılıysanız İngiltere’de yüksek lisan burs hakkını kazanabilirsiniz. Bu sayede üniversiteye yüklü miktarda para ödemek durumunda kalmayabilirsiniz.

Amerika Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? Kimler Yapabilir?

İngiltere Yüksek Lisans Ücretleri

İngiltere yüksek lisans ücretleri her ülkede olduğu gibi değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenliğin sebebi; öğrenci profili, üniversite, eğitim olanakları ve seçilen bölümler ile alakalıdır. Yani İngiltere yüksek lisans ücretleri oldukça farlılık göstermektedir. Ancak genel olarak İngiltere’de yüksek lisans bölümleri ve ücretlendirmeleri listesi yaptığımızda karşımıza çıkan tablo şu şekildedir:

İngiltere’de Tıp üzerine yüksek lisans ücreti oldukça yüksek olduğunu belirtelim. Ülke’deki en uygun ücret 000 GBP’den başlamaktadır. Ortalama bir üniversite’den eğitim almanız durumunda ise; 30.000 GBP olacaktır. Bu ücret, Türk Lirasına çevrildiğinde; 257.657 ₺ olacaktır.

Hollanda’da Çalışmak, Yaşam, İş Kurmak, Hollanda’da Maaşlar

İngiltere’de Yüksek Lisans Şartları ve Başvuru Koşulları Nelerdir?

İngiltere’de yüksek lisans/master yapmayı düşünüyorsanız; belirli aşamalardan geçmeniz gerekmektedir. Her üniversite, öğrenci profilini kendilerine göre seçmektedir. Yani gereklilikler ve koşullar üniversitelerde farklılıklar gösterebilmektedir. Genel olarak İngiltere yüksek lisans şartları ve başvuru koşulları şu şekildedir:

IELTS; Uluslar arası kabul görmüş İngilizce yeterlilik testidir. Bu sınavdan alacağınız not ile akademik eğitim alabilme koşulunuz belirlenir. İngiltere’de yüksek lisans yapabilmek için IELTS sınavından en az 6.5 puan almanız gerekmektedir. Yani İngilizce olarak okuma, yazma ve konuşma sınavlarından en az 6.0 puanı almanız gerekmektedir. Bazı üniversiteler IELTS sınavında 7.0 puan şartı da koyduklarını bilmenizde fayda var.

Motivasyon mektubu; öğrencinin hedeflerini, hayallerini ve kendisinden bahsettiği mektuptur. Bu mektup, üniversiteye gönderilecektir. Sizlerin üniversiteye alınması ya da alınmamasında oldukça önemli bir faktör olduğunu unutmayın. Bu yüzden elinizden geldiği kadar kendinizi iyi anlatmaya çalışın. Elbette mektup İngilizce olmalıdır.

CV; tecrübelerinizi, gönüllü çalışmalarınızı, stajlarınızı ve iş tecrübelerinizi paylaşacağınız belgedir. İngiltere’deki en iyi üniversiteler CV belgesini oldukça önemsemektedir. Bu yüzden elinizden geldiği kadar nitelikli olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Transkript; Lisan eğitim boyunca aldığınız derlerin incelenmesidir. Türkiye’de ya da faklı bir ülke’de aldığınız akademik eğitimin not ortalaması, ne denli başarılıysa sizlere o kadar avantaj sağlayacaktır.

Diploma; Lisans eğitimi aldığınızı onaylayan belgedir. İngiltere’deki üniversitelere bunu göndermeniz gerekmektedir. Ancak diplomanız henüz hazır değilse daha sonra da iletme şansınız bulunmaktadır.

Referans Mektubu; Akademik olarak verilen referans mektubudur. En az 1 akademik olmak üzere 2 referans mektubu teslimini, yüksek lisan için başvurduğunuz üniversiteye vermeniz gerekir.

Pasaport ve iletişim bilgileri; Üniversite’nin sizlerle tekrar iletişime geçmesi için verilen bilgilerdir. Kişisel bilgileriniz – başta mail olmak üzere- hepsini iletmeniz gerekir. Adres, telefon, pasaport vs.

İngiltere’de yüksek lisan yapmak için yukarıdaki gereklilikleri yerine getirmeniz gerekir. Bu belgeleri, İngiltere’de master yapmak istediğiniz üniversitelere iletin. Elinizden geldiği kadar üniversitelere iletmeniz sizlerin kabulü için avantaj sağlayacaktır.

Fransa’da Çalışmak, Yaşam ve Maaşlar

İngiltere’de Yüksek Lisans Burs

İngiltere’de yüksek lisans bursu da alma şansınız bulunmaktadır. Ancak bu bursu almak oldukça zordur. Türkiye’deki eğitiminiz dört, dörtlük olması ve sizlerin tam donanımlı öğrenci olmanız gerekmektedir. Ayrıca İngiltere veya Türkiye’de birçok Uluslar arası şirket, öğrencilere burs sağlamaktadır. Şirketler, bursları bazen iyi niyet olarak gerçekleştirirken bazen de mezun olmanız durumunda onlarla çalışmanız için sizlere vermektedir.

Forum Portalı

Ödev Yaparak Para Kazanma

 

Exit mobile version