Kariyer ve Yatırım Fikirleri

IOTA Nereden Alınır? Hangi sitelerden IOTA nasıl alınabilir?

IOTA Nereden Alınır? Hangi sitelerden IOTA nasıl alınabilir?

Son günlerde adından çok fazla söz ettiren kripto para birimi olan IOTA ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de IOTA nereden alınır? IOTA nasıl alınır gibi sorulardır.

Konu içerisinde IOTA nedir ile ilgili çok detaya girmeyeceğiz. Zira, bu yazıya bir şekilde ulaşmış olanlar az çok IOTA ile ilgili bilgi sahibi olmuşlardır ve şimdi kafalarını meşgul eden IOTA nereden alınır sorusuna yanıt aramaktadırlar.

IOTA nedir ile ilgili çok kısa bahsetmek gerekirse, kripto para birimleri arasında blockchain sistemini kullanmayan, bunun yerine kendi sistemi olan TANGLE teknolojisini kullanan ilk para birimidir.

Kullandığı teknolojinin özelliği sayesinde blockchain sistemine göre çok çok daha hızlı işlem süreleri ve aynı şekilde çok ucuz transfer maliyetleri söz konusudur.

Bu özellikleri ile öne çıkan IOTA, kripto para piyasasında hızla işlem hacmini arttırarak ilk 10 para birimi arasında yer almıştır.

IOTA’ya artan ilgi dolayısı ile IOTA nereden alınır diye araştırma yaptık ve sizler için kolay ve anlaşılır bir dille anlatmaya çalıştık.

IOTA Nereden Alınır? IOTA Nasıl Alınır?

IOTA şimdilik aşağıdaki sitelerden alınabiliyor. Bu sitelerden herhangi birisinde hesabınız var ise kolaylıkla alabilirsiniz.

  • Bitfinex
  • Binance
  • Coinone
  • Okex
  • Coinfalcon
  • Exrates

Yukarıda belirtilen internet sitelerinden en güvenilir olanlar Binance ve Bitfinex’dir.

Bitfinex’de üyeliğiniz yok ise kayıt olabilirsiniz. Ancak alım satım yapabilmek için hesabınızın VERIFIED yani onaylı olması gerekiyor. Onay almak için ise kimlik ve adres bilgilerinizi ilettikten sonra 1 aya yakın bekleme süreleri ile karşı karşıyasınız.

Bu yüzden bizim tavsiyemiz Binance üzerinden alım satım yapmaktan yana. Binace ile siteye kayıt olduktan sonra VERIFIED olmadan, günlük 2 Bitcoin değerinde para yatırma ve çekme yapabilirsiniz. VERIFIED olduktan sonra ise limitler günlük 100 Bitcoin değerine yükselecektir.

Binance sitesine üye olmak için aşağıdaki linke tıklayarak mail adresinizle 2 dk içerisinde üyeliğinizi aktif edebilirsiniz.

Binance.com

Yukarıdaki sitelerin hiç birisine doğrudan dolar yada euro yatırılamamaktadır. Bu sitelere para göndermek için Türkiye’de faaliyet gösteren BTCTurk, Paribu, Koinim gibi sitelerden birisinde hesabınız olması gerekiyor.

Türk sitelerinden herhangi birinden Bitcoin, Ethereum yada Litecoin alımı yaparak Binance’daki hesabınıza göndermeniz gerekiyor.

Sanal para transferi yaparken belirli bir transfer ücreti ödenmektedir. Bu ücret en fazla Bitcoin’de olup 0,0005 Bitcoin değerindedir.

Bu yüzden transfer ücreti daha düşük olan Ethereum yada Litecoin alıp gönderirseniz çok Bitcoin transferine göre yaklaşık 10 kat daha az ücret ödersiniz.

IOTA alındıktan sonra saklayabileceğiniz online cüzdanlar şimdilik bulunmamaktadır. Kendi ofline cüzdanlarınızda saklayabileceğiniz gibi alım yaptığınız sitede de tutabilirsiniz.

IOTA nereden alınır? IOTA nasıl alınır gibi  konular ile ilgili sorularınız ve görüşleriniz için bize her zaman aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki başlıkları da inceleyebilirsiniz.

Bitcoin Nedir

Bitcoin Nasıl Alınır? Nasıl transfer edilir?

Bitcoin Cüzdanı Nedir? Nasıl Kullanılır?


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.