Site icon Parasal Çözümler

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak

İçindekiler

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Ev yemekleri dükkanı açmak isteyen bir kişinin bilmesi gereken tüm bilgileri sizler için derleyip toparladık. İş yeri açmak kolay gözükse de önemli olan işi yürütebilmektir. İşin ehli olan kişiler ile çalışılmalı ve işinizin en iyisi olmaya çalışmalısınız. İş yeri açmak için gerekli birikim ya da paranı var ise en ince ayrıntısına kadar düşünüp karar verdiyseniz şimdiden hayırlım olsun diyoruz.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak için gerekenler nelerdir?

Bir iş yeri açmak için öncelikle birikiminiz ya da yeterli kadar paranız olmalıdır. İş yeri açmak için gerekli olan izin ve belgeler toplanmalı ve onaylanmalıdır. Daha sonra iş yerinizi açarak halka hizmet etmeye başlayabilirsiniz.

Alınması gereken izinler, ruhsatlar, mesleki belge ve gerekiyorsa sertifikalar nelerdir?

Bir iş yeri açabilmek için gerekli evraklara ve izinlere gerek duyulur. Vergi dairesi, SGK, belediye, esnaf odaları ve muhasebecilere başvuru yapmanız gerekmektedir. Açacağınız yer ev yemekleri gıda üzerine ise Türk Gıda Kodeksi gibi yere de müracaat etmeni gerekmektedir.

İş yeri açmak için gerekli makina ve ekipmanlar nelerdir? – Bu ekipmanların ortalama alış maliyetleri nedir?

İş yerini açmak maliyetli ve zahmetli olduğu kadar eşya seçimini doğru yapmakta zahmetli ve zordur. Buzdolabı, derin dondurucu, çatal-kaşıktan tabak, tencereye kadar tüm mutfak araç gereçleri, fırını, fritözü gibi mutfak için lazım olan tüm ekipmanlar seçilip alınmalıdır. Bu ekipmanların ortalama alış maliyeti değişmektedir. 10-40 bin arası bir alış maliyeti olabilir.

Ev Yemekleri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Küçük ölçekli bir yer açmanın toplam maliyeti ortalama nedir?

Küçük ölçekli bir iş yeri açmanın maliyeti bile 20-40 bin arası değişiklik göstermektedir. Kira ise kira bedeli vergisi iş yeri ihtiyaçları personel maaşını da hesaba katarak açılacak dükkânı iyi seçmeli ve geleceği düşünerek kurulmalıdır.

Ev Yemekleri Dükkanı Kar Marjı

 Dükkân açıldıktan sonra ortalama kazanç iş yerinin cirosu, satışı ve performansına bağlıdır. Ayda 30 bin kazanç elde eden bir dükkân diğer ay 20 bin kazanç sağlayabilir. Ev Yemekleri dükkânında bu gelir fazla olmasa bile ayda ortalama kazanç 10 bin olarak hesaplanabilir. Tabi satış ve müşteriye göre değişkenlik gösterebilir.

 Kazancı arttırmak için gerekli reklam-tanıtım-kampanya-promosyonlar ne olmalıdır?

Her iş yeri başlangıçta ve ileri zamanlarda tanıtım amaçlı reklam, tanıtım ve promosyonlar yapmaktadır. Reklam şirketleri ile anlaşarak iş yerinin reklamını hatta broşür dağıtarak tanıtımını yaptırmaktadır. Kazancı arttırmak için çeşitli kampanya, promosyonlar yaparak müşteri memnuniyeti ve kazanç elde etmeye çalışmaktadır.

Avantaj ve dezavantajları, riskleri nelerdir?

Sürekli iş yerinde olmak zorunda olacağınız için ve işin ne zaman geleceğini bilmediğiniz için plan ve program yapmak kolay olmamaktadır. Yemek yapmak kolay gözükse de aslında zor ve beceri gerektiren bir iştir. Ateş ve kesici delici aletler olarak da bilinen bıçaklar ile her an bir kaza meydana gelebilmektedir. Bu yüzden dikkat ve beceri gerektiren bir iştir. Avantaj olarak kendi iş yeriniz tüm yetki ve mutfak hâkimiyeti size ait. Kazancınızı, zararınızı gözlemlemek ve yönetmek sizin elinizde. Emir altında değil kendi işinizin patronu olarak çalışıyorsunuz.

Yeni gireceklere tavsiyeler ne olabilir?

 Ev yemekleri dükkanı açmak kolay gözükse de değildir. Asıl önemli olan işi yürütebilmek ve müşteri memnuniyeti kazanmaktır. Yemekleri kusursuz ve mükemmel yapmak zordur ama asıl zoru başarabilmeli ve titiz temiz çalışılmalıdır. Her zaman müşteri memnuniyetine önem verilmelidir. İş yerini açmadan önce enine boyuna iyice düşünmeli, plan yapmalı, araştırmalı ve düşünülmelidir. Çevre genişliğine müşteri kazanmanın kolay olacağına pek güvenmemek gerekir. En ince ayrıntısına kadar plan ve hesap yapılarak iş yerini açmaya karar verilmelidir.

Ev yemekleri dükkanı açmak ile ilgili görüşleriniz ve sormak istediğiniz tüm sorularınız için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ev yemekleri dükkanı açmak dışında farklı iş alanları ile ilgili aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Bayan Kuaförü Açmak

Öğrenci Yurdu Açmak Ve İşletmek

Çiçekçi Dükkanı Açmak – Nasıl Açılır – Maliyet Ve Kar Marjı

Güzellik Merkezi Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Bijuteri Dükkanı Açmak. Yatırım Maliyeti Ve Kar Marjı

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak

Cafe Açmak. Yatırım Maliyeti ve Kar marjı

Parti Evi Açmak

Forum Portalı

Exit mobile version