Site icon Parasal Çözümler

Almanya İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla?

Almanya İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla

Alman işgücü piyasasında iyi eğitimli, kalifiye profesyoneller için mükemmel fırsatlar mevcuttur. Yabancı adaylar için en çok aranan işler ve Almanya iş imkanları konusunda değerli ipuçlarını yazımızda bulabilirsiniz. Almanya ekonomisi gelişmeye devam ederken bazı sektörler özellikle personel arayışındadır. Sadece 2012’den 2017’ye kadar, ücretli istihdam sayısı 2.88 milyon artarak 32.16 milyona yükselmiştir. Yazımızın detaylarını inceleyerek siz de Almanya’da hayalinizdeki işin sahibi olabilirsiniz.

İçindekiler

Almanya İş İmkanları İçinde En Sık Aranan On İş

Kaynak: DEKRA Akademie 2018

Bu sektörler ve bu tarz Almanya iş ilanları kalifiye profesyonellere en iyi olanakları sunmaktadır:

İlaç

Alman hastanelerinde ve tıbbi uygulamalarda yaklaşık 5.000 doktor eksikliği bulunmaktadır. 2012 itibariyle, tıp alanında dereceye sahip olan herkes Almanya’da uygulama lisansı alabilir. Bu, AB Üye Devletleri ve Avrupa dışı ülkelerden gelen adaylar için de geçerlidir. İlgili derece, Alman tıbbi yeterliliğine eşdeğer olarak kabul edilmelidir.

Mühendislik Meslekleri

Mühendisler için, özellikle popüler uzmanlık alanları mekanik ve otomotiv mühendisliği, elektrik mühendisliği, yapı mühendisliği, bilgisayar bilimi ve telekomünikasyondur. Almanya’da Türklere iş imkanları arasında mühendislik dallarına sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bu açıdan yeni mezun mühendislerin ya da mühendislik eğitimi almakta olan üniversite öğrencilerinin ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitimi almasını da şiddetle öneririz.

Matematik, Bilgi Teknolojisi, Doğa Bilimleri ve Teknoloji

Matematik, Bilgi Teknolojisi, Doğa Bilimleri ve Teknoloji alanlarından mezunlar özel şirketlerde mükemmel fırsatlara sahiptir. Ancak Max Planck Topluluğu ve Fraunhofer-Gesellschaft’a bağlı büyük araştırma enstitüleri de çekici işler sunmaktadır.

Kalifiye Profesyoneller İçin Almanya iş imkanları

Mesleki yeterliliğe sahip adaylar için Almanya iş imkanları oldukça avantajlıdır. Bu, aşağıdaki şartları yerine getirmeleri kaydıyla Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerden gelen adaylar için de geçerlidir:

Kalifiye uzman sıkıntısı olmalı,

Kişinin sağlam bir iş teklifi olmalı ve

Yeterlilik Almanya’daki ile aynı olmalıdır.

Şu anda bakım sektöründe nitelikli profesyoneller, yaşlı vatandaşların evleri ve hastaneleri özellikle büyük talep görmektedir.

Almanya’da çalışmak geçmişe kıyasla hiç olmadığı kadar kolaydır. Eğer aşağıda listelenen mesleklerden birine mensupsanız mevcut işlerin sayısının, iş arayan profesyonellerin sayısından çok daha yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Mühendis Olarak Almanya İş İmkanları

Aşağıdaki mesleklerden birinde üniversite diplomanız varsa, Almanya’da Türklere iş imkanları mükemmel kariyer fırsatlarının kapısını açacaktır.

Almanya’da Teknik Mesleki Eğitim İle Çalışmak

Mesleki eğitim almış bir uzman veya vasıflı işçiyseniz Almanya iş ilanları sizin lehinize işleyecektir:

Almanya’da Sertifikalı Hemşire veya Doktor Olarak Çalışmak

Almanya’da Otel ve Catering Endüstrisinde Çalışmak

Vasıflı işçi düzeyindeki tüm meslekler, ör. şef, restoran uzmanı, otel katibi, profesyonel servis servisi çalışanları için mevcut fırsatlar tatmin edicidir.

Farklı endüstrilerdeki talep zaman içinde değişir. Alman nüfusu hızla yaşlandığından, çoğu yüksek eğitim mesleğinde talebin zaman içinde artmasını bekliyoruz. Şu anda her 3 işsiz diplomalı hemşire için 10 iş vardır. Bu, önümüzdeki on yıl içinde büyüyecek bir sayıdır. Bu listenin kaynağı Almanya Federal İstihdam Bürosu’nun analizidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Almanya’da İş İmkanları-Almanya’da İş Bulmak 2020

Almanya Asgari Ücret Ve Almanyada Maaşlar 2020 Veriler

Almanya’da Ne Kadar Para Ile Geçinilir? Geçim Şartları Nasıldır?

Almanya Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? Gerekli Evraklar Nelerdir?

Almanya’dan Ne Getirip Satabilirim?

Almanya’da Maaşlar ve Asgari Ücret 2020 Veriler

Almanya Göçmenlik Şartları. Almanya’ya İltica Etmek

Exit mobile version