Kariyer ve Yatırım Fikirleri

İphone 11 Fiyatları Ne Zaman Çıkacak

İphone 11 Ne Zaman Çıkacak Fiyatı

Benjamin Geskin, iPhone 11’in asimetrik tasarımıyla çok tartışılacak arka kamera tasarımına ait teknik çizimleri paylaştı.

 

İphone 11 Fiyatı ve Özellikleri 

Appe’ın 2019 model iPhone modellerini Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Dolayısı ile iPhone 11 için önümüzde daha 6 aylık bir süre bulunuyor. Fakat ortaya çıkan bazı konsept tasarım görselleri, Apple’ın iPhone 11 ile ilgili planları hakkında bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Dahası, daha önce pek çok isabetli sızıntı gerçekleştirmiş olan Benjamin Geskin, iPhone 11’in tartışmalı kamera modülünün teknik çizimlerini sızdırmış durumda.

İphone 11 Fiyatları Ne Zaman Çıkacak

OnLeaks tarafından geçtiğimiz dönemde paylaşılan konsept görüntüler, Apple’ın iPhone 11’de Huawei Mate 20 Pro benzeri bir kamera modülü kullanacağını gösteriyordu. Fakat kare şeklinde olacak bu kamera modülünde üçlü arka kamera her köşeye bir sensör olacak şekilde değil, çapraz ve asimetrik bir şekilde konumlandırılıyordu. Apple’ın tasarımda simetriye ne kadar önem verdiği bilindiği için bu tasarımın gerçek olmasına ihtimal verilmemişti.

İphone 11 Fiyatları Ne Zaman Çıkacak

İphone 11 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Benjamin Geskin’in paylaşmış olduğu teknik çizimler, OnLeaks’in konsept iPhone 11 tasarımını doğruluyor. Buna göre iPhone 11’in sol üst köşesinde oldukça büyük, kare şeklinde bir kamera modülü bulunacak. Bu kamera modülünün içindeki sensörlerden ikisi sol alt ve üst köşede, biri ise ortada olacak şekilde yerleştirilecek. Flaş ve arka kamera mikrofonu ise kamera modülünün sağ ve sol üst köşelerine yerleştirilecek.

Apple’ın halihazırda piyasadaki en güvenli yüz tanıma özelliğine sahip olduğunu söylesek herhalde herkes bize katılır. Samsung ve Huawei, damla çentikli ya da delikli tasarımlar kullandıkları için üç boyutlu bir yüz tanıma özelliği sunamıyorlar. Bu nedenle Galaxy S10 gibi premium akıllı telefonların yüz tanıma özelliğini kandırmak çok daha zor olmuyor. Yine de Apple, bu konuda kendini çok daha geliştirebilir.

Tabi Türkiye fiyatları yine uçuk olsada bu sene Apple diğer akıllı telefon markalarından aldığı darbe ile kullanıcılarına bir şok yaşatabilir. Bizlerde Öyle umuyoruz ki öylede olmalı şu an ki piyasa ya bakacak olursak huawei ve samsung çok ciddi bir şekilde akıllı telefon pazarını zorlamaktadır.Ayrıca peşinden gelen tehlikeninde farkındadır.

kaynak : webtekno

Avrupada Çalışmak İstiyorsanız Tıklayınız


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.