Yurtdışında Çalışmak
Trend

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Son zamanlarda işsizlikten yakınan bu yüzden yurtdışında çalışmak isteyenlerin sayısında bir hayli artış oldu. Bizde yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketleri değerlendireceğiz.

İçindekiler

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler ; Son zamanlarda işsizlikten yakınan bu yüzden yurtdışında çalışmak isteyenlerin sayısında bir hayli artış oldu. Bizde yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketleri değerlendireceğiz.

Yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketler ülkemizde iş arayan kesim tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir. İşsizlik ve maddi sıkıntılar insanları diğer ülkelerin iş imkanlarını araştırmaya yöneltti. Ülkemizden binlerce vatandaş her sene yurtdışında çalışmaya gidiyor. Bizde yazımızda yurtdışına iş imkanı sağlayan şirketler neler bu şirketlere nasıl başvurulur bunları inceleyeceğiz.

Katar İşci Alımı ve İş Olanakları

Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Yurtdışında çalışmak isteyenler birçok karmaşık durumla karşı karşıya kalabilir. Bunlardan ilki yurtdışında çalışmak için nereye başvurmalıyım? Sorunsalıdır. Bunun için birçok seçenek vardır. Öncelikle İŞKUR gibi devlet destekli güvenilir yerlerden başvuru yapmak yararınıza olacaktır. İŞKUR’un sitesinde gitmek isteyeceğiniz ülkeler ve pozisyonları belirleyerek başvuru yapabilirsiniz. Bundan başka özel ve kamu kurumlarında iş olanaklarını sunan kariyer.net gibi iş bulma sitelerinden yurtdışı iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Yurtdışında faaliyet gösteren şirketlerin Türkiye temsilciliklerine giderek özgeçmiş bırakabilirsiniz. Yada bu şirketlerin yayımladıkları iş ilanlarını takip edebilirsiniz. Yurtdışına gidebilmek için evrakların tam olması, sabıka kaydının gidilecek ülkenin prosedürüne uygun olması ve pasaportun bulunması gerekir.

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler
Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler Nelerdir?

İş imkanları açısından yurtdışında çalışmak isteyen birçok kimse vardır. Ülkemizden yurtdışına giden kimseler genel olarak inşaat, tekstil, gıda gibi alanlarda faaliyet gösterir. Bunun dışında eğitimini almış nitelikli kimselerde belirli pozisyonlarda çalışmak üzere yurtdışını tercih eder.

Yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketler genel olarak inşaat alanındadır. Bunun nedeni inşaat alanında ülkemizin kendini kanıtlamasıdır. Enka İnşaat, Cengiz Holding, Rönesans Holding, Gama, Tekfen, Ant Yapı, Çalık gibi pek çok inşaat şirketi yurtdışında vatandaşlarımıza iş imkanı sağlamaktadır. İnşaat alanında eleman çalıştıracak olan firmalar genel olarak İslam ülkelerine ülkemizden işçi alır. Bu ülkeleri Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, İran, Irak olarak sıralayabiliriz.

İnşaat alanından başka tekstil alanında iş imkanı sağlayan şirketler vardır. Bu şirketlerin Türkiye’den eleman istemesinin nedeni ülkelerinde bu konuda vasıflı eleman bulamamalarıdır. Bu yüzden de tekstil alanında yurtdışına genel olarak kalıpçı, kesimci, bant ustası gibi işlerde çalışacak işçiler götürülür.

Gıda sektörüne yönelik yurtdışında çalışmak mümkündür. Gıda sektöründe şirketler genelde Afrika ve Arap Yarımadasında helal et kesim üzerine  faaliyet gösterir. Yurtdışı imkanı sağlayan bu şirketler ülkemizden işçi ihtiyaçlarını temin ederler.

Yurtdışı genel ilanlar adı altında devlet tarafından da yurtdışına işçi gönderilmesi mümkündür. Bunlar genelde din eğitim görevlisi, beden işçisi, otel işletmesi vasıflarıyla devlet desteğiyle yurtdışı iş imkanlarından yararlanırlar.

Birçok sektörde yurtdışı iş ilanları ile iş bulunacağı gibi yurtdışında çalışmış yada çalışan kimselerden de yardım alınabilir. Bu kişilerin destekleriyle yurtdışında çalışmak imkanı elde edilebilir.

İsviçre İşci Alımı ve İş Olanakları

Yurtdışında Çocuk Parası Veren Ülkeler

Yurtdışında Çalışmanın Faydaları

Forum Portalı

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu