KatarYurtdışında Çalışmak

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri

Katar iş imkanları hakkında yaptığımız detaylı araştırmalar neticesinde Katar aşçı ilanları hakkında bolca arama ve başvuru yapıldığını gördük. Bizde ziyaretçilerimize bu konu hakkında araştırma yaparak bilgileri bir araya toplama kararı aldık

Daha önce Katar İş İmkanları hakkında kaleme aldığımız makalede Türklerin en fazla istihdam edildiği sektörlerin inşaat ve yemek sektörleri olduğundan bahsettik. Bunun ana nedenlerinden biri bu ülkede Türk kaynaklı yemek ve inşaat sektörlerinin bulunması nedeni ile, özellikle Türk yemek sektörünün kendi vatandaşını istihdam etmek istemesi katarda çalışmak isteyen kişiler için bir fırsat niteliğindedir.

Yurtdışında iş imkanı sağlayan şirketlere baktığımızda hatrı sayılır düzeyde faaliyet gösterenlerin Katar’da toplandığını görmekteyiz.  Özellikle Katar ve komşu ülkeleri, özellikle arap ülkelerinde Türk yemek kültürüne bir hayli talep vardır. Bu nedenle özellikle Katar bazında aramaktansa, Dubai, Arabistan gibi ülkelerinde aşçı ilanlarına bakmanızı tavsiye ederiz.

Katar Aşçı İlanları Başvurusu İçin Nerelere Başvurulmalı?

Öncelikle bildiğiniz bir şirket varsa referanslarınızı kullanmalısınız. Ancak yoksa internetten güvenilir firmaları bulmalı ve başvuruda bulunmalısınız.

 • Qatar Airways tüm dünyaca bilen bir hava yolu şirketidir. Özellikle menülerinden müşterilerine kebap gibi ürünler sunabilmektedir. Bu nedenle Türkiye’den işçi istihdam etme ihtimali yüksektir. Bu nedenle bu havayolu şirketine başvurmak oldukça mantıklıdır.
 • Kariyer.net gibi sitelere arada iş ilanları açılabilmektedir. Burayı takip ederek iş başvurusunda bulunabilirsiniz.
 • Katar Aşçı İlanları verebilecek Türk Yemek Şirketlerini tespit etmelisiniz. Özellikle turist olarak gidenlerin yorum bıraktığı firmalara internet üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz.

Katarda Faaliyet Gösteren Türk Restoranlar

Katardaki Türk Restoranlar aktif bir şekilde aşçı ilanı veriyor diyemeyiz. Ancak bu şirketleri şu şekilde tespit edebilirsiniz.

İnternetten araştırma yaptığımızda bilinen bir turizm sitesinde Türk Turistlerin yorum bıraktığı bir sayfada Katardaki Türk Restoranlara kolaylıkla ulaştık. Bunların çoğu genellikle Doha’da bulunmaktadır.

Katardaki Türk Restoranlardan bazıları ;

 • Turkey Central
 • The Village, Souq Waqif
 • Sukar Pasha
 • Majlis
 • Agora
 • Sofra Restaurant

daha fazla restoran için şu linkten faydalanabilirsiniz : Katar’da Türk Restoranlar

Ayrıca Yemek şirketi olarak Türk Menşeli Biber Catering isimli bir firmada bulunmaktadır.

Makalemizde Katar’da aşçı ilanları yapabilecek Türk yemek şirketi ve restoranları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalıştık. Daha fazla detaylı bilgi için yorum bölümünden sorularını sorarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT :  Belirttiğimiz firmalar aktif ilanı olan firmalar değil, başvuru yapılabilecek ve değerlendirilebilecek firma isimleridir. Bu makale iş ilanı şeklinde algılanmamalıdır.

Konumuzla benzer nitelikli aşağıdaki makalelerimizi de incelemenizi tavsiye ederiz.

Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları-Maaşlar (Güncel Veriler 2021)

Katar Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar

10 Yorum

  1. Güvenlik gereği zirayetçilerimizin numaralarını paylaşmamaktayız. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

 1. merhaba ben azeriyim 34 yas 10 yil is tecrubesi simdilik saudiyya arabistanindayim kontraktla. doktorum ben branj labaratuar ama qeterde her hangi uygun 1 isde calismagi cok isterim tesekkurler

 2. Merhaba ben Türkiye’de lokanta fırın ve kantin işletmecisiydim korona virüsten dolayı işyerlerim iflas etti bu yazdığım sektörlerde tecrübem ve ustalık belgelerim var ayrıca terzilik belgemde var Katar’da çalışmak istiyorum yaşım 49 ve bayanım işe ihtiyacım var bu konuda yardımlarınızı bekliyorum saygılar

 3. Merhaba ingilizcem yok ama Midpoint gibi büyük zincirlerde garsonluk tecrübem vardır, komilik dahi yapabilirim 24 yaşında erkeğim bekarım , bulaşık temizlik her iş olabilir e postaya dönüş gelirse görürseniz sevinirim

 4. C+E sınıfı ehliyetim var src1. Ve src3 var pisko teknik var şoförlük olur kepçe oporotorlugu olur çalışırım ihtiyacı olan ulaşım sağlarsa sevinirim

 5. Acı yardımcısı olarak çalışabilirim yada ne olursa yapalim kuru pasta porca simit baklava sütlü tatli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu