Cezayir’de çalışmak için 8 neden

Cezayir’de çalışmak için 8 neden

Cezayir’de çalışmak için 8 neden

Cezayir, Afrika kıtasının yüzölçümü en büyük ülkesi olup Türkiye’nin yaklaşık 3 katı büyük olmasına rağmen nüfusu ancak yarısı kadardır. Başlıca geçim kaynağını petrol ve doğalgaz üretim ve ihracatından sağlamaktadır. Halen dünyanın en büyük 5. Doğal gaz ihracatçısı ve 9. büyük petrol ihraç eden ülkesi konumundadır. Zengin uranyum be çinko yatakları ile dünyanın takip ettiği önemli ülkelerden birisidir.

1962 yılına kadar Fransız sömürgesi olan ülke, bağımsızlığını kazandıktan sonra özellikle petrokimya sanayi alanında ciddi atılımlar yapmış ve dünyada söz sahibi ülkelerden birisi olma yolunda hızla ilerlemeye başlamıştır.

Ülkenin kuzey kesimlerinde Akdeniz iklimi görülür ve bu bölgelerde ciddi tarım yapılmaktadır. Halen dünyanın en büyük bakla tarımının yapıldığı ülkedir.

Akdeniz’e kıyı ülke olması dolayısı ile deniz taşımacılığına elverişli konumu başta Türkiye olmak üzere bir çok Avrupa ülkesi ile ticareti kolaylaştırmaktadır. Ülkedeki petrokimya sektörünün lokomotif etkisinden dolayı diğer sektörlerde dışa bağımlılık halen devam etmekte olup tekstil sektöründen gıda sektörüne, yapı malzemeleri ve inşaat sektöründen mobilya sektörüne kadar bir çok alanda yatırım yapılabilir ülke konumundadır. Bu fırsatı gören bir çok Türk firması ülkedeki faaliyetlerini genişleterek her geçen gün yeni projeler peşinde koşmaktadırlar.

Cezayir’de Çalışmak isteyenler için iş fırsatları

Cezayir’de inşaatı devam eden ve Avrupa’nın en büyük entegre tekstil fabrikası olma yolunda ilerleyen Taypa firmasının yatırımları hız kesmeden devam ederken, özellikle köprü, otoyol, alışveriş merkezi ve toplu konut inşaatlarını devam ettirmekte olan onlarca Türk inşaat firması faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Üst düzey ve ara kademe yönetici ihtiyaçları ile kalifiye işçi ihtiyacı en çok gıda, tekstil ve inşaat alanında ortaya çıkmaktadır. Bir çok inşaat firması ülke içerisinde bulamadıkları iş gücünü Türkiye’den karşılamakta ve en az 1 yıllık sözleşmelerle yabancı işçi olarak götürüp orada çalıştırmaktadır.

Çalışanlar için Cezayir’i tercih etme nedenleri?

 1. Güvenli ve istikrarlı ülke koşulları,
 2. Türkiye’ye olan yakınlığı,
 3. Türk kültüründen uzak olmayan mutfağı ve yaşam tarzı,
 4. Ülkede yatırım yapan yabancı firmalara en az %30 yerli ortak şartı ile sektöre daha bilinçli bir adım atıldığı için firmalara olan güven,
 5. Ülkede özellikle inşaat alanında geniş iş imkanları. ( şuanda bu sektörde 1 milyondan fazla işçi çakılmakta olup büyüyen sektörde vasıflı ve vasıfsız eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır)
 6. Yakın gelecekte tamamlanması planlanan büyük limanlar, köprü ve otoyollar, tren, tramvay, metro hatları, baraj, toplu konut, alışveriş merkezleri, turistik tesisler ve otel inşaatları.
 7. Akdeniz’e kıyı kesimlerdeki sahil şeridinde bulunan çok sayıda otelde başta aşçılık olmak üzere otelcilik alanında tecrübeli insanlara ihtiyaç duyulmaktadır.
 8. Tekstil sektörüne yapılan yatırımlarla mevcut ve yeni kurulan fabrikalarda işi bilen ve oradaki insanlara öğretebilecek durumda olan kesimci, bant ustası, modelist, model makineci, denim yıkama ustası, iplik ve kumaş fabrikalarında istihdam edilmek üzere tecrübeli personel ihtiyacı oldukça yüksektir.

Yurt dışında hangi ülkede çalışacak olursanız olun mutlaka dikkate almanız gereken konuları aşağıda linki verilen yazımızdan incelemenizi öneririz.

Yurt dışında çalışacaklar için çok önemli tavsiyeler

İş başvurularında özgeçmiş çok önemli olup doğru ve etkili cv hazırlamak ve kolay işe yerleşmek için aşağıdaki başlıkları mutlaka incelemenizi öneririz.

Doğru cv (özgeçmiş) hazırlama teknikleri

Kolay iş bulma yöntemleri

Başarılı iş görüşmesi yapmanın püf noktaları

iş görüşmelerinde sıkça sorulan sorular

İş görüşmelerinde sıkça yapılan hatalar

Zorlu mülakat sorularına verilebilecek en güzel cevaplar

Cezayir’deki belli başlı Türk firmaları ve iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir. Siz de bu firmalarda çalışmak isterseniz kendi internet sitelerinde yayınlamakta oldukları iş ilanlarına başvurabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak istediğiniz konularda bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Destekleriniz için Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalmanızı umuyoruz.

Arte Constructıon Systems (Sarl)

Aslan Yapı ve Ticaret Ltd. Şti.

Atlas Yapı İnşaat

Bilyap İnşaat Enerji San.Tic. A.Ş. (Kayı İnşaat)

Dünyalar R&C (Sarl)

Günsayıl İnşaat Tic. San.Ltd. Şti.

İpek İnşaat San. ve Tic. A.Ş.

Kos Groupement- Tuna İnşaat

Makyol İnşaat Tur. ve Tic. .Ş.

Mimko İnşaat Konsorsiyum

Nil Alüminyum (Sarl)

Nurol İnşaat ve Tic. A.Ş.

Özmert Algeria (Sarl)

Sovac- Endem İnşaat (Sarl)

Şifa İnşaatTuna İnşaat

Yüksel Proje Uluslararası A.Ş.

Volcana İnşaat (Sarl) Mehmet Çelik

Yapı Merkezi İnşaat ve San. A.Ş.

Tosyalı Holding

STFA İnşaat

Proje Dizayn

Özgün İnşaat Taah. Ltd. Şti.

Nod Constructıon Systems (Sarl)

Kouba- Alger Okan Baycan- OzanMenekşe

Mapa İnşaat ve Tic. A.Ş.

Groupment Kur İnşaat- Özka Ltd

Karamaden İnşaat Maden San.ve Tic. Ltd.Şti.

Işık İnşaat Taah. Tic. Ltd. Şti.

Ece Turizm İnşaat Tic. A.Ş.

Dorçe Prefabrik Yapı İnş. Tic.

Ayık İnşaat Tic. Ltd. Şti.

Ataç İnşaat ve Sanayi A.Ş.

Aska İnşaat A.Ş

Aras Gemi Kurtarma ve Deniz İnşaat Tic. Ltd. Şti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 25 YORUM
 1. Shakeel ahmad dedi ki:

  Merhaba
  Pakıstanlıyım ben topoğrafım ve bende ınşaat diploma var 8 yıl deneyım bana çilişmak ısteyorum
  Whts app numarım 00923496423316

 2. mustafa karaoglan dedi ki:

  Merhaba 3000 4000 dolar arasi yurt disinda personel sefi veya muhasebe biriminde calisabilirim ama pasaport harclari cep harcligi giyecek masraflari yemek barinma masraflari ve her alti ayda bir 25 gun izin sarttir ucretimin anlastigimiz ucretten hemen el sıkıştigimizda yapilmasi ve iceriye asla para kesilmemesini istiyorum 5062655062

  1. Takoba dedi ki:

   Oyle bir is bulursan banada haber ver

  2. adeka dedi ki:

   Sen hiç hayatında yurtdışında bir işte çalıştın mı? veya sana yukarıda bahsettiğin şartlarda iş bulabileceğini kim söyledi?

 3. Emre dedi ki:

  Merhaba ben Emre UÇAR.26 yaşındayım.Bekarım.Güvenlik görevlisiyim.Ve diyabet hastasıyım cezayirde çalışmak ve yaşamak istiyorum.Bu konuda yardımcı olurmusunuz.Çok borcum var ve aldığım maaşla mümkün değil bitiremiyorum.Elimizden tutanın ,yol gösterenin duacısı olurum.Saygılar.

 4. Cengiz dedi ki:

  Merhaba ince işler taşeronuyum.Bir çok büyük projelere imza attım.Her türlü projenin üstesinden gelirim.Cami inşaatında profosyonelim

 5. Nurettin Aydemir dedi ki:

  Merhabalar ben elettik ustasıyım tava döşeme kablo çekme ve her türlü pano balantılarını gözü kapalı yaparım yurt dışında çalışmak istiyorum Nurettin Aydemir 05427684302

 6. battal ulusan dedi ki:

  afyon sandıklıda yasıyorum 8 yıllık tekstıl tecrubem var yurt dısı icin iş arıyorum 05443833109

 7. Orhan dedi ki:

  23 yasindayim 85kilo ve 1/85 buyundayim her isi yaparim agir islerde cok calıstim yurt disinda calismak istiyorum ilgilenler arasn lutfen 0545 5054165

 8. Kamil evci dedi ki:

  Yurtdışında çalışmak istiyorum birikim ve tecrübemi yurtdışında değerlendirmek istiyorum makine mühendisliği 38 yıllık inşaat müteahhitliği yaptım birikimli ve tecrübeliyim aynı zamanda YAPIDENETİM firma sahibi ve yönetimi yaptım çalışmak istiyorum 0545 914 1955

 9. yılmaz abiş dedi ki:

  mrhb kaba işler formeniyimbüyük projelerde iş bitirme belgelerim var200kisilik ekibim varihtiyaç halindeçalışabilirim ekibim hazir

 10. Engin dedi ki:

  Si aci on yıl yurtdışında calistim

BİR YORUM YAZ