FransaYurtdışında Çalışmak

Fransa İş İmkanları, İlanları ve Çalışmak

Fransa iş imkanları, iş ilanları ve çalışma saatleri, Fransaya işçi olarak nasıl giderim? 

Tarihin güzelliklerini en iyi şekilde taşıyan ülkelerden birisi olan Fransa, güçlü ekonomisi ve birçok alanda iş imkanı ile dikkat çekiyor. Ekonomisinin güçlü olması da çalışanların kazanç elde etme konusunda ne denli yüksek gelirlerle karşılaştığını göstermektedir. Böylesine bir düzenin tesis edildiği düşünülürse ülkeye çalışma amacı ile gitmek isteyenlerin sayısında artış gözlemlenmektedir.

Fransa iş imkanları konusunda çok sayıda ki ülkeye göre daha iyi durumdadır. Tabi ki çalışabilmek için de belirli kuralları yerine getirmeli ve esaslara uygun şekilde hareket edilmelidir.

Fransa iş olanakları konusunda çok geniş alana sahip olması ve iş gücünde ülke nüfusunun tam olarak karşılamaması da dışarıdan gelenlere fırsat sunmaktadır. Elde edilecek gelir konusunda da Türkiye’ye göre çok daha iyi seviyede olması cazibesini artırmaktadır.

Fransa Asgari Ücret 1.522 Euro olduğu için de ciddi oranda gelir söz konusudur. Kısa süreli ve uzun süreli çalışmalarda bulunabilmek için de mutlaka Fransa çalışma vizesi alınmalıdır.

Yurtdışında çalışmak isteyenler mutlaka değerlendireceği ülkeler arasına Fransa’yı da sokmalıdır.

İçindekiler

Fransa İş İlanları

Ekonomik getiri açısından bakıldığında Fransa çalışmak çok cazip gelmektedir. Elbette bunun için öncelikle Fransızca diline hakim olmanız ve iş hayatı ile alakalı davet edilmeniz gerekmektedir. Fransada iş bulmak istiyorsanız iş ilanları sitelerinde tarama yapabilirsiniz. Sizin vasıflarınıza uygun iş ilanlarına başvurup iletişime geçebilirsiniz.

Fransa iş ilanları konusunda dilerseniz kendinizi anlatan bir yazı yazarak size teklif gelmesini de bekleyebilirsiniz. Bu ihtimal düşük gibi görülse de belki sizin vasfınıza uygun iş teklifi de gelebilir. Fransa iş ilanları 2020 listesinde birbirinden farklı özelliklere sahip iş imkanlarını da gözden geçirebilirsiniz. Listede yer alan işin hangi şartları taşıyanlara sunulacağını da rahatlıkla görebilirsiniz.

 Fransa iş ilanları sitesi mutlaka belirli aralıklarla kontrol edilmelidir. Düzenli kontrol etmediğiniz zamanda tarafınıza gelen mesajı göremezsiniz. Böyle bir durum olduğunda da Fransa iş imkanı fırsatını da kaçırmış olursunuz.

İlanlar konusunda iş verenin nasıl bir eleman aradığına çok dikkat ederek cevap vermeye özen gösterin. Ayrıca kendinizi tanımlayan ilanları verirken de mutlaka açıklayıcı ve net ifadeler kullanın. Fransa iş imkanları açısından size çok geniş alan sunacağı için de her işi yaparım mantığından uzak durmalısınız. Hangi tür işleri yapabileceğinize dair en doğru bilgiyi sunarsanız ileride oluşabilecek sorunların önüne geçersiniz. Fransa iş ilanları 2020 listesine mutlaka güvenilir siteler aracılığı ile ulaşmaya özen gösterin. Güvenli olmayan sitelerde ki ilanların size ciddi sıkıntılar çıkarma ihtimalini göz önünde bulundurun.

Fransa İş İlanları

Fransa Çalışma Saatleri

Türkiye’de birçok iş sahasında haftalık çalışma süresi işçiler için 45 saat olurken memurlar için haftalık çalışma süresi 40 saat olarak belirlenmiştir. Bu hususta ülkeler arası çalışma saatlerinde değişiklikler söz konusudur. Fazla çalışıldığında daha yüksek verim alınacağı düşünülse de bu algı son dönemde kırılmaya başladı.

Ülkeler arası çalışmalarda değişkenlikler olsa da Fransa çalışma saatleri haftalık bazda 35 saat olarak uygulanmaktadır. Bu denli düşük çalışma saatinin olması birçok kişiyi cezbetmeyi de başarmıştır. İş hayatına olumsuz etki gibi görünse de performans açısından olumlu etkilerin olduğu gözlemlenmiştir. Bu şartların cazip olmasından dolayı da Fransada çalışmak istiyorum diyenlerin sayısında ciddi artış söz konusudur. Elbette Fransa’da güzel bir işte çalışmak isterseniz de önce vize almalı ve sonrasında da oturum konusunda başvurularda bulunmalısınız. Dolgun ücretin söz konusu olduğu Fransaya işçi olarak nasıl gidilir konusu da ön plana çıkmaktadır. Davetiyeniz varsa vize başvurusunda bulunup Fransa’ya işçi olarak gitmeniz mümkün.

Yurt Dışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

Çalışma saatlerini göz önünde bulundurarak iş arayışında bulunabilirsiniz. İş sahası açısından size uygun yapıda ki işlerden birine başvurabilirsiniz. Mutlaka Fransa iş imkanları ile alakalı geniş çerçeveli listede size yer olacaktır. Araştırmalarınızı mutlaka vasıflı çalışan arayanlar üzerinde geliştirmeye özen gösterin. Ama unutmamanız gereken en önemli ayrıntı ise Fransızca diline hakim olmaktır. Bunun için kurslara katılıp sizde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Fransa Çalışma Şartları

Sosyal hayat açısından bakıldığı zaman Fransa, bu açıdan en iyi seviyelerde yer almaktadır. Yaşam kalitesinin yüksek olduğu ülkede çalışanların hakları ve yaşam düzenleri de çok iyi durumdadır. Fransa çalışma şartları açısından hem masa başı hem de iş sahasında kolaylık sunulmaktadır.

İş güvenliğinin üst düzey tutulması da iş kazalarının önüne geçilmesi adına önemli etkendir. Çok sert iş kanunlarının olması da iş verenlerin dikkatli hareket etmesine sebep olmaktadır. Fransa’da iş imkanları geniş çerçeveli olması iş sahalarında ki düzeni de etkilemektedir.

Çalışanların haftalık olarak 35 saat üzerinden hesaplanması da günlük çalışma saatini etkilemektedir. Çok düşük çalışma saati olmasından dolayı da fazla gelir elde etmek isteyenler Fransa kanunları çerçevesinde fazla mesai yapabilirler.

Fransa çalışma şartları birçok Avrupa ülkesine göre çok daha iyi durumdadır. Türkiye ile karşılaştırma yapıldığında ise Fransa adeta çalışanın dostu gibi görünmektedir. İş yükünün az olması da çalışanın performansında artışa etki etmektedir.

Yurt dışından çalışmak için Fransa’ya gelen kısa süreli ya da uzun süreli çalışmalarda da kanunlar aynı şekilde uygulanmaktadır. Düzenin tertip edilmesi ve uygulamaya esas olarak hareket ediliyor olması da çalışanların daha rahat şekilde işlerini yürütmelerini etkilemektedir.

Çalışma şartlarının iyileştirilmesi hususunda sürekli düzenlemeler ve kanunlar getirilmesi de birçok çalışma alanında düzeni sağlamlaştırmıştır.

Fransa iş imkanları ile alakalı birçok sitede ilanlara göz atarsanız çalışma yapısı hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Kalifiyeli elemanların diğer çalışanlara göre daha iyi şartlarda çalıştığını söylemekte mümkün. Sağlanan yapının Fransa da ki iş hayatına da etkileri fazlaca görülmektedir.

 Fransa çalışma saatleri şartların ciddi oranda iyileşmesine de etki etmektedir. Kanunların çalışanlardan yana olduğu ülke de haksızlıkla karşılaşma ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Hem sosyal hayat hem de iş hayatta ki huzur sayesinde

Fransa adeta çalışma hayatı açısından cennet ülkelerden birisidir. Çalışma ile alakalı şartları yerine getirdiğinizde sizde bu güzelliklerden faydalanabilirsiniz.

Hangi sitelerden iş daveti alabilirsiniz:

1- indeed.com

2-monster.com

3- jooble.org

Fransa’da Türkler İçin İş İmkanları

Fransa’da çalışmak isteyen Türkler, genel olarak  yemek sektöründe öne çıkmaktadırlar.

Ancak bilinmeledir ki Fransa her türlü iş dallarında kapılarını yabancıya açmıştır. Yemek sektörü hariç, teknolojiden inşaat işlerine kadar Türkler için de pek çok iş imkanı mevcuttur. Bu nedenle uzmanı olduğunuz meslek dalında iş ilanı araştırması yapabilirsiniz.

Dubai’de Çalışmak- Dubai İş İlanları ve İmkanları

Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları-Maaşlar (Güncel Veriler 2020)

İngiltere Asgari Ücret, İşçi Maaşları ve Çalışma Şartları

Almanya Asgari Ücret ve İşçi ve Memur Maaşları (Güncel Veriler)

4 Yorum

  1. Merhaba ben Ömer teker Türkiye de ikamet ediyorum yaşım 37 Mesleğim Alçı Boya Asmatavan Kartonpiyer ustasıyım yurtdışı işi arıyorum işimde çok ciddi ve disiplinli birisiyimdir

  2. Merhaba ben Ömer teker Türkiye de ikamet ediyorum Mesleğim Alçı Boya Asmatavan Kartonpiyer ustasıyım yurtdışı işi arıyorum işimde çok ciddi ve disiplinli birisiyimdir

  3. Türkiyede yaşıyorum 42 yaşındayım mesleğim kasap olarak çalışıyorum yaklaşık 28 yıldır kasaplık yapıyorum mesleğimi Fransa da yapmak istiyorum büyük baş küçük baş hertürlü kemiksiz yaparım

  4. Merhabalar tekstil işiyle ilgileniyorum 5 yıldır evde kendim çalışıyorum 12 yıldır tecrübem var usta makinaciyim düz ovarlok çift iğne makineleri kullanıyorum. Eşimde makina tamircisi usta kendi işini yapıyor 9 yıldır. Ben 28 yaşındayım eşim 31 fransada çalışmak istiyoruz ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu