AvustralyaYurtdışında Çalışmak

Avustralya İş İlanları, Personel Alımları, Maaşlar

İçindekiler

Avustralya İş İlanları İçin Tüyolar

Her sene binlerce mezun veya öğrenci Avustralya’ya taşınma hayalini kurmaktadır. Bu ülke gerek doğallığı gerekse de yaşam koşulları gereği pek çok yabancı uyruklu vatandaşın ilgisini çeken bir ülke olmuştur. Aynı zamanda yabancı uyruklu kişilere de harika olanaklar sunmaktadır. Peki Avustralya iş ilanları için gerekli olan tüyolar nelerdir? Avustralya iş ilanları 2023senesinde hangi sektörleri kapsamaktadır?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Avusturya’da Çalışmak, Avusturya’da Asgari Ücret, Maaşlar, İş ve Yaşam

Avustralya Göçmenlik Şartları, Avustralya’da Eğitim, Çalışmak Ve Yaşam Koşulları

Kanada Göçmenlik Başvurusu – Kanada’da Yaşam ve İş Fırsatları

Avustralya İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla?

Kanada Dil Okulları – Kanada’da Dil Okulu Okumak

Kanada İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla?

İş İlanları Pazarları

Birtakım meslekler ve beceriler bu ülkede yüksek talep görmektedir. Bazı meslek grupları ise çok daha az talep edilmektedir. Sizin öncelikli olarak yapmanız gereken şey araştırmadır. İş piyasasını araştırıp bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Dijital ya da e-ticaret gibi becerilere sahipseniz, Avustralya iş ilanı başvurunuz hemen hemen olumlu olarak karşılanabilir.

Vize Sorunu

Avustralya ülkeye işçi alırken mutlaka çalışma izninin olup olmadığına bakar. Dolayısıyla vize sorununuz varsa bunu önceden halletmeniz gerekmektedir. Çalışma vizesi almak ülkeye girmeyi çok daha kolay bir hale getirir. Bulacağınız iş yerlerindeki patron ya da yüksek görevlilerden sizlere sponsor olmasını isteyebilir, onlardan davetiye talep edebilirsiniz.

Dili Ve Kültürünü Öğrenin

İngilizce bilginiz ne kadar iyi olursa olsun bu ülkenin kültürünü anlamanız da yeterli olmaz. Dolayısıyla gitmeden önce ülke hakkında detaylı bir araştırma yapıp geleneklerini öğrenmeniz faydalı olacaktır. Oraya hazırlıksız giderseniz yabancılık çekebilirsiniz. Avustralya vatandaşları ile daha iyi anlaşmak ve ortama ayak uydurabilmek için kültür hakkında araştırma yapmanız tavsiye edilir.

Öz geçmiş Ve Motivasyon Mektubu

Öz geçmiş iş başvurularında en önemli olan belgedir. Bu belgeyi en doğru ve kendinizden emin bir şekilde doldurmalısınız. Öz geçmiş hazırlarken işletme ve işlevlerini açıklayan bir paragraf eklemeyi ihmal etmeyin. Bu şekilde iş başvurusunda bulunduğunuz kurum geçmişte çalıştığınız firmaları pek anlamasa da işlerdeki rolünüzü daha iyi kavrar. İyi bir öz geçmiş Avustralya iş ilanları sitesi gibi platformlarda çok önemlidir. Öz geçmiş işini hallettikten sonra bir motivasyon mektubu hazırlayabilirsiniz. Bir iş veren her zaman en iyi işçiyi almak ister. Neden o kişinin siz olmanız gerektiğini anlatan bir motivasyon mektubu yazmanız size artı katacaktır.

Hangi sitelerden iş daveti alabilirsiniz:

1- indeed.com

2-monster.com

3- jooble.org

ÖZET: Avustralya iş ilanı için öncelikle vize ve dil sorununu çözmeniz faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu