Azerbaycan iş imkanları. Çok Kazanmak İsteyenlere…

Azerbaycan iş imkanları. Çok Kazanmak İsteyenlere…

Azerbaycan iş imkanları

Azerbaycan, gerek Türkiye’ye yakınlığı, gerekse Orta Asya’nın kalbinde bulunan stratejik lokasyonu ile her geçen gün daha da büyüyerek gelişmektedir. Bu büyüme ve gelişimin içerisinde para kazanmak isteyen girişimciler için oldukça fazla fırsatlar barındırmaktadır. 

Azerbaycan ekonomisi genellikle enerji sektörü üzerine gelişimini sürdürmekte olduğu için bir çok farklı sektörde dışa bağımlılık devam etmektedir. Bu yüzden de özellikle Türkiye’den bir şeyler alıp Azerbaycan’sa satma imkanı olukça fazladır.

Azerbaycan ülke içerisinde her ne kadar işsizlik oranı yüksek ve maaşlar düşük olsa bile ülke genelinde gelir dağılımında adaletsizlik fazladır. Özellikle bir kısım insanlar çok fazla para kazanmakta ve aşırı lüks tüketime yönelmektedir. 

Azerbaycan iş imkanları anlamında en fazla fırsat sunan şehir başkent Bakü’dür. Eğer bir iş kurmak istiyorsanız ilk tercihiniz Bakü olmalıdır.

Bakü’de yapılabilecek işler – Azerbaycan iş imkanları

Özellikle lüks tüketim malzemelerine ihtiyaç çok fazla olduğu için bu alanda yapılacak her türlü yatırım Azerbaycan’da çok para kazandıracak iş alanlarındandır.

En fazla ihtiyaç duyulan sektörler başlıca tekstil, kozmetik ve bijuteridir.

Azerbaycan halkı lükse ve dış görünüşüne çok fazla önem verirler. Özellikle bayanlar bu konuda çok daha fazla duyarlıdır. Bir çok insan boğazından keser, yemez ama kozmetik ve kıyafete çok ciddi paralar harcar.

Maaşının 2 katına parfüm alan da vardır, maaşı kadar kot pantolon da alan vardır. 2-3 aylık kazancını cep telefonuna yatıran bir çok insanla karşılaşmanız mümkündür.

Bakü’de iş yapmak istyen kişiler için en büyük sıkıntı iş yeri kiralarının yüksek oluşudur. Ancak iyi bir lokasyonda doğru alanda yapılacak yatırım, çok daha fazlasını kazandıracaktır.

Bakü’de eksikliği duyulan diğer bir iş alanı ise gıda sektörüdür. Ülke genelinde orta kalitede ve orta sınıfa hitap eden bir çok lokanta mevcut ancak iyi bir kebap, döner, et restoranı bulunmuyor. Bir çok insan misafirini dışarı yemeğe çıkaracak yer bulamıyor. Ya alışveriş merkezlerine gidiyorlar, yada orta halli lokantaları tercih ediyorlar. Ancak gerçekten aradıkları gibi bir restoran maalesef bulunmuyor.

Özellikle lüks kategoride, üst gelir düzeyine hitap eden bir restoran çok ciddi paralar kazandırabilir. İyi bir restoranda işi çok iyi bilen bir kaç aşçı ile çalışılarak düzgün kalitede ve lezzetli yemekler yapılabilirse kapıda kuyruk olmaması mümkün değildir. 

Sonuç;

Azerbaycan’da, özellikle Bakü’de Türklerin işlettiği bir çok dükkan bulabilirsiniz. Yeme içme sektöründen giyime, sanayi sektöründen elektroniğe kadar her alanda Türkleri görebilirsiniz.

Mevcut tüm yatırımlar genelde orta gelirli vatandaşa hitap ediyor. Bu alanda rekabet çok fazla olduğu için yeni kuracağınız işin tutma ihtimali oldukça düşüktür.

Ancak özellikle lüks kategoride ciddi anlamda eksiklik olduğu için, bu alanda yapılacak her türlü yatırımın yüksek kar getirmesi olasılığı yüksektir.

Ne yaparsanız yapın, hangi iş alanını seçerseniz seçin, en kalitelisini ve en lüksünü yapın.

Azerbaycan’da iş imkanları oldukça geniştir. Kendi işini yapmak yerine başka bir şirket için çalışmak isteyenlere de çok fazla imkanlar mevcuttur. Bu konuda yazılmış olan aşağıdaki yazımızı inceleyebilir ve kendinize en uygun iş alternatiflerini seçerek Azerbaycan’da çalışmaya gidebilirsiniz

Azerbaycan’da iş fırsatları ve yaşam

Azerbaycan dışıdaki ülkelerde de çalışmak isteyenler, Yurtdışında Çalışmak kategorisi altındaki yazılarımıza da göz atabilirler.

Kuveyt’te Türkler için iş fırsatları 

Türkmenistan’da yaşam ve iş fırsatları

Katar’da iş imkanları nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Özel sebeplerinden dolayı azerbaycanda çalışmak istiyorum ben bir aşçıyım 7,8 yıldır bu işi yapiyorum yeterince deneyimliyim diye bilirim. İlgileriniz için teşekkürler.

 2. Tuncay Kopar dedi ki:

  Merhabalar ismim Tuncay Kopar Ankaranin tanınmış firmasinda 20yila yakın döner Ustasiyim ayrıca imalatta özel sos ve et tavuk döner açma takma pişirme kesme yapıyorum yani dönerle alakalı bütün işlere elim yatkın profesyonel olarak calisiyorum hijjenik sertifika ve aşçı belgem var aşçı yardimciligida yaparim yurtdisinda çalışma imkanı sunan düzgün kaliteli gida sektörleriyle çalışmak istiyorum tercihim Müslüman ülkeler ciddi düşünen girişimciler bu numaradan arayabilir 05388511509

 3. Bünyamin dedi ki:

  BÜNYAMİN 15 SENEDİR TURİZİM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞIYORUM
  RESTORANT ŞEFİ.GARSON.AŞCIYIM +90 538 6728178 +90 553 338 2756
  taskanlove@2010@hotmail.com

 4. Ertan dedi ki:

  Tamirci 4 yıl
  _5yurtdışı deneyimim var ağır ismakina tamir bakim ustası 05388848740

 5. metin kucu dedi ki:

  merhabalar ben 10 yıllık forklift operetörüyüm azer baycanda iş arıyorum yardımcı olurmusunuz ve su tesisat işinden anlıyorum 0541 598 84 23 bu benim numaram

BİR YORUM YAZ