İş Fikirleri
Trend

Cazip İş Fikirleri

Her insan yaptığı işlerin yüksek getirili olmasını ister. Bizde cazip iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

İçindekiler

Cazip İş Fikirleri

Cazip İş Fikirleri ; Her insan yaptığı işlerin yüksek getirili olmasını ister. Bizde cazip iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Cazip iş fikirleri son zamanlarda insanların ilgisini çeken bir konudur. Sermayesi az getirisi olan işler olsa da bunlar çok görünürde değildir. Ortalama bir çalışma temposuyla yüksek getiri sağlayan cazip işleri takip edenler vardır. Bizde yazımızda cazip iş fikirleri neler bunları maddeler halinde sıralayalım.

1-) Ahşap Tasarımı

Ahşap tasarımı çok yönlü bir iştir. Son zamanlarda pek çok eşya ahşap malzemelerden yapılmaktadır. Bu durumun ortaya çıkmasında insanların plastik ürünler yerine ahşap eşyaları daha sağlıklı bulması etkilidir. Ahşap tasarım ile genelde oyuncak, dekoratif eşyalar yapılır. Bunun dışında mutfakta kullanılmak üzere tahta kaşıklar, kesme tahtaları, ekmek sepeti gibi daha birçok ürün tasarlanabilir.

2-) Mantar Yetiştiriciliği

Ülkemizde oldukça tüketilen mantar yeni iş fikirleri açısından oldukça caziptir. Mantarın kolay üretilmesi ve tüketiminin fazla olması bu işin karlı olmasını sağlar. Özellikle istiridye mantar gibi çok talep gören ve lezzetli türlerin yetiştirilmesi kazanç miktarını artıracaktır.

3-) Evcil Hayvan Bakma

Günümüzde hemen hemen herkesin evinde beslediği evcil bir hayvanı vardır. Bazı durumlarda evcil hayvanların bir yerlere emanet bırakmaları gerekebilir. İş seyahatleri ve tatil gibi durumlarda evcil hayvan sahipleri bu işi yapan kimselerle iletişime geçerler.Özellikle hayvan severlerin severek yapacağı evcil hayvan bakma oldukça cazip bir iştir.

Cazip İş Fikirleri
Cazip İş Fikirleri

4-) İkinci El Ürün Satmak

İkinci el ürün satmak son zamanlarda oldukça talep gören bir iş koludur. Evinizde bulunan fazla eşyaları, giysileri birçok ikinci uygulama üzerinden satmak mümkündür. Sermayesiz iş fikirleri arasında oldukça göze çarpar. Hem elinizdeki ürünlerden kurtulup hem bunlardan para kazanmak oldukça caziptir. Bunun yanında az bir sermaye ile küçük bir dükkan açarak ikinci el ürünlerin yanında antika eşya da satabilirsiniz.

5-) Parti Malzemeleri Satışı

Özel gün kutlamaları kuşkusuz pek çok insanın önemsediği bir durumdur. Doğum günü kutlamaları, nişan, düğün, baby shower gibi parti kutlamalarında detaylar önemlidir. Bunun için süslemeler, sunum tabakları gibi ürünler olmazsa olmazdır. Bu ürünleri cüzi maliyetle tasarlayarak ve yaparak para kazanabilirsiniz.

6-) Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

Kulağa biraz garip gelse de böcek yetiştiriciliği getirisi yüksek karlı bir iştir. Çok fazla duyulmayan bu iş ülkemizde çok az yapılmaktadır. Az bir birikimle bu işten yüksek kazançlar elde edilebilir. Çekirge, hamam böceği, sülük, ipek böceği, uğur böceği birçok böcek çeşidini ülkemizde satılabileceği gibi yurtdışına da pazarlanabilir.

7-) Salep Yetiştiriciliği

Soğuk kış günlerinin vazgeçilmez tadı salep oldukça sevilen tatlardandır. Bu kadar güzel olmasına rağmen az ve değerli bir bitkidir. Bu yüzden devlet teşvikiyle bu ürünü yetiştirmek ve yüksek meblağlar kazanmak mümkündür.

Yukarıda sıraladığımız cazip iş fikirlerinden başka pek çok girişimcilik fikirleri türetilebilir.

Halı Saha Açmak ve Kar Marjı

Pasif Gelir Kaynakları

Sosyal Medya Uzmanı Nedir ?

Amerikada Çalışmak ve Yaşam

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu