İş Fikirleri
Trend

Çorbacı Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

İçindekiler

Çorbacı Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Çorbacı Dükkanı Açmak Maliyeti ve Kar Marjı ; Bir işe girişilecekse müşteri potansiyelin yüksek olması çok önemlidir. Genel itibari ile oldukça popüler olan ve çok sayıda kişinin hoşuna giden çorba satma işi her açıdan avantajlıdır. Elbette çorbacı dükkanı açmak için doğru adımlar izlenmeli ve mutlaka doğru yer seçilmelidir. Çünkü dükkanı açmak istediğiniz yere yakın bölgede tutunmuş ve sevilen bir çorbacı varsa işiniz daha zor olacaktır.

Çorba kültürü oldukça sevilen ve beğeni toplayan bir yapıya sahip olduğu için kısa sürede üst düzey sonuç elde edebilirsiniz. Birçok çorbacı geceleri daha fazla satış yaparken sabahları da çorbacı arayışında olan insanlar vardır. Günün her saatinde çorba satışını gerçekleştirebiliyor olmakta çok önemlidir. Çorbacı açmak istiyorum ama nasıl bir dizayn sunmak gerekir onu tam bilmiyorum diyorsanız bu hususta sizlere bilgi aktarımı sunacağız. Öncelikle bilinmesi gereken en önemli husus çorbacının nereye açılacağı ve çorba türlerinin ne olduğu konusudur. Bu noktada müşterinin isteğine karşılık sunacak yapı kurmak çok önemlidir.

Çorbacı Açma Maliyeti

Güzel ve bir o kadar da işlek bir yer bulmuşsanız çorbacı için doğru yer edindiniz demektir. Planlamanızı kiraya yönelik yapmamanız sizin için çok daha iyi olacaktır. Yüksek kiralarda ödeseniz satışlarınızın fazla olması size yüksek getiri sunacaktır. Çorbacı açma maliyeti hesabında kira önemli yere sahip olurken iç dizaynda da son derece önemlidir. Bu noktada sizin mutlak suretle planlı şekilde iş yürütmeye özen göstermelisiniz.

Arka caddelere açılmış çorbacıların uzun süre ayakta kalması mümkün olmamaktadır. Bu yüzden seçimler insanların yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Çorbacı açmak için de çok iyi bir aşçıya sahip olmanız gerekir. Çünkü insanlar sadece mekanın güzelliğine değil, çorbanın lezzetine de bakmaktadır. Ayrıca çeşitliliği de özen göstermelisiniz. Mekanın nezih olması çok daha iyi sonuç vereceğini unutmamalısınız.

Orta düzey bir çorbacı dükkanı için 40 bin TL gerekirken bu maliyet 200 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu tamamen dükkanın büyüklüğüne, lüks yapısına çalıştırılan eleman sayısına ve dekorasyona göre değişmektedir. Değişen faktörleri hesaba kattığınız da arada ki fiyat farkı değişkenlik gösterecektir. Her türlü etken hesaba katıldığında aylık giderlerin planını da ona göre yapmalısınız. Çorba çeşit sayısının da giderlere göre değişkenlik göstereceğini unutmamalısınız.

Çorbacı Kar Marjı

Hangi işi kurarsanız kurun karlılığın hesabı çok önemlidir. Kar oranını bilmeden gireceğiniz bir iş sonunda sizi hüsrana uğratabilir. Çorbacı açmak fikri de oldukça popüler işlerden bir tanesi olsa da karlılığı iyi hesaba katmak gerekir. Genel itibari ile bakıldığında bir çorbadan kazanılan tutar düşük gibi görünse de satış satısına göre değişen faktörler olduğunu unutmamalısınız. Tekli olarak değil de genel gider gelir dengesine göre yapmalısınız. Çorbacı kar marjı tamamen satış miktarına göre değişen yapıya sahiptir.

Çorbacı sektörü sabır ve bazı çalışmalar ile kazanç elde edebileceğiniz yapıya sahiptir. Bu yüzden de iş hayatında ki ivmelerden olumsuz yönde etkilenmemeniz önemlidir. Bu noktada elinizde nakit olması çok önemli olacaktır. Belirli bir düzeyi elde edene ve popüler yapıya ulaşana dek çalışma yapınızı üst düzeye taşımalısınız. Sunacağınız hizmet beraberinde daha fazla müşteriyi getirecektir.

Gıda sektöründe tutulabilmenin temelinde yatan faktör hizmetin daha iyi seviyeye taşınması ile doğru orantılıdır. Müşterinin istediği güler yüzlü personelden hizmet almak ve lezzetli çorbanın keyfini çıkarmaktır. Dükkana gelen müşteri alacağı hizmetin kalitesini fark ettiğinde daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Buda doğrudan kar marjını etkileyen yönü ortaya koyacaktır. Hızlı gelişim elde edebilmenizi sağlayacak bu yapı size her açıdan kazançta sunacaktır. Böylece kaliteyi artırmanızda yeni etkenler çok daha kolay gerçekleşecektir. Çorbacıyı açabilmeniz için harcamış olduğunuz sermayeyi de 2 – 3 yılda çıkarmanız bile mümkün olabilmektedir.

Amazondan Para Kazanma

Petshop Dükkanı Açmak

Forum Portal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu