Yurtdışında Çalışmak
Trend

Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları, Maaşlar

Katar İş ilanları, Katar'da çalışmak isteyenler için tavsiye niteliğinde iş başvurusu yapabilecekleri web siteleri ve Katar'da faaliyet gösteren Türk Firmaları.

İçindekiler

Katar İş İlanları-İşçi Alım Yapan Firmalar

Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları, Maaşlar  ; Katar iş ilanları, yurtdışında çalışmak için özellikle arap yarımadasını tercih edecekler için mantıklı bir seçenek olacaktır.

Bilindiği üzere dünyada en fazla gelir oranına sahip ülke olan Katar Devleti, son yıllarda Türkiye ile olan dostane ilişkiler nedeni ile işçi alımlarını Türk insanından yana yapmaktadır. Eski bir Osmanlı toprağı olan Katar, Türk askerinin 1915 yılında tamamen çekilmiş, balıkçılık ile geçim sağlayan topraklardandı.

Ancak 1940’lı yıllar geldiğinde bu bölgelerde bir mucize oldu ve petrol ardından doğalgaz keşfedildi. Bu da Katar Devleti’nin dünyanın en zengin ülkesi olma yolunda hızına büyük bir ivme kattı.

Katar’da çalışmak isteyenler için öncelikle işçi alımı yapabilecek firmalara ve Katar’da faaliyet gösteren Türk Şirketlerine bakmamız doğru olacaktır.

Katar İş İlanları – Başvuru Yapılacak Siteler

Katar’da çalışmak için gerekli koşulları sağlamadan önce, başvuru yapabileceğiniz firmaları araştırmak çok önemlidir.  Web üzerinden araştırdığımız ve güvenli gördüğümüz siteleri yazımızda paylaşacağız.

1-Qatarliving.com

qatarliving.com sitesi üzerinde job kategorisini tıklayarak iş ilanı yapılan meslekler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sitenin dili ingilizce olması nedeniyle ilanları incelemekte zorlananlar, mausenin sağ butonuna tıklayarak türkçe diline çevir seçeneği ile sayfayı türkçeleştirebilir. Bu kategoride 6000 üzerinde iş ilanı mevcut. Burada aşçılıktan, kilerciye, muhasebecilikten, mühendislik dallarına kadar pek çok kategoride Katar’da işçi alımı yapan firmalar bulunmaktadır.

2-Gulftalent.com

gulftalent.com sitesi üzerinden aslında pek çok arap ülkesinden iş ilanını görebilirsiniz. jobs sekmesi içerisinde yer alan jobs in Qatar kategorisine tıklayarak burada Katar’da işçi ilamı yapan şirketleri bulabilirsiniz. Sitenin dili ingilizce olması nedeni ile yine mousenin sağ butonuna tıklayarak sitenin dilinin türkçe diline çevir seçeneği ile sayfayı Türkçe diline çevirebilirsiniz.

Bu sitede qatarliving.com sitesine göre ilan sayısı daha sınırlıdır ancak yine de aktif iş ilanları 500 üzerinde yer almaktadır.

3-qa.indeed.com

Katar’da iş ilanları hakkında gerçekten çok fazla bilgi alabileceğiniz siteler mevcut. https://qa.indeed.com/ sitesi üzerinden arama butonuna Qatar yazdığınızda, Katar Devleti’nde işçi alımı yapan firmalara ulaşarak bilgi sahibi olabilir ve CV gönderebilirsiniz. Sitenin dili ingilizce olması nedeni ile dil bilmiyorsanız Türkçe formatına çevirin.

4-careers.qatarairways.com/global/en

Katar Hava Yolları tarafından aktif olarak iş ilanlarının bulunduğu bir sayfa. Bilindiği üzere dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinden biri olan Katar Hava Yolları, dünyanın pek çok ülkesinde seyahat imkanı tanıması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. Başlıkta belirttiğimiz sayfa üzerinden aktif iş ilanlarını görebilirsiniz.

5-www.jobsinqatar.org

Katar’da işçi alımı yapan firmaları gösteren bir başka web sitesi olan jobinqatar sitesi, diğer sitelerden farklı olarak iş ilanlarını kategorileştirerek yayınlamakta. Yani kendi alanınıza göre iş ilanlarına ulaşabileceğiniz sektörler hakkında kolaylık düşünülmüş.

6-glassdoor.com

Katar için aktif iş ilanlarının yayınlandığı diğer bir site olan glasdoor.com üzerinden pek çok düzeyde işçi alımı yapıldığı görülecektir.

Yukarıda belirtilen web siteleri üzerinden şirketlerle iletişime geçerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Ama şunu unutmamalısınız ki, şirketlerin güvenilirliği başvuruda çok önemlidir. Bu tarz sitelerde yer almasına karşın size güvence ve teminat vermeyen şirketlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. 

Katar'da İş İmkanları ve İş İlanları, Maaşlar
Katar’da İş İmkanları ve İş İlanları, Maaşlar

Uyarı : Katar’da çalışmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka güvenilir siteler üzerinden başvurularınızı yapmalı ve her zaman resmi kaynakları tercih etmelisiniz. Size Katar Devletinde iş temin etmek adına para isteyen şahıslardan uzak durmalısınız. Bu tür durumlar yurt dışında çalışmak isteyenlerin sıklıkla dolandırılmasına yol açmaktadır.

Katar’da İşçi Alımı Yapan Türk Firmaları

Son dönemlerde artan sıcak siyasi ilişkiler, Katar’ın çağdaş islam mimarisi hedefi, 2022 Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak olması nazara alınarak Katar’da özellikle son yıllarda inşaat sektöründe bir patlama yaşandığını söyleyebiliriz. Bu nedenle özellikle inşaat sektöründe faaliyet gösteren yerli firmalarımız rotalarını Katar Devletine çevirmiştir. Başkent Doha başta olmak üzere Katar, Türk inşaat firmalarının tercih ettiği bir bölge haline gelmiştir. Bununla birlikte Katar’da işçi alımı yapan Türk Firmalar hakkında yaptığımız araştırmalarda aşağıdaki şirketlere ulaştık.

Katar’da Faaliyet Gösteren Türk İnşaat Firmaları

1-Doğuş İnşaat

Doğuş inşaat yurt içi ve dışında faaliyetler gösteren bir firmadır. Firmanın web sitesini incelediğimizde pek çok içerde ve dışarda pek çok yapı faaliyetlerinin üstlenildiğini görmekteyiz. Kuruluşu 1951 yılına dayanan bu köklü firma körfez ülkeleri, doğu Avrupa, Orta Asya ve Kuzey Afrika ülkelerinde faaleyit göstermektedir. Dünyada yer alan en büyük 250 inşaat firmasından biri olması ünvanını taşımakla, Katar ve farklı ülkelerde iş ilanına başvurmak isteyenler için güvenli gördüğümüz bir şirkettir.

Doğuş inşaat iş başvurusu için : http://www.dogusinsaat.com.tr/tr/is-firsatlari

2-STFA Yatırım Holding

24 ülkede hizmet vermiş olan bu firmada Katar ile alakalı detay verilmemiş. Ancak şirket ile ileşitime geçerek Katar’da aktif bir faaliyetleri olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

3-Tekfen İnşaat 

Katar’da önümüzdeki yıl oynanacak dünya kupasında kullanılacak stadyumlardan biri olan Al-Thumama Stadyum Projesi Tekfen İnşaat tarafından yürütülmekte. Ayrıca dünya üzerinde pek çok yerde büyük projelerde yer alan şirket için yurdışında pek çok işçi alımı imkanı doğmakta. Şirketin web sitesini inceleyerek başvurular hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Katar’da Faaliyet Gösteren Türk Restoranlar

 

Genel olarak yemek sektöründe Türk firmaları pek çok arap ülkesinde öne çıkmakta. Türk restoranlarla ileşime gerek işçi ihtiyacı olup olmadıklarını sorabilir ve CV’nizi göndererek işe kabulünüzü sağlayabilirsiniz.

Katar’daki Türk Restoranlar

 1. Turkey Central
 2. Sukar Pasha
 3. Nusr-et Steak Hause
 4. Agora
 5. Emirgan Sutis
 6. Grande Restaurant Exclusively Turkish
 7. Kebap Sultan
 8. Mado
 9. A’la Turkish Cuisine
 10. Bosphorus Turkish Cuisine and GrillRoom

Katar’da aktif iş ilanı olarak bu firmaları sayamasakta, restoranlar ile direkt olarak irtibat kurarak boş kadrolarının olup olmadığı hakkında bilgi edinebilir ve iş başvurusunda bulanabilirsiniz.

Katar Aşçı İlanları ve Türk Yemek Şirketleri hakkındaki makalemizi inceleyerek yemek sektöründeki ilgili kişiler bilgi sahibi olabilir.

Katar İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Makalemizin bu kısmına kadar Katar’a işçi olarak nasıl gidilir, nerelere başvuru yapılır hususlarında pek çok işçi alım ilanının yapıldığı siteler ile Türkler açısından işçi alımı hususunda potansiyel Türk inşaat firmaları ve restoranları hakkında geniş bilgiler sunmaya çalıştık.

Katar işçi Alım başvurusu yapabilmek için özellikle bu belirttiğimiz siteler üzerinden başvuru yapalirsiniz. Ayrıca Türk şirketleri ile doğrudan irtibata geçerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Dil Bilmiyorum, Katar’da Nasıl İş Bulabilirim?

Katar’da ingilizce neredeyse ana dil seviyesinde yaygındır. Bunun nedeni ülke yerlisinin azınlıkta olması, işçi kesimin de yurt dışından tahsis edilmesidir. Bu nedenle ortak dil olan ingilizce en fazla konuşulan ikinci dildir. Bu nedenle en azından ingilizce dilini temel seviyede bilmek Katar’da çalışmak isteyenler için önemlidir. Ancak hiç dil bilmiyorum diyorsanız. tercihinizi Türk firmalarından birine yönlendirebilir, dil bilmediğinizi belirterek bu tarz bir pozisyonlarının olup olmadığını sorabilirsiniz.

Katar’a Çalışmaya Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Yurt dışında bir yerde çalışacaksanız mutlaka bir çalışma vizeniz olmak zorunda.  Bununla alakalı Katar Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar konulu makalemizii ncelenemizini ve iş başvurunuzu bu çerçeve dahilinde yapmanızı tavsiye ederim.

Katar iş imkanları, avantajları ve dezavantajları hakkındaki videoyu incelenemizi tavsiye ederim.

AYRICA FARKLI ÜLKELERDE ÇALIŞMAK İSTEYENLER İÇİN MAKALELER

Dubai İş İmkanları-En Çok Tercih Edilen 10 Meslek
Amerika’da İş İmkanları- Çalışma Şartları
Ingiltere’de Çalışmak – Iş Bulmak – Maaşlar
Evde Paketleme İşi Yapmak
Hamilelikte Ödem Neden Olur
Kabakulak Belirtileri ve Nedenleri

 

171 Yorum

 1. Selam azeri Vatandaşıyım katarda Çalışmaq İstiyorum Şoför gibi ,Elektronik işler Azerbeycanda petrolda çalışdım

 2. Merhabalar su tesisat ustasıyım iş arıyorum daha doğrusu gerçekten işe çok ihtiyacım var B ehliyetim var 20 senelik şöförlük deneyimimde var ne iş olursa yaparım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler 🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu