İş Fikirleri

Köfte Ekmek Satmak Kar Marjı

İçindekiler

Köfte Ekmek Satmak Kar Marjı

İş seçimlerinde genellikle kolaylık sunan yapının olması tercih edilmektedir. Fakat emek olmadan kazanç elde edilmesi pekte mümkün olmamaktadır. Farklı alanlarda iş fikirlerine açık olmak kısa süreli kazancı da beraberinde getirmektedir. Zorlu hava koşullarını da hesaba kattığınızda köfte ekmek satarak kazanç elde etmek mümkündür. Köfte ekmek satmak kar marjı değerlendirmesi açısından bakıldığında düşük maliyetlerle yüksek kazancın kapısını açabilirsiniz.

Sermayesi yönünden düşünüldüğü zaman birçok iş koluna göre daha düşüktür. Elbette sermaye arttıkça ortaya çıkacak düzende artacaktır. Kazancınız ile doğru orantılı şekilde sermayeyi artırmak çok daha etkili olacaktır. İşin mahiyetine ve alanına göre değişen faktörleri unutmamanız gerekir. Böyle bir iş kolunu düşünen kişiler genellikle kazanç yoluna bakmaktadır. Kazanım elde edilmeden girişimde bulunmanın sonucu pekte iç açıcı olmayabilir.

Seyyar Köftecilik Ne Kadar Kazandırır

Seyyar Köftecilik Ne Kadar Kazandırır?

Ekonomik değişkenlikler ve iş bulma noktasında ki zorluklar elbette farklı fikirlere kapı açmaktadır. Tabi ki bu hususta öncelik ne kadar kazanç elde edilebileceğidir. Seyyar köftecilik ne kadar kazandırır? Sorusuna gelecek olursak, bu hususta mutlak suretle satışın nerede yapılacağı önemli faktördür. Yüksek getirinin kaynağı çok sayıda müşteriye ulaşmaktan geçmektedir. Fakat unutulmaması gereken en önemli ayrıntı hijyen kuralları konusunda hassas olunmasıdır.

Sabit satıştan ziyade gezici satışta daha fazla getiri olduğu açık bir şekilde görülmektedir. Hızlı ve etkili çözümler ile sonuç almak isterseniz de arabada seyyar satıcılık daha fazla güven vermektedir. İşe sahiplenmeyi ve bu alanda iş yürüttüğünüzü açık şekilde göstermektedir. İşin ayrıntısına girmeden önce sadece satış noktasını değil köfte hazırlığını da hesaplamak gerekir. Köfte ekmek satışında bir kilo kıymadan ne kadar köfte çıkar sorusu da önemlidir. Bu hesaplama sizin satışlarda ki karınızı da belirleyecek unsurlardandır. Köftenin içerisine ek malzeme koyduğunuzda (Soğan, domates harç gibi) elde edeceğiniz köfte miktarı 60 – 70 arası değişecektir.

Köfte Ekmek Maliyeti

Maliyet hesabında en önemli etken satışın gerçekleştirileceği araç ve köftenin hazırlanmasında ki malzemelerdir. Et ve içine katılacak malzemeler köfte ekmek maliyeti olarak karşınıza çıkacaktır. 1 kilo etten 60 – 70 köfte çıkardığınızda ve 1 tam ekmeğe de 6 adet köfte koyduğunuzda 10 – 11 tane tam ekmek köfte satışa hazır olacaktır. Yarım ekmek şeklinde satış yapacağınız içinde 22 – 23 tane yarım ekmek satmanız mümkündür. 1 kilo et 50 TL 15 ekmek 15 TL toplam ortalama 65 TL olmaktadır.

Köfte Ekmek Maliyeti

Seyyar Köftecilik Maliyet Hesaplaması

Eti ve ekmeği alacağınız fiyat sizin maliyetinizi doğrudan ortaya çıkartacaktır. 1 kilo et 50 TL’den alsanız 15 de ekmek 1 TL’den aldığınızda ortaya 65 lira gibi bir maliyet çıkmaktadır. Bu rakam ortalama olup değişiklik gösterebilmektedir. Yarım ekmek köfteyi 7,5 TL’den satsanız (7,5 ya da 10 TL) 165 – 170 TL kazancınız olacaktır. Seyyar köftecilik maliyet hesaplaması esasında satış fiyatı ve köfte malzemelerinin alış fiyatı önemli rol oynamaktadır.

Seyyar satıcılık yapmak emek isteyen ve soğuk havalarda sizi zorlayacak düzeye sahip bir iştir. Kazanca giden yolda zorlu engelleri aşmanız gerekecektir. Günler bazında değişen satışların da sizi riskli hallere sokacağını unutmamalısınız. Köfte ekmek satmak kar marjı yüksek iş kollarından bir tanesi olarak denenebilir düzeye sahiptir. Gerekli piyasa araştırması ve satış alanları tespiti yaparak girişimde bulunabilirsiniz.

Resmi olarak belirli bir izin almanız ve satışlarda ceza yememeniz adına belgelere ihtiyacınız olacaktır. Bu belgeler olmadan büyük sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Seyyar köftecilik için gerekli belgeler şu şekildedir;

  • C. kimlik fotokopisinin arkalı önlü çekilmesi gerekir,
  • 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş fotoğraf,
  • Vergi levhası fotokopisi (İlk defa bu işe girecekseniz önce gidip Vergi dairesinden vergi levhası çıkartmanız gerekecektir.)

Başvuruları işi yapacağınız bölgenin belediyesine yapmalısınız. Gerekli izinleri almadan işe başlamanız durumunda arabanızı ve sermayenizi görevlilere kaptırabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu