ÜlkelerYurtdışında Çalışmak

Kolombiya’da Çalışmak Yaşam Ve İş Fırsatları

Kolombiya’da Çalışmak Kolombiya’da Yaşam Ve İş Fırsatları

Tarihin en eski medeniyetlerini içerisinde bulunduran Kolombiya yıllardır İspanya sömürgesi altında kalmış ve daha sonra özgürlüğüne kavuşmuştur.

Kolonyel şehirlerinin yer aldığı Cartagena Unescotarafından koruma altına alınmıştır. Kolombiya’da yaşam bölgelere göre farklılık gösteriyor. Ülke üzerinde dolaşırken ülkenin her köşesinde yepyeni şeyleri görebilirsiniz. Karayip’in büyüleyici kumsalları üzerinde sizde harika bir deneyim yaşayabilirsiniz. Karlarla kaplı dağları ve bakir ormanları ile sizi kendisine çekecek. Müzik ve dansın başkenti olarak bilinen Kolombiya milyonlarca turisti büyülemeye devam ediyor. Dünyanın en büyük ikinci karnavalını gerçekleştiren Kolombiya ayrıca dünyanın en büyük kahve üreticilerinden bir tanesidir.

İçindekiler

Kolombiya Hakkında

Kolombiya altı farklı bölgeden bir araya gelir. Kolombiya’nın en büyük iki kenti Bogota ve Medellin’in yer aldığı Andino Bölgesidir. Bu bölge kendi içerisinde geniş milli parklara sahiptir. Andino bölgesi kahve plantasyonu konusunda zengindir. Orinoquia bakir ormanları ile adından söz ettirir. Kolombiya’nın Pasifik’le bir araya geldiği bölgeye Pacifica adı verilir. Amazon’un büyüleyici ormanları Amazonia ismiyle anılır. Büyüleyici kumsallarıyla turistlerin en çok ziyaret ettiği Bagota ülkenin diğer önemli şehridir.

Kolombiya’da Çalışmak Yaşam Ve İş Fırsatları

Kolombiya Güvenli Mi?

Kolombiya da sahip olduğu özellikleri ile egzotik ülkelerden bir tanesidir.Bu nedenle bazı noktalarında güvenlik zafiyeti yer alabiliyor. Bu bölgeler merkezi ve turistik noktalardan uzak. Kolombiya güvenli mi? Sorusunun cevabı bu nedenle biraz karmaşıktır. Merkez şehirlerinde ve bölgelerinde kaldığınız zaman herhangi bir sorun yer almamaktadır. Kolombiya denince özellikle insanların akıllarına uyuşturucu çeteleri geliyor.

İş Konusunda Detaylar

İspanyolca, Kolombiya’nın resmi dilidir. Bu ülkede iş kurmak istiyorsanız mutlaka İspanyolca öğrenmenizi tavsiye ederiz. Kolombiya’da iş imkanlarına bakarken bu konuya dikkat etmeniz gerekir.İspanyolca işlerinizin kolay hale gelmesini sağlayacaktır. Kolombiya size ilk başta çok farklı, çok değişik gelebilir. Uyum sürecini atlatmak için mutlaka yanınızda birililerinin olmasına dikkat edin. Yanınızda ortaklarınız ya da dostlarınız bu süreci daha kolay atlatmanızı sağlayacaktır. Bununla beraber Kolombiya, şu an orta güçte yer alan ülkelerden bir tanesi. Ancak zaman içerisinde ülkenin daha da büyümesi bekleniyor. Ülke her geçen büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu konuyu dikkate alarak ticari işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Kolombiya’da Çiçek Yetiştiriciliği

Kolombiya’da kahve kadar ünlü bir meslek daha bulunuyor.Özellikle Kolombiya’da çiçekler kendisine büyük bir yer edinmiş durumda. İklim konusunda da son derece şanslı olan Kolombiya’da çiçek yetiştiriciliği dünyada listelere girmesini sağlamış. Kolombiya için de belli başlı egzotik çiçekler ülkenin tanıtımında büyük rol oynuyor. Çiçek yetiştiriciliği alanında acıkan bu sektörden faydalanabilir ve bu ülkede yetişmiş özel floralarıülkeye kolayca ihraç edebilirsiniz. Ayrıca Kolombiya’da satın alacağınız tohumlarla kendi ülkenizde ya da istediğiniz yerde çiçekyetiştiriciliği yapabilirsiniz. Kolombiya iş konusunda sunmuş olduğu zengin alternatifleri ile insanları kendisine çekmeye devam ediyor. Güney Amerika’nın önemli ülkelerinden bir tanesi olan Kolombiya’da iş fırsatlarından yararlanmak için internet üzerinden araştırma yapabilirsiniz. Gittikçe gelişen ve büyüyen sektörü ile Kolombiya önemli ihraç ürünü satın alınan ülkelerin başındadır. Sizde burada yazdıklarımızı dikkate alarak Kolombiya üzerinde en doğru iş olanaklarına sahip olabilirsiniz.

 

Tunusta Çalışmak ve İş İmkanı

Polonyada Çalışmak ve İş İmkanı

Umman da Çalışmak ve İş İmkanı

Hollanda da Çalışmak ve İş İmkanı

Ziraat Bankası Kredi Çekme

2 Yorum

  1. Ben yurt dışında çalışmak istiyorum çok borcum var yardımcı olacak kimse varmı 05359325916

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu