İş Fikirleri

Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor?

Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor?

Her mesleğin ne kadar kazandırdığı merak ediliyor. Peki, dondurmacılar… Dondurmacılar kaç para kazanıyor? Sorunuzun yanıtı veriliyor.

Dondurmacıların Aylık Kazancı

Sıkça sorulan dondurmacılar kaç para kazanıyor sorusunun yanıtı veriliyor. Pek çok kişinin merak ettiği dondurmacıların aylık olarak ne kadar kazandığı sorusu, kazanılacak olan tutarı etkileyen nitelikler ile birlikte paylaşılıyor. Kazanılacak olan paranın ne kadar olduğu, aslında direkt olarak dondurma satılan dükkan, dondurmanın satılma biçimi, lezzeti ve buna benzer pek çok hususun etkisi üzerinden ortaya çıkıyor. Peki, ne kadar kazanıyorlar? Genel olarak yaz  aylarında iyi şekilde satış yapan bir dondurmacının aylık olacak dört bin ile altı bin arasında kazanç elde ettiğini söyleyebiliriz. Elbette bu dondurmacının ortalama geliri olan bir yerde, son derece yoğun şekilde hizmet verdiğini söyleyebiliriz. Genel olarak her dondurmacının her ay aynı kazancı elde etmesinin mümkün olmadığını bildiriyoruz. Kazanç için yaz ayında olunması da önemli. Bunu göz önünde bulundurmuş olmanız durumunda, herhangi bir şekilde kazancın aşağı yukarı hesap edilmesi mümkün olabilir.

Dondurmacılar Kaç Para Kazanıyor?

Dondurmacıların Aylık Kazancını Neler Etkiler?

Her meslekte olduğu gibi dondurmacıların da aylık kazancını etkileyen çok sayıda şey. Dondurmacılık aylık kazancını etkileyen faktörler dendiğinde, ilk olarak akla mevsim geliyor. Çünkü dondurma her mevsim yenmiyor. Bu durumda direkt olarak yaz ayında olunması durumunda, kişinin kazanacak olduğu tutar artabilir. Yaz aylarında en çok satılan yiyecekler arasında dondurma yer aldığından, kişinin bu mevsimde kazanacak olduğu tutar çok daha fazla olacaktır. Dondurmacının kazanmak istediğiniz tutara göre, bu işin iyi kazandırıp kazandırmadığı yönünde sorulan sorulara yanıt verebilirsiniz. Elbette tüm bunların göz önünde bulundurulması ile aşağı yukarı ne kadar ödeme yapılacak olduğu hususunda bilgi verilecektir.

Dondurma Fiyatları

Kişinin ne kadar kazanacak olduğunu etkileyen faktörler arasında dondurma fiyatları da var. Yani birim fiyat üzerinden ne kadar ödeme yapıldığına bakılarak, genel olarak kişinin aylık olarak ne kadar kazanacak olduğu yönünde fikir sahibi olunabilir. Dondurmanın normalin üzerinde satılması halinde, elbette daha çok kazanç elde edilmesi mümkün olabilir. Bunun dışında direkt olarak dondurma fiyatlarının dışında, kişinin ne kadar satış yaptığı, hangi dönemde satışı arttırmak üzerine politikalar izlediği, nasıl bir yerde satış yaptığı gibi çok sayıda seçenek olacak. Dondurmacıların yıllık kazançları kapsamında, dondurma fiyatının da önemli olduğunu bilerek, ona göre hareket edebilirsiniz. Yıllık ortalama kazançları da hesaplanabilir.

Kuaförler Ne Kadar Kazanıyor 

Evden Para Kazanmak

Büyük Baş Hayvan Çiftliği Kurmak

Ziraat Bankası Kredi Oranları 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu