Yurtdışında ÇalışmakAmerikaÇalışma Hayatıİş FikirleriÜlkeler

Amerika’da Çalışmak İsteyenler Hangi İşleri Yapabilir? 2023

İster bir öğrenci olun, ister kariyer değişikliği yapmak isteyen bir çalışan, Amerika’da çalışmak için en çok talep gören işleri düşünebilirsiniz. Ortalama maaş ve tahmini istihdam artışı ile birlikte iş kollarının kısa bir açıklaması da yazımızda verilmiştir. Sağlık ve bilgi teknolojileri sektörlerindeki işler Amerika iş imkanları arasında ön plana çıkmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok talep gören 10 iş kolu için okumaya devam edebilirsiniz. Bu bilgiler ve sayısal veriler 2019 yılının sonundaki istatistiklere göre hazırlanmıştır.

İçindekiler

Evde Sağlık Yardımı

Evde sağlık yardımı, kronik hastalığı, sakatlığı veya bilişsel bozukluğu olan kişilerin günlük aktivitelerine yardımcı olur. Bu kişiler sağlıkla ilgili temel hizmetleri (tansiyon kontrolü gibi) sağlayabilir, yemek hazırlayabilir ve işlerini yürütebilirler. Genellikle yardıma ihtiyacı olan yaşlı yetişkinlere yardımcı olurlar.

 • Ortalama Maaş: 22.600 $
 • 2024’e kadar tahmini istihdam artışı: % 38

Fizyoterapist Olarak Amerika’da Çalışmak

Fizyoterapistler, yaralanma, kaza, travma veya hastalık durumunda hastalara hareket kabiliyetlerini yeniden kazanmaları ve ağrıyı yönetmeleri için yardımcı olur. Bunu biyomekanik, egzersiz, elektro terapi ve diğer tekniklerle yaparlar.

 • Ortalama Maaş: 84.020 $
 • 2024’e kadar tahmini istihdam artışı: % 35

Hemşireler İçin Amerika İş İmkanları

Hemşireler hastaların kayıtlarını tutar, kullanmaları gereken ilaçları yönetir. Diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla koordine eder, hastaları izler ve hastalara ve aile üyelerine duygusal destek sağlar. Çok çeşitli ortamlarda çalışabilirler ve genellikle uygulama alanında uzmanlaşırlar. Hemşireler Amerika’da çalışmak için hastaneleri, bakım evlerini, doktor kliniklerini ve evde sağlık hizmetlerini tercih edebilirler.

 • Ortalama Maaş: 68.450 $
 • 2024’e kadar tahmini istihdam artışı: 16%

Yazılım Mühendisi Olarak Amerika’da İş Bulmak

Bir yazılım mühendisi, yazılım ve bilgisayar sistemlerinin tasarımı, geliştirilmesi, bakımı ve testinden sorumludur. Yazılım mühendisleri Amerika’da iş bulmak konusunda zorlanmayıp genellikle işletmeler veya devlet kurumlarıyla çalışır.

 • Ortalama Maaş: 98.270 $
 • 2024 yılına kadar tahmini istihdam artışı: %19

Bilgi Güvenliği Analisti

Bir bilgi güvenliği analisti, bir kuruluşun bilgisayar ağlarını ve sistemlerini korumak için güvenlik önlemlerinin planlanması ve yürütülmesinde yer alır. Bilgi güvenliği analistleri ayrıca verilerin kopyalanması ve tesis dışında bir yere aktarılması gibi önleyici tedbirler alırlar.

 • Ortalama Maaş: 90.282 $
 • 2024 yılına kadar tahmini istihdam artışı: %19

Mesleki Terapistler İçin Amerika’da İş Sahibi Olmak

Mesleki terapistler, insanların yaşam veya çalışma ortamlarında görev yapma yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur. Ayrıca fiziksel, zihinsel veya gelişimsel olarak dezavantajlı koşulları olan bireylerle de çalışırlar. Fiziksel egzersiz ve bilişsel davranışçı terapi yoluyla hastaların motor fonksiyonlarını ve akıl yürütme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olurlar. Bu kişiler Amerika’da iş sahibi olmak için kendi ofislerini açarak da çalışabilirler.

 • Ortalama Maaş: 81.910 $
 • 2024 yılına kadar tahmini istihdam artışı: %27

Web Geliştiricisi

Bir web geliştiricisinin işi web sitelerini tasarlamayı, kodlamayı ve değiştirmeyi içerir. Web geliştiricileri, kullanıcı dostu tasarım ve internette gezinme özelliklerine sahip görsel olarak çekici web siteleri oluşturur. Müşterilerin özelliklerine göre en iyi düzeni ve işlevi sağlamayı amaçlamaktadırlar.

 • Ortalama Maaş: 66.130 $
 • 2024 yılına kadar tahmini istihdam artışı: %24

Veri Bilimcisi

Veri bilimcileri veri kaynaklarını bulmak ve yorumlamak, büyük miktarda veriyi yönetmek, veri kümelerinin tutarlılığını sağlamak ve veri analizlerini / bulgularını sunmak için verileri ve analitik yetenekleri kullanırlar. Amerika’da çalışmak isteyenler arasında son derece yaygın meslek dallarından biridir.

 • Ortalama Maaş: 111.267 $
 • 2024’e kadar tahmini istihdam artışı: 16%

Operasyon Müdürü Pozisyonunda Amerika’da Çalışmak

Operasyon yöneticisinin görevi, etkin bir şekilde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan hizmet ile bir kuruluşun iyi çalıştığından emin olmaktır. Spesifik sorumluluklar şirketler arasında değişiklik gösterebilir, ancak genel olarak üretim sisteminin izlenmesini ve gerektiğinde geliştirilmesini sağlarlar.

 • Ortalama Maaş: 97.730 $
 • 2024’e kadar tahmini istihdam artışı: % 7

Tanı Amaçlı Tıbbi Ultrason Teknikeri

Tanı amaçlı tıbbi ultrason teknikeri, tıbbi durumların teşhisi için görüntüleri, taramaları veya 3D hacimleri görüntülemek ve yorumlamak için ultrasonik görüntüleme cihazlarını (ultrason) kullanan kişidir. Özellikle gelecek yıllarda Amerika iş imkanları artışının bu alanda yüksek olması beklenmektedir.

 • Ortalama Maaş: 64.280 $
 • 2024 yılına kadar tahmini istihdam artışı: %26

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Bulgaristan İş İlanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla?

Çin İş İmkanları Hangi Mesleklerde Daha Fazla?

Avustralya İş İlanları İçin Tüyolar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu