Avustralya

Avustralya Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dünyanın birçok yerinden göçmen alan Avusturalya, göçmenlere karşı ayrımcılık yapmaması ve çeşitli kültürlere hoşgörülü davranmasıyla biliniyor.

Avustralya Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çeşitli nedenlere bağlı olarak Avusturalya’ya göç etmek isteyen birçok kişi bulunuyor. Hayat şartlarının oldukça iyi olması- yüksek refah seviyesi buna etki ediyor.

Avusturalya’da Göçmen Olmak Zor Mu?

Dünyanın birçok yerinden göçmen alan Avusturalya, göçmenlere karşı ayrımcılık yapmaması ve çeşitli kültürlere hoşgörülü davranmasıyla biliniyor. Ülkede oturan demokratik alt yapı da bunu destekliyor. İnsan hakları konusunda genel bir hassasiyet olduğunu hissedebiliyorsunuz.

avustralya göçmenlik başvurusu

Avusturalya Vizesi Kolay Mı?

Avusturalya’da çalışma izni konusunda birçok ülkeye göre daha kolay bir durum var denebilir. Bu durum ülkenin tercih edilmesinin yaygın nedenlerinden biridir. Çalışma amacıyla alınan vizelerde eğer işveren çalışandan memnun kalırsa kademe atlanmış gibi durum oluyor. Yani başlangıç aşamasındaki Çalışma ve Tatil vizesi, sponsorluk vizesine dönebiliyor. Eğer aynı iş yerinde 3 sene çalışırsanız süresiz şekilde oturma izniniz oluyor. Bu aşamaya geldiğinizde artık bir sene daha geçirerek vatandaşlık da alabiliyorsunuz.

Nitelikli Göçmenlik Vizesi Puanlama Sistemi Nedir?

Puanlama sistem, göç etmek isteyen kişileri bazı sınıflandırma kapsamına girmesiyle gündeme geliyor. Yani Avusturalya Nitelikli Göçmenlik Vizesi alabilmek için puanlama sisteminde taban 60’ı geçmek gerekiyor.

  • Yaş kriteri olarak 50 yaşın altındaki kişiler başvurabilir. 18-24 yaş aralığındakiler 30 puan alırken yaş yükseldikçe bu puan beşer beşer azalır. 40-44 yaş arasındaki kişiler 15 puan almaktadır.
  • İngilizce skoru için sınav yapılır ve bu sınavdan yetkin düzeyde sonuç alınmalıdır. IELTS- PTE sınavlarından birine girilerek bu sonuç elde ediliyor. Yetkin düzey 0 puan, uzman düzey 10 puan, üstün düzey 20 puandır.
  • Nitelikli Meslek ve Mesleki Tecrübe Skoru, meslek tecrübesinin nerede olduğunu puanlayan bir sistemdir. Avustralya dışında kazanılan 3-5 yıl arası tecrübe 10 puan, 1-3 yıl arası 5 puan, 5-8 yıl 15 puan, 8-10 yıl tecrübe de 20 puan şeklinde hesaplanmaktadır.
  • Eğitim skorunda doktora 20 puan, lisans 15 puan, Avusturalya’da bitirilen bir program 10 puan, yine Avusturalya’da alınan diploma, 2 yılık bir ticari program, araştırma vs.5 puandır.
  • Diğer faktörler, Avusturalya’ya göç etmek isteyenlerin son kriteridir. Göç edeceğiniz ülkede eş vs. yakınlık bağı olması, 5 puan sağlar.

İsviçre İşçi Alımı

Forum Portalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu