Yurtdışında Çalışmak

Avustralya İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla?

İçindekiler

Avustralya İş İmkanları Hangi Meslekler İçin Daha Fazla

Avustralya denilince akla ilk olarak ülkenin doğal güzelliği ve kanguruları geliyor. Bu ülke şüphesiz herkesin gidip görmek isteyeceği ülkelerden birisidir. Peki neden hayallerinizi erteliyorsunuz? Siz de Avustralya’ya yerleşip orada çalışmak istemez miydiniz? Bu ülkede hangi mesleklerin rağbet gördüğünü öğrenmek için yazının devamını okumayı ihmal etmeyin.

Avustralya İş İlanları

1 – Servis Elemanı

Bu ülkeye gelip en kolay bulabileceğiniz iş servis elemanlığı işidir. Aranan özellik ise sadece İngilizce bilgisidir. Aynı zamanda böyle bir iş yapabilmeniz için güler yüzlü ve pozitif de olmanız gerekmektedir. Avustralya’da servis elemanlığı yaparak saatlik 13 dolar kazanç elde edebilirsiniz. İlk etapta İngilizce’nize güvenmiyorsanız Türkler’in işletmekte olduğu dönerci, kebapçı gibi lokantalarda da işe başlayabilirsiniz.

2 – Mağaza Asistanı

Diğer bir meslek grubu olan mağaza asistanlığı, İngilizce isteyen işlerden birisidir. Bunun dışında eğer daha önceden deneyiminiz varsa bu da size avantaj sağlayacaktır. Bu sektörde kariyer yaparak yükselmek oldukça kolaydır. Ülkede özellikle H&M, Zara, Target gibi zincir mağazalarda iş bulma ihtimali oldukça yüksektir. Bu işten saatlik ortalama olarak 20 dolar kazanç elde edebilirsiniz.

3 – Bisikletli Kurye

Son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelen bisikletli kuryelik, özellikle de öğrenciler tarafından epey ilgi gören bir meslek olmuştur. Avustalya’da bisikletli kuryelik yapabileceğiniz firmalar genel olarak online yemek siparişi üzerine çalışan firmalardır. Bu sitelere örnek verecek olursak Deliveroo, UberEat, Eatnow gibi online platformları söyleyebiliriz. Kuryeler genellikle motorlu olsa da bisikletli kurye ilanlarını da görüntüleyebilirsiniz. Bu işi yaparak saatte ortalama olarak 12 dolar ve bahşiş kazancınız olacaktır.

4 – Temizlik Personeli

Avustralya iş imkanı açısından oldukça verimli bir ülkedir. Burada yapabileceğiniz bir diğer meslek ise temizlik personelliğidir. Avustralya iş ilanları  2021 senesinde de olduğu bu sene de temizlik personellerini barındırmaktadır. İngilizce seviyeniz ne olursa olsun, bu mesleği kolaylıkla yapabilirsiniz. Temizlik personelleri ülkede son zamanlarda en çok rağbet gören işçiler olmuş durumda. Basit bir öz geçmiş hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz. Bu işte saatine ortalama olarak 21 dolar kazanabilirsiniz.

5 – Köpek Gezdirme

Eğer hayvanlarla aranız iyiyse ve onlarla vakit geçirmeyi seviyorsanız, köpek gezdirme işi tam da size göre bir iş olabilir. Köpek gezdirme işi herhangi bir vasıf istemediği gibi kolay da bir iştir. Avustralya’da köpeklerin geneli eğitimli olduğu için çok sorun yaşayabileceğiniz bir meslek değildir. Bu meslek ile saatte ortalama olarak 22 dolar kazanç elde edebilirsiniz.

6-  Barista

Avustralya iş ilanları 2021 senesinde en çok aratılan işlerden birisi de baristalık hizmetidir. Son yıllarda kahveye olan düşkünlük, baristaların sayısını arttırmıştır. Eğer sizin de barista tecrübeniz varsa ya da kendinize güveniyorsanız saatte ortalama 20 dolar ücret ile bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

ÖZET: Avustralya iş imkanları denilince akla ilk gelen hizmetler temizlik, gıda ve servis hizmetleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu