İş Fikirleri

Seyyar Satılacak Ürünler

İçindekiler

Seyyar Satılacak Ürünler

Küçük sermaye ile kazanç elde edebilmede yılların eskitemediği meslek kuşkusuz seyyar satıcılıktır. Karlı olmasının yanı sıra düşük sermaye olması en önemli avantajı olurken doğru ürün bulunduğunda tahminlerinizin üzerinde kazanç elde edebilirsiniz. Seçimleri çok iyi yapmanız kazancı doğrudan etkileyeceği için seyyar satılacak ürünler konusunda seçimi doğru yapmalısınız. Hangi ürünü satacağınıza dair kararı vermeden önce satış potansiyeline bakmanız ve bu doğrultularda seçim yapmanız daha iyi sonuç verecektir.

Sadece yiyecek ve içecek bazlı değil diğer ticari ürünlerin de seyyar olarak satılması mümkündür. Bu tamamen hedef kitleye ulaşabilme ile bağlantılıdır. Satışı gerçekleştireceğiniz yerde ihtiyaca binaen ürün tercihi size rahatlık sunacaktır. Seyyar satıcılık sayesinde güzel kazançlar elde etmek istiyorsanız geniş çaplı araştırma yapmanız daha doğru olacaktır.

Seyyar Satıcılık Fikirleri

 

Seyyar Satıcılık Fikirleri

Sermayenizin miktarı yapacağınız işin mahiyetini belirlese de aynı sermaye ile farklı iş alanlarına yönelebilirsiniz. Seyyar satıcılıkla kazancın en güzel hali görmek isterseniz de seçimleri hızlı sonuç alabileceğiniz alanlara göre yapmalısınız. Seyyar satıcılık fikirleri arasında en çok dikkat çeken köfte ekmek, simit, tatlı, dondurma, süt mısır gibi yiyeceklerdir. Fakat bu ürünlerin bir kısmı mevsimlik olduğu için seçimleri dönemsel olarak değiştirmeniz gerekecektir. Yazın sıcağında dondurma satarken kışın soğuk günlerinde dondurma satmanız mümkün olmayacaktır.

Tercihlerinizi sadece ürün odaklı değil mevsimsel olarak da ayarlamalısınız. Satış alanlarının belirlenmesi hangi ürünü satacağınızı da belirleyecektir. Kalabalık ortamlarda simit, poğaça, köfte ekmek satışı diğer ürünlere göre daha kolaydır. Kolaya kaçmak elinizde ürün kalmaması açısından önemlidir. Seyyar satıcılıkta en karlı iş satışı hızlı yapılan ürünlerdir. Bu yüzden seçimlerinizi tamamen satış odaklı yapmalısınız. Elbette satışları saat bazında da değerlendirmeniz karlılığı belirleyen unsurlardandır. Akşamüzeri simit satmanız mümkün olmazken sabahları da köfte ekmek satmak pek mümkün olmayacaktır.

En Karlı Seyyar İşler

Birçok iş denemiş ya da ilk kez ticarete atılacak kişilerin her ne sebep olursa olsun piyasa araştırması yapması gerekir. Satamadığınız ürünü tezgahta tutmak size zarardan başka bir şey getirmez. Seyyar satıcılık yapmak istiyorum diyen kişilerin hatalı seçimler yüzünden zarar ettiği gözlemlenmiştir. Ürün seçimini yanlış yapma veya satışın gerçekleşeceği alanın hedef kitle olmaması zararı beraberinde getirecektir.

Karlılığı hızlı şekilde elde edebilme de iş tespiti öncelikli olmalıdır. En karlı seyyar işler zamanlaması iyi yapılan ve doğru hedef kitleye ulaşılması ile mümkündür. Ürününüz kaliteli olsa dahi potansiyel alıcı yoksa hiçbir değeri olmayacaktır. Bu yüzden seyyar satılacak ürünler bölgesel bazlı seçilmelidir. Bu size hızlı kazancın kapısı açacak ve beklentinizin üzerinde gelir elde ettirecektir.

Tüm planları yaptınız satacağınız ürünü seçtiniz seyyar satıcı kazançları konusunda araştırmalar tamamsa sırada izinler vardır. İzinsiz yaptığınız seyyar satıcılık işlerinde kısa sürede yakalanmanız söz konusu olabilir. Bu yüzden yasalara uygun şekilde hareket etmek ve gerekli izinleri almak gerekir. Yasal seyyar satıcılık için satışı gerçekleştireceğiniz bölgenin belediyesinden izin almalısınız. İzin belgeniz olduğu taktirde sıkıntısız şekilde satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Araç İle Seyyar Satıcılık

Araç İle Seyyar Satıcılık

Seyyar satıcılıkta kullanacağınız araç çok önemlidir. Araç seçimi aynı zamanda sermayeyi de belirleyeceği için öncelikle küçük arabalarla başlamak daha mantıklı olacaktır. Araç ile seyyar satıcılık ilk etapta sizi zorlayabilir. Elbette yüksek sermayeye sahipseniz araç kullanımı daha iyi etki oluşturacaktır.

Belirli bir yer edinmeniz ve satışını gerçekleştireceğiniz bölgeye hakim olmanız sizi güçlü kılacaktır. Sektörde yalnız olmadığınızı işin içine girince sizde görebilirsiniz. Kar marjı yüksek iş fikirleri arasında seyyar satıcılık her dönem zirveyi zorlamıştır. Elbette her işin riskli halleri olduğu hesaba katılarak hareket edilmelidir. Olumsuzluklar ile karşılaşılması durumunda doğru yol haritası çizmek zararın önüne geçecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu