Yatırımlar

Düşük Sermaye İle Yapılacak Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

İçindekiler

 Düşük Sermayeli Yüksek Kazançlı İş Fikirleri

İçinizde girişimcilik ruhu varsa ancak yeterli sermayeye sahip değilseniz düşük sermayeli iş fikirleri sizlere yeni kapılar açabilir. Küçük sermayeli iş fikirleri hem elinizdeki parayı kaybetmemek hem de o parayı katlamak için yapabileceğiniz karlı iş fikirlerinin başında gelir. Az sermayeli iş fikirleri 2021 yılında hangi alanlarda daha karlı olduğunu öğrenmeniz için rehberimize göz atmanızı öneririz.

  1. Çiğköfteci Dükkânı Açmak

Şanlıurfa’nın dan tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya yayılan çiğköfte, az sermayeli iş fikirleri arayanların kendini bulduğu alan. Ülkemizde son yıllarda oldukça popüler olan çiğköfteye rağbet giderek de artıyor. Siz de bu fırsatı kaçırmamak için küçük bir dükkân ile pek fazla masraf çıkarmadan paranızı değerlendirebilirsiniz. Çiğköfte dükkanının olmadığı bir yere açacağınız dükkân, kâr marjınızı yükseltecektir. Ayrıca maliyeti düşük olan çiğköfte dükkânı kârınızı %50 oranında artıracaktır.

  1. Danışmanlık hizmeti vermek

Çağımız teknoloji ve internet çağı. Bu çağın gerektirdiği düşük sermayeli iş fikirleri 2020 yılında danışmanlık hizmeti olabilir. Online verebileceğiniz danışmanlık hizmeti son zamanların en kazançlı iş alanları arasında yerini alıyor. Danışmanlık hizmetini küçük bir ofis açarak da verebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken konu hangi alanda danışmanlık hizmeti vereceğinizdir. Alanınızı kendinize göre belirledikten sonra ayrıntılı bir araştırma yapmanız gerekir. Daha sonra gerek online olarak gerekse ofisinizden hizmet vererek müşteri portföyünüzü oluşturarak paranızı değerlendirebilirsiniz.

  1. VİOP’ta Alım-Satım Yapmak

Finans dünyası riskli olmasının yanı sıra düşük bir sermaye ile iş yapabilmenizi mümkün kılan bir alandır. VİOP’ta işlem yapmak için bir aracı veya bir bankada yatırım hesabı açmanız yeterli. Üstelik kaldıraç etkisini kullanarak 1’e 10 gibi düşük meblağlar ile yüksek gelirler elde edebilirsiniz. İstediğiniz zaman altın, döviz, emtia, hisse senedi gibi birçok yatırım aracını alabilir istediğiniz zaman ise satım gerçekleştirip paranızı değerlendirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken konu ise risk yönetimini iyi yapmanızdır.

  1. AVM’lerde Stand Açmak

Her gün binlerce kişinin uğradığı AVM’ler ufak sermayeli iş fikirleri açısından en iyi yerlerden biridir. Sürekli göz önünde bulunan ve insanların sürekli önünden geçtiği bir stand açmak size yüksek kazançlar sağlayabilir. Kozmetik veya bijuteri standı, parfüm standı, dondurma, çay kahve ocağı, çiğköfte standı gibi birçok alanda stand açabilirsiniz. İsterseniz bir markanın bayiliğini alarak daha garanti bir iş de sağlayabilirsiniz.

  1. Bisiklet Kiralama

Az bir birikim ile turistlerin yoğun olduğu, yürüyüş ve bisiklet yollarının olduğu bir noktada bisiklet kiralama işi yaparak para kazanabilirsiniz. İlk yapmanız gereken birkaç bisiklet almak. Daha sonra para kazandıkça bisiklet sayınızı artırabilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

  1. Oyun Evi Açmak

Özellikle AVM’lerde bulunan oyun evleri hem düşük sermaye gerektirmesi hem de aileler tarafından sürekli tercih edilmesi sebebiyle kârlı bir iş koludur. Kalabalık AVM’lerde aileler hem çocuklarını eğlendirmek hem de daha rahat alışveriş yapabilmek adına böyle yerlere sıklıkla başvururlar. Tek yapmanız gerekense onların güvenini kazanmaktır. Çocuğu ile çok iyi ilgilenildiğini gören aileler gönül rahatlığı ile sizi tercih edebilirler.

  1. Vitamin Bar Açmak

İster sıcak yaz aylarında insanları serinletmek ister de soğuk kış aylarında vitaminli taze sıkılmış meyve suları ile insanların sağlığına katkıda bulunmak. Her mevsim ve her dönem canlılığını kaybetmeyen bu iş kolu düşük sermayeli iş fikirleri 2021 yılında da tercih edilebilecek en karlı işlerden biri olarak yerini alıyor. Eğer siz de paranızı bu işte değerlendirmek istiyorsanız bulunduğunuz semtin en işlek caddesinde bir vitamin bar standı kurabilirsiniz. Zengin meyve çeşitliliğine hem turist hem de yerli halkın yoğun ilgi gösterdiğini göreceksiniz.

  1. Dış çekim Fotoğrafçılığı

Günümüzde sosyal medya kullanıcılarının en çok önem verdiği şey fotoğraflardır. Bu nedenle profesyonel olarak fotoğraf çekebilmek büyük önem kazanmıştır. Siz de sermayenizi burada değerlendirmek istiyorsanız bütçenize uygun bir fotoğraf makinesi ve internetten bile alabileceğiniz ücretsiz fotoğrafçılık dersleri ile bu işe başlayabilirsiniz.

  1. Tişört Tasarlayıp Satmak

Şüphesiz ki tişörtler kadın, erkek ve çocuk fark etmeksizin herkesin kullandığı giyim ürünlerinin başında gelir. Özellikle de insanların yoğun talep ettikleri baskılı tişörtler. Sevilen bir dizi karakteri veya çocukların rağbet edeceği kahramanlar gibi birçok farklı tişörtler tasarlayıp küçük bir dükkânda satabilirsiniz. İsterseniz de tişörtlerin satışını internetten gerçekleştirebilirsiniz. Çok fazla sermaye gerektirmeyen bu iş ile para kazanabilirsiniz.

  1. Freelancer olarak çalışmak

Eğer photoshop, grafik tasarımı, web site kurulumu, sosyal medya danışmanlığı, editörlük gibi alanlarda bilgi ve tecrübeniz varsa bu iş kolunu değerlendirebilirsiniz. Logo tasarımı yapabilir veya web sitesi tasarlayabilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey müşteri portföyünüzü oluşturmak ve onların size güvenmelerini sağlamak. Böylelikle sürekli sizinle çalışmak isteyeceklerdir.

Özet

Az sermayeli iş fikirleri nelerdir sorusuna yanıt aradık. Siz de düşük bir bütçeye sahipseniz düşük sermayeli iş fikirleri ile paranızı değerlendirebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu