İş Fikirleri

Evde Para Kazandıran İşler 20+ Kazançlı Fikirler

Evde para kazandıran işler hakkında bilgi sahibi olmak ister misiniz? Evde oturup, günde birkaç saatinizi ayırarak; evde ek iş yapabilirsiniz. Peki, evde kandıran işler nelerdir? Bunlar arasında en popüleri ise Evde para kazandıran el işleri de yapabileceğiniz işler arasında yer alıyor. Evde para kazandıracak iş fikirleri ve evde para kazanmak için metnimizi okumaya devam edin.

İçindekiler

Evde Çalışarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evde çalışarak para kazanmanız tamamen sizlerin potansiyeli ile orantılıdır. Türkiye’de birçok insan evde çalışarak yaşamını idame ettirmektedir. Elbette on binlerce lira para kazanmanız zordur. Ancak doğru ve disiplinli bir çalışma ile evde para kazanabilirsiniz. Bilinmesi gereken bir detay ise şudur; evde el işi yaparak para kazanmak veya evde bitki yetiştirerek para kazanmanın arasında oldukça ücret farklı olacaktır. Bu yüzden evde çalıştığınız iş kolu da oldukça önemlidir. Ortalama olarak evde para çalışarak kazanacağınız para; 750 ila 3.500 ₺ arasında değişmektedir. Elbette iş potansiyelinize göre çok daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Evde Para Kazanmak Hakkında

Evden para kazandıran işler yaparak, kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Hatta bazı durumlarda tek gelir kapınız bile olabilir. Evde çalışarak para kazanmak son dönemlerde artan trendler arasında yer alıyor. Teknolojinin gelişmesi, yeni iş alanlarının doğması ve sürekli gelişim göstermesi; doğal olarak ek işleri doğurmuştur. Şirketler ve iş yerleri çalışanlarına daha az ücret vermek için; evlerinde çalıştırmaktadır. Evde çalışarak para kazanmak oldukça rahat ve keyifli alanlar arasında yer alıyor. Hemen işe koyulmak için evde para kazandıran iş ilanlarına göz atmalısınız. Yoğunluklu olarak ‘’evde iş kazandıran işler İzmir ve evde para kazandıran işler Ankara’’ gibi Google’de arama yapan birçok kişi bulunuyor. Ancak hangi şehirde yaşıyor olmanız fark etmeksizin; evde çalışarak para kazanabilirsiniz.

Evde Para Kazandıran 20 Kazançlı İş Fikirleri

Sizlere evde birkaç saat çalışarak düzenli para kazandıracak iş fikirleri ile ilgili detaylı bir liste yapıyoruz. Bu listenin sizlere fikir vermesini temenni ediyoruz. Genel olarak  evde para kazandıracak iş fikirleri şu şekildedir:

 • Çiçek Yetiştiriciliği Yapmak

Çiçek yetiştiriciliği gün geçtik büyüyen ev işleri arasında yer alıyor. Çiçeklerle aranız iyiyse bahçeniz ya da büyük bir balkonunuz bulunuyorsa; çiçek yetiştiriciliği yaparak para kazanabilirsiniz. Hangi çiçeği yetiştireceğiniz ise size kalmış. Yetiştirdiğiniz çiçekleri, internet üzerinden veya yaşadığınız bölgedeki bir çiçekçi ile anlaşma sağlayıp satabilirsiniz.

Çiçek Yetiştiriciği Yaparak Para Kazanmak
 • Odanızı Kiraya Verin

Kazançlı iş fikirleri arasında da odanızı kiralamak bulunuyor. Otellerin pahallı olması insanları oldukça zorlamaktadır. Sizlerde evinizde boş bir oda hazırlayabilir ve kalmak isteyen kişilere odanızı kiralayabilirsiniz. Korkmanız veya endişelenmeyin sadece önlem alın. İnternet üzeriden birçok platform bulunmakta, bu platform üzerinden hemen odanızı kiralayabilirsiniz.

 • Yemek Yaparak Para Kazanın

Dışarıda yemek, yemek oldukça pahallı geldiğini herkes biliyor. Üstelik her gün aynı yemekleri yemek de bazen can sıkabiliyor. Bu yüzden bazı işyerleri, evde çalışmak isteyen kişiler anlaşarak; işyerlerine düzenli olarak yemek yapmalarını sağlıyor. Yapmanız gereken ilk iş semtinizde bulunan işyerleri ile görüşmek.

Ev Yemekleri Yaparak Para Kazanmak
 • Bakıcılık Yapmak

Sorumlu ve dikkatli birisi olduğunuzu düşünüyorsanız; küçük çocuklara evde bakıcılık yaparak para kazanabilirsiniz. İlk olarak gerekli eğitimlere katılmalı ve sertifika almalısınız. Sonrasında evde çalışacak iş ilanlarına göz atarak, iş bulabilirsiniz.

 • Blog Kurun

Yazı, yazmayı seviyor musunuz? Cevabınız evet ise bireysel bir blog sitesi kurup yazı, yazarak para kazanabilirsiniz. Üstelik blog kurmak için herhangi bir yetkinliğe ihtiyaç yoktur. Oldukça basit bir alandır. Blog’unuzu kurduktan sonra güzel ve bilgi verici yazılar, yazarak yükleyin. Gün geçtikçe kitleniz büyüyecek ve para kazanmaya başlayacaksınız.

Makale Yazarak Para Kazanmak
 • Fotoğraf Çekerek Para Kazanın

Evde fotoğraf çekerek para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz? Dünya’da onlarca stok fotoğraf sitesi bulunmaktadır. Bu sitelere çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek, satışlarını gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kaliteli ve güçlü fotoğraflar çekmeniz halinde, sizlerle anlaşma sağlayacak firmalar da olacaktır. Evde neyi çekeceğim?’’ diye soruyorsanız, istediğiniz her şeyi çekebilirsiniz. Hemen mutfağınızla ya da salonunuzdaki aksesuarlarla işe koyulabilirsiniz.

 • Grafik Tasarımı Yapın

Grafik tasarımı yaparak para kazanmak ister misiniz? Hayal gücünüze güveniyor ve kaliteli tasarımlar yapabileceğiniz düşünüyorsanız; bir an önce grafik tasarımı yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza çeşitli fotoğraf ve tasarım programları indirin. Sonrasında tasarlamaya başlayın. Grafik tasarımda biraz kendinizi geliştirebilirsiniz, çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

 • Online Ders Verin

Evde kazançlı iş fikirleri arasında online ders vererek para kazanmakta bulunuyor. İllaki hayatınızda uzman olduğunuz veya hakim olduğunuz bir alan bulunuyordur. Enstrüman, Matematik, Bilgisayar, Türkçe, Tamir, Bakım, Temizlik, Kişisel bakım vs. Hangi alanda uzman olduğunuzun bir önemi yok. Öğrenci ve öğretmeni bir araya getiren, çeşitli siteler bulunuyor. Bunlara üye olarak, öğrencilerinize ders verip, para kazanabilirsiniz.

 • El İşi

Elinize ve gözlerinize güveniyorsanız; evde el işi yaparak para kazanabilirsiniz. Patik, çorap, kazak, yazma gibi birçok ürünleri işleyip, internet üzerinden satabilirsiniz. Bu tarzda ürünlerin taliplisi oldukça çoktur.

El İşi Yaparak Para Kazanmak
 • Youtube Yayınıcılığı

Youtube’de yayıncılık yaparak kazanan insanların olduğunu mutlaka duymuşsunuzdur. Üstelik kazanılan paralar oldukça yüksek mevlalar. Sizlerde Youtube yayıncılığı yaparak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey kanalınızın ne üzerine yayın yapacağına karar vermek. Kaliteli ve güzel videolara imza atarsanız, kazançlarınız oldukça artacaktır.

Youtube’den Nasıl Para Kazanılır?
 • Hayvan Bakıcılığı

Evde hayvan bakıcılığı yaparak para kazanabilirsiniz. İş temposu ve hayat gailesinden kaynaklı birçok insan evcil hayvanlarını ihmal etmektedirler. Bunların önüne geçmek  ve hayvanın temel ihtiyaçlarının karşılanması için; hayvan bakıcılarını teslim etmektedir. Sizlerde bu teslim alan kişilerden birisi olarak para kazanabilirsiniz. Ancak hayvanları sevmiyorsanız ya da korkuyorsanız bu işi yapmayı hiç düşünmeyin. Güvenilir bir duruşunuz ve samimi olmanız durumunda; birçok kişi sizlere evcil hayvanlarını teslim edecektir.

 • Paketleme Yapmak

Evde para kazandıran işlerden birisi de paketleme yapmaktadır. Nikah şekerler, süslü sabun paketleme, davetiye katlama gibi yüzlerce paketleme işleri bulunmaktadır. Sizlere ciddi bir ücret karşılamasını beklemek gerekir ancak ufak, tefek ihtiyaçlarınızı buralardan karşılayabilirsiniz.

 • Takı Tasarımı Yapın

Takı tasarımı yaparak, evde para kazanmak ister misiniz? Elinizi ve yeteneklerinize güveniyorsanız; evde takılar, bileklikler yapabilir ve bunları satabilirsiniz. Biricik tasarımları yapmanız durumunda oldukça kazançlı bir iş olacaktır. Ürünlerinizi e – ticaret siteleri üzerinden ve sosyal medya kanalları üzerinden satabilirsiniz.

 • Sesli Kitap Okumak

Ses tonunuza güveniyor ve kitap okumayı seviyorsanız; sesli kitap okuyarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey uygun bir mikrofon temin etmek ve kitap okumaya başlamak. Gün geçtikçe kitap okumak, yerini kitap dinlemeye bırakıyor. Zaman kaybetmeden işe koyulun.

 • Sosyal Medya Yönetiliciliği

İnternetle aran iyi ve trendleri takip etmekte üstüme yok diyorsan; sosyal medya yöneticiliği tam sana göre bir iş. Günümüzde birçok işyeri ve şirketler online dünya’ya önem veriyor. Bu platformlar ile düzenli olarak ilgilenilmesini isteyen kişilere ihtiyaç duyuyor. Bu kişilerin nerede yaşadığı ve işe gelme gibi zorunlulukları bulunmuyor. Yapmaları gereken tek şey; düzenli olarak şirketin sosyal medya hesaplarını aktif tutmaktır. İnternet  üzerinden evde para kazandıracak iş ilanları arasından işverenlere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?
 • Online Anketler

Online anketler çözerek para kazanmak en çok da üniversite öğrencilerinin yaptıkları işler arasında bulunuyor. İhtiyacınız olan sadece bir telefon. İnternette birçok online anket sitesi bulunmakta. Bunlara üye olarak düzenli olarak anketler çözebilir ve para kazanabilirsiniz. Yüksek paralar kazanmanız mümkün değildir. Ancak size küçük desteklerin olması da söz konusudur.

Online Para Kazanma Yolları
 • Podcast Yapın

Podcast son dönemlerde in hızlı büyüyen alanlar arasında yer alıyor. Podcast yayınlarının mantığı oldukça basittir. Misafiriniz olur ya da siz tek başınızı konuşursunuz. Radyo yayıncılığına benzetilebilir tek farkı şarkı çalınmaz. Dünya’da 140 milyonu aşan podcast yayıncısı bulunuyor. Gayette kazançlı iş fikirleri arasında yer alıyor.

 • Sanal Asistanlık

Sanal asistanlık; belirli birisinin randevu ayarlanması, iş tablosu, mail dönüşleri ve görüşmeleri organize etmek demektedir. Sanal asistanlık biraz zor olsa da oldukça güzel kazançları bulunuyor. Evde iş ilanları üzerinden araştırma yaparak; işverenleri bulabilirsiniz.

Freelance Sitelerde Sanal Asistanlık
 • WEB Site Tasarlamak

Günümüzün meslekleri arasından birisi olan web tasarımı yaparak, çok para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk iş detaylıca araştırma yapmak. Tabii bilgisayar ile aranız yoksa bu işi yapmanız, zaman kaybı olacaktır. Ancak bilgisayarla uğraşmayı seviyor ve meraklı birisiyseniz bu iş size göre olabilir.

 • Patreon’da İçerik Üreticiliği Yapın

Patreon, bağımsız içerik üreticilere destek olan bir platformdur. Ürettiğiniz içerikleri destekleyen birileri platform aracılığıyla sizlere maddi destek olur. Aklınıza güveniyorsanız bu iş size göre olabilir. Yapmanız gereken tek şey aklınıza gelen fikirleri uygulamak.

Evden Yapılabilecek Alternatif Diğer İşler

İnstagram’dan nasıl para kazanılır? Evde sabun yaparak para kazanmak

Ayrıca Makalemizi sesli olarak dinlemek için aşağıdaki videoyu oynatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu