Yatırımlarİş Fikirleri

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

İçindekiler

Evden Eve Taşımacılık Yapmak

Ev taşınması denildiğinde hemen hemen herkes yorgunluk, zorlu süreç ve her bir eşyanın özenle paketlenmesi gelmektedir. Özellikle de sık sık ev taşımak zorunda kalanların çektiklerini bir kendileri bir de o eşyaları taşıyan firmalar bilir. Zorlu hallerden kurtulma noktasında ise son dönemde kurtarıcı niteliği taşıyan evden eve taşımacılık sektörü gelmektedir. Taşınacak kişinin iş yükünü ciddi anlamda hafifletirken taşınmanın kolaylığını da sunmaktadır. Peki, evden eve taşımacılık yapmak nasıl bir iş ya da kimler yapabilir gibi sorular girişimcileri meraklandırmaktadır.

Kazanca giden yolca araştırma yapmak ve en iyiye ulaşmak herkesi heyecanlandıracak düzeydedir. Evden eve taşımacılıkla alakalı belirli bir sermayeye sahip olmanız gerektiği unutmamalısınız. İyi bir ekip kurmak işin doğru şekilde yürütülmesi ve beraberinde de müşteri memnuniyeti artırmasını sağlayacaktır. Memnun müşteri her zaman yeni müşteriyi de beraberinde getirecektir. Reklam ticari alanda her zaman önemli olsa da tavsiye müşteri sayısını arttırma noktasında en güçlü silahtır.

Asansörlü Nakliyat Nasıl Yapılır

Asansörlü Nakliyat Nasıl Yapılır?

Modern çağın gerekleri ve tamamen şehirleşmeye bağlı çok katlı evlerin olması eşya taşımacılığı açısından zorlu halleri de beraberinde getirmektedir. Hal böyle olunca yüksek katlara eşya taşımanın farklı halleri geliştirilmiştir. Bunlardan en etkili olanı ise asansörlü nakliye işidir. Peki, asansörlü nakliyat nasıl yapılır? Riskleri nelerdir? Hangi katlar için uygundur? Mevsimine göre değişir mi? konuları hem eşya taşıtacak için hem de bu sektörü düşünenler için önemlidir.

Hangi kattan eşyanın taşınacağı işin riskleri açısından değişkenlik gösterse de her kat için asansörle taşımacılık kullanılabilir. Eşyaların araca hızlı şekilde yüklemesinde çok önemli yere sahip olması da bir nevi işlerin beklenenden daha kısa sürede bitmesine etki etmektedir. Evden eve nakliyat işi yapmak istiyorum diyen kişilerin asansörlü taşımacılık konusunda geniş çaplı araştırma yapmaları daha iyi olacaktır.

Belirli bir düzene sahip olan asansörün eşyaları taşıma kapasitesi bilinmeli ve yüklenecek eşyalar ağırlık bazlı konulmalıdır. Hem evden eşyaları indirme de hem de yukarı taşıma da aynı kural geçerlidir. Asansörlü nakliyat işi rüzgarlı havalarda oldukça riskli olurken bu hususta dikkatli olunması önceliklidir.

Evden Eve Taşımacılık Kar Marjı

Getiri ve götürü hesabı yapılmadan işe girişmek biranda tepetaklak olmanıza sebep olabilir. Karlılığın hesabı yapılmadan sermayenizi bu işe bağladığınızda sizi tehlikeli yapı bekliyor olabilir. Evden eve taşımacılık yapmak dışarıdan kolay gibi görünse de riskleri ve sektörde tutunabilmeyi de beraberinde getirecektir.

İşlerin düzenini kurduktan sonra taşıma işi için oluşturduğunuz ekip sizi yarı yolda bırakmamalı. Müşterinin eşyalarını özenle ve hızlı şekilde taşımaması ilerleyen zamanlarda size olumsuz olarak dönüş yapacaktır. Büyük firmaların bu sektörde söz sahibi olduğunu unutmamalı ve girişimlerinizde sürekli olarak müşteri memnuniyeti odaklı yürütmelisiniz.

Evden eve taşımacılık kar marjı hesabınızı sefer bazlı yapabilir anlaştığınız fiyat üzerinden net rakamı öğrenebilirsiniz. Taşıyacağınız mesafe kazanç miktarını belirlese de aracın yakıt gideri, HGS gideri gibi yol masrafları da değişecektir. Sefer başı personele yapılan ödeme dışında 1.000 TL gibi bir rakam kalması söz konusu olacaktır.

Evden Eve Nakliyat İçin Gereken Belgeler

Taşımacılık konusunda belirli bir sermayeye sahip olan herkes bir kamyonet alıp mal veya eşya taşıması yapamaz. Belirli bir gelir elde edilmesi söz konusu olduğu için alınması gereken izinler ve belgeler söz konusudur. Evden eve nakliyat için gereken belgeler listesini şu şekilde yapabiliriz;

  • Yaşadığınız il veya ilçedeki Maliye’ye giderek kayıt yaptırmalı ve vergi levhası almalısınız.
  • Meslek odasına ve ticaret odasına kayıt olunmalıdır.
  • Çalışma iznini gösteren yetki belgesi Ulaştırma Bakanlığı’ndan temin edilmelidir.
  • Personel çalıştırılması durumunda sigortaları için SGK bildirimi yapılmalıdır.
  • İşyeri ruhsatı ile alakalı izin belgesi belediyeden alınmalıdır.
  • Ticari amaç güden ve yurtiçi eşya taşıma yetkisi dahilinde K1 yetki belgesi temini gerekmektedir. Bu belge olmadan yapılacak işlerde ciddi parasal cezalar söz konusudur.
  • İkametgah adres bildirgesi, kira sözleşmesi, imza sirküleri,

Şirket kuruluşunda ve gerçek usul firma kuruluşunda müracaatlar eksiksiz şekilde yapılarak işlemler tamamlanmalıdır. Gerekli izinler ve belgeler tamamlandıktan sonra faaliyetlerinize başlamanızda hiçbir sakınca kalmayacaktır.

Bir Yorum

  1. Yalvaririm sesimi duyun bana yardım edin yalvaririm size ailem dagilacak borç batagdayım 7 aydir kirayı odeyemedim evi boşaltın diyorlar kışın günü ne yaparım lütfen yalvaririm erzagim yok kimsem yok yardım isticek kaçarak evlendim ailem beni reddetti ailemin bozulmasını istemiyorum lütfen oglum aç gidiyor okula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu