Hollanda

Hollanda Asgari Ücret

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Hollanda asgari ücret 18 Euro artarak aylık 1653,60€ oldu. Bu miktar haftalık 381,60€ ve günlük 76,32€ olarak kaydedildi. B

Hollanda Asgari Ücret

Avrupa ülkelerinde çalışma şartları ve ödenen asgari ücret genellikle merak konusudur. Yurt dışında çalışmak isteyenler için ön hazırlık gibi de düşünülebilir.

2020 Hollanda Asgari Ücret Ne Kadar?

1 Ocak 2020 tarihinden itibaren Hollanda asgari ücret 18 Euro artarak aylık 1653,60€ oldu. Bu miktar haftalık 381,60€ ve günlük 76,32€ olarak kaydedildi. Bu miktar yaşa bağlı olarak değişim gösterebiliyor. 21 yaş ve üzeri kişiler için geçerli tutar 1653,60€ iken 20 yaşta 1322,9€ olarak ödeniyor. Yaşla beraber kazanılan miktar da paralel şekilde düşüş gösteriyor. 19 yaş 992,15€, 18 yaş 826,8€ kazanıyor. 27 yaş 653,15€, 16 yaş 570,5€ ve 15 yaşındaki kişiler de 496,1€ kazanıyor. Bu miktarı haftalık 36 saate göre dağıttığımızda 3,19€ ile 10,6€ arasında değişkenlik gösteriyor.

hollanda asgari ücret

Hollanda’da Hayat Pahalı mı?

Yurt dışında yaşama düşünceniz varsa yaşam şartlarınızı düşünmek zorundasınızdır. Hollanda’da yaşayacak olan kişiler, yeme içme, barınma giderleri ve aldıkları paranın bunu nasıl karşıladığını hesaplamalıdır. Bu şekilde kendi bütçenizi krize sokmadan çözüm sağlamış ve maliyetlerde kontrol hedefinizi tamamlamış olursunuz. Giderlerinizi bildiğinizde gelirinizin nereye nasıl harcanacağını da öğrenirsiniz.

Hollanda ve Türkiye arası yaşam şartlarını karşılaştırma açısından gelir göre benzerlik olduğu söylenebilir. Çünkü burası oraya göre kur farkından dolayı daha ucuz gibi görünse de gelirde de bu miktar farklılığını sürdürür. Ancak Hollanda ekonomisinde merkezi konumda olan bazı üretim faaliyetlerini daha uygun fiyatlardan alabilirsiniz. Bazı ürünler buradaki fiyatına göre orada daha ucuz olabilir, tam tersi de görülebilir. Örneğin benzin fiyatlarında Türkiye birçok ülkeye göre daha pahalıdır ve asgari ücretle alınan miktar daha azdır. Yurt dışındaki ülkelerde benzin fiyatları verilen asgari ücretlerde

Asgari Ücretle Yaşarken Tasarruf

Hollanda asgari ücretleri size yetersiz gelebilir diyorsanız tasarruf yöntemlerine bakabilirsiniz. Örneğin tek kişi yaşayanlar için evi küçültmek ve kira bedelini azaltmak önemli bir katkı olabilir. Ulaşımı ekonomik hale getirmek için toplu taşıma kullanılabilir. Yiyeceklerinizde hazır tüketim maddeleri yerine ev yapımı ürünleri tercih edebîlersiniz. Hem daha sağlıklı hem de daha ekonomik olur.

Teminat Mektubu Nedir?

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu