İspanya

İspanya Asgari Ücret ve İş Olanakları

İspanya’da son 2 yılda askeri ücrete yapılan zamlar ise Avrupa standardını yakaladığı görülüyor. İspanya’da yılı içerisinde maaşlar 14 maaş üzerinden ödenmesi sebebiyle buradaki askeri ücret ay bölündüğünde çok daha fazla çıkıyor.

İspanya Asgari Ücret ve İş Olanakları

İspanya sahip olduğu ekonomik güç ile dünyanın en büyük 8. ekonomisi olarak ve son dönem de ki askeri ücret artışları ile dikkat çekiyor.

İspanya’ya da son dönemde işsizlik oranı genel Avrupa düzeyinin üzerinde olsa da sahip olduğu ekonomik seviye ve İspanya’nın genel ekonomik düzeyi dikkate alındığında bu ülkede çalışmak ve iş kurmak son derece avantajlı olabiliyor. Dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olan İspanya bu anlamda dünyada ilk sıralarda yer alıyor. İspanya’da ücretlerin iyi olması ile birlikte birçok yabancı buraya gelse de kalifiye olan ve özel belgeleri olan kişilerin iş bulmak imkânları çok daha fazla oluyor.

ispanya asgari ücret

İspanya’da Askeri Ücret

İspanya’da son 2 yılda askeri ücrete yapılan zamlar ise Avrupa standardını yakaladığı görülüyor. İspanya’da yılı içerisinde maaşlar 14 maaş üzerinden ödenmesi sebebiyle buradaki askeri ücret ay bölündüğünde çok daha fazla çıkıyor. 2020 yılı itibari ile İspanya’da askeri ücret yıllı 13 bin Avro civarında bulunuyor. Bu parayı 12 aya böldüğümüzde ise kişi başı 1108 avro bir askeri ücret çıkıyor. İngiltere ve Almanya ile kıyaslandığında bu askeri ücret bir miktar düşük olsa da burada ki hayat standartları daha ucuz olduğu için İspanya’da insanların geçimleri daha kolay oluyor. Ayrıca İspanya’da askeri ücretle çalışan kişi sayısı toplam çalışanların sadece yüzde 7’sini oluşturuyor. Bu oran Avrupa’nın en düşük oranlarından biri olarak dikkat çekiyor.

İspanya’da İş Olanakları

İspanya’da özellikle turizm ve kalifiye iş kollarında büyük iş fırsatları bulunuyor. Eğer özel bir yetenek ve ustalık alanınız varsa burada iş bulmak son derece kolay olabiliyor. İspanya’da çalışabilmek için öncelikle çalışma izni almak gerekiyor. Burada çalışma kuralları açık ara çalışanların lehine olduğu için herkesin çalışma ve sunduğu hizmet sözleşmelerle güvence altına alınıyor. Özellikle iyi bir yabancı diliniz var ise İspanya’nın tatil bölgelerinde çok iyi maaşlarla iş bulabiliyorsunuz. Ayrıca burada yemek konusunda özellikle Türk yemeklerinin sunulduğu restoran açarak çok iyi kazanç sağlama şansı bulunuyor. İspanya iş olanakları açısından ortalamanın üzerinde yer alarak birçok Türkün çalışma anlamında tercih ettiği ülkelerden biri oluyor.

Şahıs Şirketi Kurmak

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu