İş FikirleriKariyer
Trend

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor ; 2021 yılı sonuna kadar Kanada’ya göçmen personel alımı yapılacağı duyuruldu. 401 bin yeni göçmen personellerin başvuru yapması bekleniyor. 

İçindekiler

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor

 

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor ; 2021 yılı sonuna kadar Kanada’ya göçmen personel alımı yapılacağı duyuruldu. 401 bin yeni göçmen personellerin başvuru yapması bekleniyor. 

Kanada 401 bin göçmen personel alımı yapacağını açıkladı. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Marco Mendicino tarafından yapılan açıklamaya göre ‘’Her şeye rağmen Kanada göçmenlik konusunda dünya’ya liderlik etmeye devam ediyor. Bu yıl 401 bin yeni göçmen personel alımını yerine getireceğiz’’ şeklinde bir açıklama yaptı. Göçmen personel olarak başvuru yapanlar arasında yabancı öğrenciler, Kanada’da bulunan sığınmacılar ve geçici iş yapmak için ülkeye gelenler bulunuyor.

Haziran ayı’nda Kanada Göçmenlik Dairesi’ne tam 45 bin 100 kişi göçmen personeli olmak için başvuru yaptı. Başvurular ilgili kurumlar tarafından değerlendirilmeye devam etmektedir. Göçmenlik Dairesi başvuru yapan 35 bin 600 kişiye Kanada’da oturma izni verdi. Dolayısı ile Kanada Göçmenlik Dairesi verilerine göre en çok göçmen kabul edilen yıl 400 bin 810 kişi ile 1913 yılı oldu. 

Günümüzde yaşanılan Covid-19 salgın hastalık nedeni ile Kanada’da iş gücü artırmak için Kanada Hükümeti böyle bir karar aldı. Göçmen personel alımı yaparak söz konusu olan açığı kapatmak hedefleniyor. Bunun için 2022 yılında 411 bin işçi alımı, 2023 yılında ise 420 bin yeni göçmen personel alımı yapılması hedefleniyor.

Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor
Kanada 401 Bin Göçmen Personel Alımı Yapıyor

2021 Kanada Göçmenlik Başvurusu

 

Kanada, yüksek yaşam kalitesi ve yaşanabilir ülke olması ile ön plana çıkıyor. Bir göçmen ülkesi olan Kanada, her yıl binlerce göçmene ev sahipliği yapıyor. Kanada Hükümeti tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılında kabul edilecek göçmen sayısının 1 milyon olacağı belirtildi. Fakat Kanada göçmenlik başvurusu için herkes kabul edilmiyor. Bunun için hükümet tarafından gerek görülen şartların sağlanması isteniyor. Eğitim sonrası göçmenlik gibi adaylar programlara dahil olabiliyor.

Kanada Hükümeti tüm bunların yanı sıra yaşanan salgın hastalık sebebi ile engelleri aşmak için Nisan ayında Tarım, Sağlık, İnşaat ve Dağıtım hizmetleri ile ilgilenecek mesleki yeterlilikte olan 90 bini aşkın mezun öğrenci ve geçici yabancı işçiye kalıcı ikamet vereceğini duyurdu. Kanada’da göçmen personel olarak hizmet vermek isteyen kişiler başvuru yapmaya devam ediyor.

Kanada Göçmenlik Başvuru Şartları Nelerdir?

 

Kanada Hükümeti göçmen personel alımı için iki prosedür sunuyor.

  • Başvuru daveti’nin alınması (Invitation to apply)
  • Oturum izni için başvuru yapılması

Kanada, yıl sonuna kadar alacağı göçmen sayısını belirledi. Üç yıl boyunca göçmenlerin kabul sayısını artırıp toplamda 1,2 milyondan fazla kişiye kapılarını açtığını duyurdu. Bu yüzden internette yoğun bir araştırma yapılmaya başlandı. İnsanlar Kanada göçmenlik ile ilgili her detayı merak ediyor. 2023 yılı sonuna kadar 1 milyon 200 bin’den fazla göçmen alacağı kesinleşti. Başvuru yapacak kişiler 2021 Kanada göçmenlik başvuru koşullarını merak ediyor. Bizler de Kanada göçmenlik başvurusu hakkında siz değerli okurlarımızı ayrıntılı bir şekilde bilgilendireceğiz.

2021 Kanada Göçmenlik Başvurusu Başladı!

Ülkeye her yıl yeni göçmenler geliyor. Bu yüzden hem ekonomi kalınıyor hem de ülke nüfusu artıyor. Burada göçmen olarak çalışmak için işçilerin pek çoğu Kanada’da ikamet etme hakkını da elde ediyor. Nüfusun büyük bir çoğunluğu Kanada’ya gelen göçmenlere aittir. Özellikle insanların çoğu lisans, yüksek lisans eğitimi, çalışma izni, sertifika programları ve göçmenlik dolayısı ile ülkeye geliyor. 

 Kanada 2021 Yılında 401 Bin Göçmen Kabul Ediyor!

2021 yılında Kanada’ya göçmen olarak geleceklerin sayısı netleşti. Başvurular başladı ve göçmen olarak gelecek kişilerin istenilen koşullara uygun olması belirlendi. Ottowa’da düzenlenen bir basın toplantısında Kanada Vatandaşlık ve Göçmen Bakanı Marco Mendicino tarafından yapılan açıklamaya göre göçmenler hakkında yeni bir plan yapılıyor. 2021, 2022 ve 2023 yılında düzenli olarak göçmen alacağını da belirtti. Bu sayede yükselen yaş oranı da düşecektir.

Kanada Hükümeti, iş gücü ihtiyacını karşılamak ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için göçmen alıyor. Kanada’da eğitim alarak vatandaş olma imkanı elde edilebilir hale geldi. Bu programın adı “Canadian Experience Class” olarak bilinmektedir. Kanada’ya eğitim için gelecek öğrenciler istihdam ederken diğer bir yandan da göçmenlik başvurusu yapabilir. Bu programa tüm yabancı öğrenciler katılım sağlayabilir. 

Kanada’ya Gitmek İçin Davet Almalısınız! 
 

Kanada Hükümeti göçmenlik için başvuru yapan adaylara şu soruları soruyor. 

  • Bekar mısınız? 
  • Eşiniz var mı? 

Kanada Hükümeti evli misiniz? diye sormuyor. Eşiniz var ise sizi çift olarak kabul edeceğini beyan ediyor. Dolayısı ile ciddi bir ilişki yaşayan sevgililer, nişanlılar ve evliler durumlarını ispat edecek deliller ile göçmenlik için başvuru yapabilir. Başvuru daveti’nde size ait kişisel özellikleriniz, eğitiminiz ve iş geçmişiniz ile ilgili verilen puan yer almaktadır. Ortalama 2 hafta sonra 2 ile 3 bin kişiye gerekli belgeleri hazırlamaları doğrultusunda Kanada kapılarını açacaklarını açık bir dilde ifade etmektedirler. 

Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’ya göçmen olarak gitmeyi düşünüyorsanız göçmen vizesi için başvuru yapmalısınız. Kanada en çok göçmen alan ülkeler arasında ilk sırada yer alıyor. Göçmen vize başvurunuz ilgili kurum tarafından titizlikle incelenmektedir. Çünkü Kanada Hükümeti ülke yararına faydalı işler yapacak göçmenleri kabul ediyor. Eğitimli olmanız, vasıflı olmanız ve toplumsal yapıya ayak uydurmanız son derece önemlidir. 2021 yılında 401 bin 700 kişi arasında bulunmak için sizler de Kanada göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.

Kanada Hükümeti, ülkeye gelen göçmenlere bir süre sonra oturma izni veriyor. Göçmenler de Kanada’da yüksek yaşam kalitesinden faydalanabiliyor. Her yıl binlerce göçmen Kanada’da yaşayabilmek için işçi olarak gitmek istiyor. Bunun için 2021 Kanada göçmen personel alımı başvurusu yapabilirsiniz. 

Ev Temizleme Şirketi Kurmak

Yurtdışında İş İmkanı Sağlayan Şirketler

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu