İş Fikirleri
Trend

Organik Tavuk Yetiştiriciliği

Organik tavuk yetiştiriciliği nasıl olur? Organik tavuk yetiştiriciliğinde avantajlar ve maliyet nedir? Organik tavuk yetiştiriciliği hakkında kısa bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Organik Tavuk Yetiştiriciliği

Organik tavuk yetiştiriciliği nasıl olur? Organik tavuk yetiştiriciliğinde avantajlar ve maliyet nedir? Organik tavuk yetiştiriciliği hakkında kısa bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Organik tavuk yetiştiriciliği mesleğine son yıllarda yoğun ilgi bulunuyor. Özelliklede modern yaşam tarzından sıkılıp; kendisini doğaya bırakmak isteyenler için oldukça ideal bir meslektir. Çünkü organik olan tavuk yetiştiriciliği mesleği; eğer doğa sevilirse keyifli bir hal alıyor. Ayrıca hayvanlar ile ilgilenmek kişilerde psikolojik olarak olumlu etkiler bırakıyor.

Günümüzde meslek seçimlerinde genel olarak kazanç sağlamak ve yapılan işi sevmek öncelikli olarak yer alıyor. Organik olan tavuk yetişmek ise günümüz şartlarında rahatlatıcı bir meslektir. Ayrıca yüksek kazançlar elde etmek mümkündür. Çünkü organik yaşam her zaman için önemsenir.

Fakat organik yiyecek çeşitlerini bulmak ise zordur. Hem sağlıklı hem de lezzetli yiyecek çeşitleri organik gıdalardan elde ediliyor. Tüm bu sebeplerden kaynaklı olarak günümüzde organik tavuk yetiştirme bir meslek haline dönüştü.

Organik Tavuk Yetiştiriciliği
Organik Tavuk Yetiştiriciliği

Organik Tavuk Yetiştiriciliği Avantajları Nelerdir?

Günümüzde organik ürünler yetiştirmek pek çok kişi için zor olabiliyor. Çünkü organik ürün yetiştirmek için gerekli bilgiye sahip pek az insan vardır. Bu durum organik tavuk yetiştirme işi içinde geçerlidir. Fakat günümüz şartlarında organik tavuk yetiştirme işi; diğer iş alanlarına göre daha keyiflidir. Genel olarak organik tavuk yetiştiriciliği avantajları ise şunlardır;

  • Kısa sürede kazanç sağlama olanağınız vardır.
  • Civcivlerinizi normal gelişim süreci yaşar.
  • Piliç olarak daha lezzetli oldukları için daha çok satılıyor.
  • Yer bakımından geniş yerlere ihtiyacınız yoktur.
  • Bakımları uzun bir zaman almıyor. Böylece gündelik hayatınıza kolaylıkla devam edebiliyorsunuz.
  • Sağlıklı ve lezzetli piliç olacakları için; daha karlı olarak satılır.

Organik tavuk yetiştirmek isteyen kişiler genel olarak karlı bir mesleğe adım atmış oluyorlar. Özelliklede sürekli olarak ilgi isteyen bir meslek olmadığı için ek iş olarak da başka meslekler ile de ilgilenebilirsiniz. Fakat her zaman için genel amaç; lezzetli piliç yetiştirmek oluyor. Çünkü lezzeti olmayan piliçlerin satılması zorlaşıyor.

Organik Tavuk Çiftliği Nasıl Kurulur?

Doğayı ve tavukları sevdiniz. Organik olarak tavuk yetiştirme mesleğini avantajlı buldunuz. Fakat organik tavuk çiftliği kurulumu hakkında pek bilginiz yok. Günümüzde genel olarak organik olan tavuk çitlikleri aşamalı olarak kuruluyor.

İlk aşama besleme ve yetiştirme alanı oluşturarak başlar. Ardından civciv satın alınır. Civcivler en iyi ve doğal bir şekilde beslenir. Ayrıca büyüme sürecinde de civcivlere zarar veren unsurlardan da korunur. Civcivler belirli bir gelişim süreci tamamladıklarında ise satış için hazırdırlar. Genel olarak organik tavuk yetiştirme işi karlı olarak tamamlanır.

İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular

Tavuk Çiftliği Kurulum Maliyeti

Günümüzde tavuk çiftlikleri belirli bir maliyet ile sağlanıyor. Günümüzde ise tavuk çiftliği kurulum maliyeti yaklaşık olarak 35 bin Türk lirasından başlıyor. Tercih edilen alan çeşitlerine göre kurulum maliyeti değişmektedir. Her yıl pek çok kişi organik tavuk yetiştirmek için çeşitli alanlarda kurulum yapmaktadır. Tercih edilen alan ve tavuk sayısı ise zaman içerisinde artar.

Günümüzde sermayesiz olarak tavuk çiftliği kurma işi ise; bankalardaki kredi çeşitleri ile sağlanır. Çünkü çeşitli bankalar tavuk yetiştirme için kredi olanakları hazırlarlar. Böylece gerekli olan sermaye bankalardan temin edilmiş oluyor.

Getir Bayiliği Nasıl Alınır Getir Bayiliği Almak

Bankacılıkta İş Olanakları Nasıldır

Gemide Çalışmak Gemici Maaşları Ne Kadar

Forum Portalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu