İş Fikirleri
Trend

Oto Kurtarıcı İçin Gerekli Belgeler

Oto kurtarıcı için gerekli belgeler nelerdir? Oto kurtarıcı mesleği günümüzde nasıl bir meslektir? Oto kurtarıcı mesleğine dair kısa bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İçindekiler

Oto Kurtarıcı İçin Gerekli Belgeler

Oto kurtarıcı için gerekli belgeler nelerdir? Oto kurtarıcı mesleği günümüzde nasıl bir meslektir? Oto kurtarıcı mesleğine dair kısa bilgilere bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Oto kurtarıcı için gerekli belge çeşitleri genellikle her yıl aynıdır. İstenilen belge K belgesine sahip olmaktır. K belgesine ise sahip olmak için bazı aşamaların tamamlanması gereklidir. Bu aşamalar ise şunladır;

  • Resmi kurumlardan onaylı olan operatör kursunu tamamlandığına dair sertifikaya sahip olmak. Fakat bu sertifika sadece trafiğin kapalı olduğu alanlar için geçerlidir. Eğer trafiğe açık alanlarda oto kurtarma işi yapılacaksa; şoför ehliyetini G sınıfı olan ehliyete çevirmesi gerekir.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Biyometrik özellikli 5 adet fotoğraf
  • Kimlik fotokopisi
  • Diploma belgesi; en az ilköğretim diplomasına sahip olma şartı yer alıyor.
  • Adli sicil belgesi
  • Alınacak olan kursu başarılı bir şekilde tamamlamak

Oto Kurtarıcı Mesleğine Nasıl Bir Uygulanır?

Günümüzde sürekli yeni iş alanları açılmaktadır. Özelliklede araç kullanıcı sayısı arttıkça; trafik ile ilgili sorunlarda hızla artış sağlıyor. Günümüz trend meslek çeşitleri arasında oto kurtarıcı mesleği yer alıyor. Çünkü trafikte her an her durum yaşanabilir. Bu yüzden de hazırlıklı olmakta fayda vardır. Özelliklede yoğun trafik yaşanan şehirlerde oto kurtarıcı işine daha çok gereksinim duyuluyor.

Günümüzde oto kurtarıcılığı mesleği; yolda herhangi bir sebeple kalmış olan araçların çekilmesini sağlayan hizmet türüdür. Genel olarak oto kurtarıcılığı mesleğini yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak piyasada gereksinim durumunu kontrol eder. Günümüzde ise oto kurtarıcılığı mesleğine çekici ve gerekli belgeler temin edilerek başlanıyor.

Oto Kurtarıcı İçin Gerekli Belgeler
Oto Kurtarıcı İçin Gerekli Belgeler

Oto Kurtarıcı Mesleği Karlı Bir Meslek Midir?

Günümüzde trafik durumları her şehirde aynı olmuyor. Bu yüzden de genel olarak oto kurtarıcı mesleğinde kar elde etmek şehir çeşitlerine göre değişmektedir. Öncelikli olarak günümüzde pek çok oto kurtarıcı mesleğini yapan kişiler kar elde edebiliyor. Fakat trafik durumlarına göre elde edilen kar miktarında değişiklik yaşanıyor.

Genel olarak bakıldığında ortalama olarak oto kurtarma işinde aylık olarak 13 – 15 bin Türk lirası kazanılıyor. Bu miktarın yaklaşık 3 bin lirası çekici araçların masraflarına gidiyor. Geriye kalan miktar ise kazancınız oluyor. Özelliklede küçük şehirlerde daha çok kazanç sağlamak için iletişim telefonların pek çok sürücü tarafından bilinmesi gerekiyor. Bu yüzden de yüksek gelir elde etmek için önce kaliteli hizmet sunumu sonra; reklam yer alıyor.

Oto kurtarıcı Mesleği İçin Çekici Almak

Oto kurtarıcı mesleğini sağlamak için çekici satın almak gereklidir. Günümüzde oto kurtarıcı mesleği için çekici almak için yaklaşık olarak 130 bin Türk liraya yakın sermayeye ihtiyacınız oluyor. Genel olarak ise kredi çeşitleri ile satın alınıyor.

Günümüzde oto kurtarıcı mesleği çekici kullanabilen kişiler tarafından sağlanıyor. Özelliklede olumsuz hava koşullarında oto kurtarıcı mesleğine daha çok ihtiyaç oluyor. Oto kurtarıcı mesleğinde her an için hizmet sunumuna hazır olmak gereklidir. Çünkü trafikte ne olacağı hiçbir zaman belli olmuyor.

Ödev Yaparak Para Kazanma

Bankaların Çalışma Saatleri

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu