Güncel

Bankaların Çalışma Saatleri 2022 Güncel

Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların Çalışma Saatleri ; Küresel bir salgının tam ortasında kalan Türkiye, zorlu bir sürecin ardından normalleşmeye doğru adımlarını atarken, akla ilk gelen sorulardan biri ise, bankaların çalışma saatleri oldu. Kabine toplantısının ardından bazı işletmelerin açılacağı tarihler belli olunca bankaların çalışma saatleri eskisine döndü. Alınan daha önceki kararlar neticesinde çalışma saatleri kısıtlanan bankalar, bu kararın ardından normal çalışma saatlerine dönmeye başladı.

Bankaların Açılış Saatleri

 • HALKBANK; saat 09:00’da açılacak, saat17:00’da kapanacak.
 • ZİRAAT BANKASI: saat 09:00’da açılacak, saat 17:00’da kapanacak.
 • VAKIFBANK: saat 09:00’da açılacak, saat 17:00’da kapanacak

İşte Tüm Bankaların Açılış ve Kapanış Saatleri

 • TÜRKİYE İŞ BANKASI: 09:00-17:00
 • AKBANK: 09:00-17:00
 • TEB: 09:00-17:00
 • QNB FİNANSBANK: 09:00-17:00
 • DENİZBANK: 09:00-17:00
 • GARANTİ BBVA:09:00-12:30/13:30-17:00
 • HALKBANK:09:00-17:00
 • ŞEKERBANK:12:00-17:00

Bildiğimiz üzere ülkemizi de etkisi altına alan bu küresel salgından dolayı, bir çok önemli adım atılmıştı. Bu salgından dolayı hem sevdiklerimizin, hem de sağlığımızın değerini bir kez daha gözlerimizle gördük. Toplum olmanın ve toplu söylenen kurallara uyumun sonucunda, tüm dünyanın korkusu haline gelen bu salgını felakete dönmeden, kontrol altına alınması sonucu normalleşme adımlarının devamı da gelecektir. Bu süreçte her şeyin henüz bitmediğini göz önünde tutmalıyız. Tüm bu normalleşme sürecinin ardından bu bankalar işe işlem yaptıracak olan vatandaşlar, bankaların normalleşme kapsamında, normale dönen saatler sayesinde işlemlerini kolaylık ile yaptırabilecekler. Bu normalleşmelerin kapsamında Türkiye Bankalar Birliği, vatandaşların sosyal mesafe kuralına dikkat etmeleri konusunda uyardı. Henüz virüs tehdidini atlatamadığımız için kurallara uymaları konusunda uyarı yaptı.

Bankaların Çalışma Saatleri 2021 Güncel
Bankaların Çalışma Saatleri 2021 Güncel

Koronavirüs Hakkında Bankalar

Koronavirüs çerçevesinde, birçok işlemi yanıtsız bırakmayan bankalar, çalışma saatlerinin kısıtlı olması ve talebin oldukça yoğun olmasından dolayı zorlanmışlardı. Bu virüs sebebiyle sistem dışında destek gelir olarak kredi sağlamaları sonucu oluşan yoğunluk, sistem aksamalarına kısa süre de olsa sebep olmuştur saat kısıtlamalarının kalkması sonucu önceden oluşan yoğunluğa çözüm üretmeleri açısından olanak sağlamıştır. Devlet destek kredilerinin dağıtımı oluşan yoğunluğun artmasına sebep olmakla birlikte, talebin fazla oluşu ve çalışma saatlerindeki kısıtlama birçok iş akışını olumsuz yönde etkilemişti. Çalışma saatlerine gelen esneklik sayesinde müşteriler de işlemlerini rahatlıkla yapabiliyor.

https://www.bankalar.org/banka-calisma-saatleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu