İş Fikirleri
Trend

En Çok Para Kazandıran Meslekler

En çok para kazandıran meslekler nelerdir? Bu sektörler hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgilere yazımızdan erişebilirsiniz.

İçindekiler

En Çok Para Kazandıran Meslekler

En çok para kazandıran meslekler nelerdir? Bu sektörler hakkında merak ettiğiniz detaylı bilgilere yazımızdan erişebilirsiniz.

En çok kazandıran meslekler nelerdir? Meslekler hakkında bir çok kişi detaylı bilgi elde etmek istiyor. Geleceğini şekillendirmek isteyenler meslek bilgilerini sürekli olarak araştırıyor. En çok para kazandıran meslekler 2021 listemizde Türkiye’de en çok para kazandıran meslekleri öğrenebilirsiniz.

Türkiye’de En Çok Kazanan Meslekler

Türkiye’de en çok kazanan mesleklere göz atarak doğru bir tercih yapabilirsiniz. Ülkemizde meslekler ve maaşları göz önünde bulundurulduğu zaman bu sektörler oldukça öne çıkıyor. Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler şu şekildedir;

Uzman Doktorlar

Uzman doktorlar en çok kazanan meslekler arasındadır. Tıp fakültesi eğitimini tamamladıktan sonra farklı dallarda uzmanlaşan doktorlar devlet ya da özel sektörde görev alabilir. Çalışılan sektöre ve uzmanlık alanlarına göre maaş verilir. Özel hastaneler bünyesinde çalışan doktorların maaşları daha yüksektir.

Diyetisyenler

Diyetisyenler kamu hastaneleri, özel hastaneler ya da kendi iş yerlerini açarak hizmet verebilir. Özel hastanelerde hizmet veren diyetisyenlerin kazançları daha yüksektir.

Avukatlar

Avukatlar en çok para kazanan mesleklerden bir tanesidir. Avukatlar kamuda, özel sektörde ya da kendi bürolarını kurarak hizmet verebilir. Özel sektörde uzmanlık alanına göre ücretler değişebilir.

Eczacılar

Eczacılık bölümü mezunları genellikle kendi eczanelerini açarak hizmet verir. Gelirleri ise çalıştıkları il ve ilçeye göre değişiklik gösterebiliyor. Ülkemizde en çok para kazandıran mesleklerden bir tanesidir.

Pilotlar

Dünyanın en çok para kazandıran mesleklerinden bir tanesi de pilotluktur. Pilotların maaşı, çalışılan havayolu şirketine göre değişiklik gösterebilir. Bir ay içerisinde 14 gün çalışan pilotların maaşları son derece yüksektir. Özel pilotluk eğitimi ya da Türk Hava Yolları tarafından açılan pilotluk eğitimlerine katılarak mesleğini icra edebilirsiniz.

Yazılım Mühendisleri

Dünyanın popüler mesleklerinden biri olan yazılım mühendisleri teknolojinin gelişmesiyle beraber daha fazla ihtiyaç duyulmaya başlandı.

Petrol Mühendisleri

Kullanımının sürekli olarak artmasıyla beraber petrol mühendislerine olan ihtiyaç da paralellik göstermiştir. Petrol işleme tesisleri bulunan ülkelerde çalışan petrol mühendisleri, dünyanın en çok gelir getiren meslekleri arasındadır.

En çok para kazandıran meslekler
En çok para kazandıran meslekler

IT Yöneticileri

Dünyada en çok kazandıran mesleklerden bir tanesi de IT Yöneticiliği’dir. Bilgisayar mühendisliği mezunu olan kişileri IT uzmanı olabilir.

Profesörler

Belirli bir alanda profesör unvanı alan kişiler de yüksek gelirler elde edebilir. Türkiye’de en çok para kazandıran meslekler arasında bulunan profesörler iyi en popüler mesleklerden biridir.

Kabin Memurları

Dünyada en çok para kazandıran mesleklerden bir tanesi de kabin memurluğudur. Uçak içinde yolcuların konforu ile kabin memurları ülkemizde 8 – 10 Bin TL arası maaş alabiliyor. Çalışılan hava yoluna göre farklılık gösteren maaşlar yurtdışı merkezli havayolu şirketlerinde ise daha dazladır. Ülkemizde en çok para kazanan meslekler arasında yer almaktadır.

Sizde en çok kazandıran mesleklerden birini tercih ederek geleceğinize yön verebilirsiniz. Özellikle üniversite sınavı sonrasında bir çok genç bu meslekler hakkında detaylı bilgi almak istiyor. Kazandıran meslekler sayesinde sizde çok daha iyi paralara ulaşabilirsiniz. Yazımızda yer alan meslekler güncel listelerden bir araya geliyor. Bu listeye göz atarak sizin için en uygun mesleği seçebilirsiniz.

Alabalık Tesisi Kurmak ve Kar Marjı

Çorbacı Dükkanı Açmak ve Kar Marjı

Şarküteri Açmak ve Maliyeti

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu