Bayilik Veren Firmalar
Trend

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? 2022 Güncel

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır ; Temel gıdalar arasında en önemli unsurlardan bir tanesi olan ekmek olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Her ilde, ilçede, mahallede ve köyde çok önemli unsur olan ekmek insan yaşamında çok değerlidir

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır ; Temel gıdalar arasında en önemli unsurlardan bir tanesi olan ekmek olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Her ilde, ilçede, mahallede ve köyde çok önemli unsur olan ekmek insan yaşamında çok değerlidir. Birçok markette ve fırınlarda satılan ekmek halk ekmeği olarak da oldukça dikkat çekicidir. Uygun fiyatla satılıyor olması ve kolay erişebilir olması da ayrıca avantajlı hallerdendir. Peki, halk ekmek bayiliği nasıl alınır? Başvuru nasıl yapılır? Ekmek ve benzeri ürünleri halk ekmeği bayisinden satışını gerçekleştirerek ciddi gelirler elde edebilirsiniz.

Belirli aralıklarla yapılan ihalelere katılarak halk ekmek bayiliği hakkını elde edebilirsiniz. İhale öncesi mutlaka evrak hazırlığını yapmalı ve kurallara uygun şekilde başvurunuzu yapmalısınız. İhaleye başvuruda bulunmak için gerekli olan evrakları da muhtarlıklardan temin etmeniz mümkündür.

Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgah belgesini muhtarlıktan alabilirsiniz. Ayrıca adli sicil kaydını da mutlaka ihale dosyasına koymalısınız. Gelire dair belgelerinde eklenmesi gerektiğini unutmamalıdır. İhalenin belirlendiği tarihte gerekli teklifi sunarak ihaleye kazanabilir ve halk ekmek büfesi açabilirsiniz.

Büfenin kısa sürede satışlara başlaması ile birlikte de günlük satış sayıları belirleyici olacaktır. Buna göre de ne kadar kar elde edeceğinizde ortaya çıkmış olacaktır. Gelir gider dengesine göre değişen faktörleri de hesaba katmalısınız.

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?
Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır?

Halk Ekmek Bayilik Şartları

Bayilikle halk ekmeği satışı işine girebilmeniz için izlenmesi gereken prosedürler mutlaka usule uygun şekilde yapılmalıdır. Doğru şekilde başvuru ve eksiksiz şekilde evrak teslimi ile sizde bayilik elde edebilirsiniz. Tabi ki bunu gerçekleştirebilmeniz için halk ekmek bayilik şartları eksiksiz yerine getirilmelidir. Şartların belirleyiciliği bölgeden bölgeye değişiklik gösterdiği için ilgili müdürlüğe başvurmalısınız.

Halk ekmek fabrika müdürlüğünce yürütülen işlerde başvuru esası ve ayrıntıları iyi bilinmedir. Ne tür belgeler ve evraklar isteniyorsa temin edip sunmanız gerekir. Halk ekmek bayiliği evrakları temin etmeniz gerekmektedir. Temin etmeniz gereken evrakların sıralaması ise şu şekildedir;

l Savcılıktan alınan adli sicil kaydı,

l İkametgah ilmühabere resimli olarak sunulmalıdır.

l Muhtarlıktan alınan nüfus cüzdanı örneği,

l Gelirinizi etmeniz gereken belgeleri sunmalısınız.

l Büfe kullanım ücretini eksiksiz ödemelisiniz. Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra da kasa ücretinin de beyanı gerekir. Ayrıca kira olarak da üç ayda bir defa belirlenen cüzi tutarda kira ödemelisiniz.

Bayiliğin düşük kiraya sahip olması önemli avantajlardan bir tanesidir. Bu yüzden de satışlara odaklı işlemlerde daha fazla karlılık söz konusu olmaktadır. Fabrika müdürlüğüne başvuru dışında halk ekmek bayiliği devredenler ile de iletişime geçebilirsiniz. Bu noktada elbette şartlar ve yerine getirilmesi gereken sorumluluklarda söz konusu olacaktır.

Halk Ekmek Bayiliği Ne Kadar Kazandırır?

Ekmek üretim fabrikasının belirlemiş olduğu esaslara göre satışlar gerçekleştirilmektedir. Ekmek bayisinde gerçekleştireceğiniz satış ile alakalı oranlar yüzde olarak verilmektedir. Oran yüzde olduğu içinde satılacak ekmek sayısına göre kazanç artmaktadır. Halk ekmek bayiliği ne kadar kazandırır? konusunda bilinmesi gereken en önemli husus satılan ekmek sayısına göre değişen faktörlerdir.

Ekmek sayısı arttıkça da karınız doğru orantıda artış gösterecektir. Günde 1000 TL’lik ekmek satışı gerçekleştirseniz 100 TL gibi bir kar size kalacaktır. Ayda 3.000 TL’ye tekamül eden bu tutar oldukça iyidir. Günlük satışınızın 2.000 TL olması durumunda ise günde 200 TL ayda ise 6.000 TL gibi bir rakamı elde edebilirsiniz.

Belirli bir düzene sahip olduğunuzda standart geliri de elde etmiş olursunuz. Halk ekmek bayiliğinin kar marjının da oldukça ciddi tutarlar sunduğunu görebilirsiniz. Elbette satışı gerçekleştirmek istediğiniz büfenin konumu da karlılık noktasında çok önemlidir. Yoğun nüfuslu yerlerde halk ekmeği satışının karlılığı da üst seviyelerdedir.

İddaa Bayisi Açmak Maliyeti ve Kar Marjı

Gratis Bayilik Şartları

Paşa Döner Bayilik Şartları

Forum Portal

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu