Bayilik Veren Firmalar

Çıtır Usta Bayilik Şartları

Çıtır Usta Bayilik Şartları

Kebap ve pide konseptini tek bir adreste birleştirerek dünya markası olma yolunda ilerleyen Çıtır Usta bayilik ağını her geçen gün genişleterek sadece Türkiye değil, dünyanın bir çok ülkesinde büyümeye ve markalaşmaya devam ediyor.

İçindekiler

Çıtır Usta firması kimdir?

2003 yılında Atilla Külekçioğlu tarafından kurulan ve günümüzde halen %100 Türk sermayesi olarak yoluna devam eden firma, 3 ülkede 75’den fazla bayisi ile yatırımcılarına büyük fırsatlar sağlıyor.

Kendi bünyesinde halen 20 şube barındıran Çıtır Usta, gerek yeni bayilik olarak, gerekse kendi sahip olduğu şubeleri devrederek yatırımcılarına büyük kazançlar vaad ediyor.

Özellikle Gaziantep mutfağını temsil eden restoranlar zinciri, Külekçioğlu tarafından Türkiye ve Avrupa’da edinilmiş tecrübeleri günümüz gastronomi teknolojisi ile birleştirilerek modern bir yüze kavuşmuştur.

Halen Avrupa, Amerika ve Ortadoğu ülkelerinde büyüme hedefleri bulunan firma gerek Ar-Ge, gerek satış-pazarlama stratejileri ile alanında en iyi olma yolunda ilerlemektedir.

Çıtır Usta bayilik ağını genişletmek için sadece büyük metrekareli restoranlar zinciri ile değil, küçük çaplı “express” restoranlar ve yine kendi bünyesi altında yeni kurduğu marka olan “Pideci” ile de yatırımcılara fırsatlar sunuyor. 

Bugün henüz 8 şubesi olan Pideci, Çıtır Usta markasına göre daha düşük maliyetlerle kurumsal iş yeri açmak isteyen ve bu amaçla franchising arayışında bulunan girişimcilere hitap ediyor.

Çıtır Usta bayilerine ne gibi olanaklar sunuyor?

İstanbul İkitelli semtinde bulunan fabrikası ile, tüm sarf malzemelerini ve gıda malzemelerini bayilerine sorunsuz ulaştırıyor ve bu anlamda bayiler üzerinde en az iş yükü oluşturmaya çalışıyor.

Kurulum sırasında anlaşmalı olan firmalar tarafından toptan yapılan alımlarla dekorasyon maliyetini minimumda tutan firma, bayilik anlaşması sonrasında tüm dekorasyon işlerini üstelenerek yatırımcıya anahtar teslim işletme sunmaktadır.

Gerek açılış öncesinde, gerekse sonrasında tüm personel ihtiyaçları genel merkez tarafından yönetilmekte ve bayilerinin ihtiyacı olan elemanların bulunması ve eğitimi noktasında gerekli tüm desteği vermektedir.

İstihdam edilecek tüm personel, görev alanına göre, ürün hazırlama, sunum, müşteri ilişkileri, paket servis, temizlik ve hijyen koşulları, işletmecilik ve satış anlamında işe alımdan 1 ay öncesinde uygulamalı olarak sahada eğitiliyor.

Firmanın büyüme stratejisi içerisinde tabela indirmek olabilecek en son çözüm olarak düşünüldüğü için doğru yer seçimi ve müşteri potansiyeli yüksek bölgeler çok ciddi araştırmalar neticesinde belirlenerek bayi adaylarına sunulmaktadır.

Yatırımcısına minimum giderle maksimum kar elde etme hedefi sunan Çıtır Usta, dijital ortamda yaptığı denetimlerle tüm şubelerin maliyetini, karını ve verimliliğini ölçerek yanlış giden bir şeyler var mı yok mu kontrol etmektedir. İşletme içerisindeki telef oranını ve personel tarafından dikkatsizlik sonucu artan giderler dikkatle inceleniyor ve işletmenin daha fazla kar elde edebilmesi için yatırımcıya düzenli olarak raporlar sunuluyor.

Yeni işletme açılışı sonrası kazancı garanti göremeyen girişimcilere, Çıtır Usta bünyesinde bulunan, firmanın kendi sahip olduğu şubeler de devredilmektedir.

Ancak bu şubelerin devir maliyetleri kazançlarına göre değişmekle beraber, normal sıfırdan açılan bir bayiye göre %50 daha pahalıdır.

Çıtır Usta Bayilik Şartları
Çıtır Usta Bayilik Şartları

Çıtır Usta bayilik şartları nelerdir?

Çıtır Usta bayilik koşulları arasında en önem verdiği konu, yatırımcının işin başında bulunmasıdır. Yapılacak işi sadece para yatırımı olarak görüp, iş yerinden uzakta kalan, işi takip etmeyen ve akışına bırakan girişimciler ile sözleşme yapılmaktan kaçınılmaktadır.

Bu anlamda, kendisini bu işe adamış, masai süresini işin başında geçirecek, işletmenin verimliliğini ve müşteri memnuniyetini sağlayacak gerçek girişimciler, firmanın en çok aradığı niteliklerdir.

  • Şube açılacak iş yeri minimum 80 mt2 olmalıdır. 80 mt2 altındaki yerler EXPRESS konsept için değerlendirilmektedir.
  • Şubenin bulunduğu konum, avm içerisinde değil ise, yaya trafiğinin fazla olduğu, okul, kamu kurumları, büyük iş yerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgeler olmalı. Yakın çevresinde başka bir Çıtır Usta bayisi olmaması gerekiyor.
  • İlk defa bayilik sözleşmesi imzalayacak yatırımcılardan isim hakkı bedeli olarak;

Çıtır Usta Full Konsept : 50.000 tl + KDV

Çıtır Usta Express : 50.000 tl + KDV

Pideci : 25.000 tl + KDV alınmaktadır. Sözleşme 5 yıllık yapılmakta ve 5 yıl sonra yenilenmesi gerekmektedir.

  • Dekorasyon ve mimari proje için gerekli rakam ortalama olarak 500.000 tl civarındadır.
  • Royalty bedeli denilen, reklam ve pazarlama bedeli olarak kdv hariç ciro üzerinden her ay %4 alınmaktadır.

Çıtır Usta kar marjı ne kadar?

Bayilerin ortalama kar marjı net %25-30 arasındadır.

Genel olarak işletme giderlerinin;

  • %40’ı gıda ve sarf malzemeleri,
  • %20 kira ve genel giderler,
  • %22 işçilik ve personel giderlerinden oluşmaktadır.

Bu rakamlar, işletmenin büyüklüğü, müşteri trafiği, ciro ve personel sayısına göre değişkenlik göstermektedir.

Orta halli bir bayi ortalama 150.000-200.000 tl arası ciro yapmaktadır. Yerine göre bu rakamlar 300.000 tl civarlarına kadar çıkabilmektedir.

Çıtır Usta bayilik verdiği yatırımcılarına, yatırılan parayı ortalama 2,5-3 yılda kazanmayı vaad ediyor.

Herhangi bir nedenle bayiliği bırakmak isteyen girişimcilere devir hakkı da tanınmaktadır.

Gıda sektörüne girecek yatırımcılar mutlaka ön araştırmaları detaylı bir şekilde yapmalı, tüm riskleri göz önünde bulundurmalıdır. Herhangi bir olumsuzluğa karşı mutlaka B planı hazırda bulundurulmalı. İlk aylarda gerçekleşmesi muhtemel düşük ciro nedeni ile belirli bir miktar nakit para hazırda bulundurulmalıdır.

Yeni iş kuracakların mutlaka aşağıdaki yazıya göz atmalarını öneririz;

Yeni iş Kurmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler

Franchising Mağduriyeti Yaşamayın. Son Pişmanlık Fayda Etmez

Ayrıca aşağıdaki konular da ilginizi çekebilir;

Özsüt Bayilik Şartları

Bursa Kebap Evi Bayilik Şartları

Subway Bayilik Şartları

Sbarro Bayilik Şartları

Usta Dönerci Bayilik Şartları

Oto Yıkama Dükkanı Açmak

Çıtır Usta Resmi Web Sitesi

Detaylı bilgi için yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Destekleriniz için Facebook sayfamızı beğenmenizi ve takipte kalmanızı umarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu