Çalışma Hayatı

Türkiye Google da En Çok Aranan Kelimeler 2018

Türkiye Google da En Çok Aranan Kelimeler 2018

Günümüzde özellikle merak edilen konularda bilgi almak isteyenler için tercih edilen Google arama motoru üzerinden yapılan aramalarda sık kullanılan kelimeler bulunmaktadır.

Yapılan incelemelere göre Türkiye Google’da en çok aranan kelimeler 2018 yılında özellikle araştırma sonucunda belirlenmektedir. Farklı konular üzerinde yapılan araştırmalar dahilinde arama motoru üzerinden bilgi almak isteyenler için tercih edilen bazı belirli kelimeler bulunmaktadır. En çok aranan kelimelerin belirlenmesi için yapılan incelemeler dahilinde hazırlanmış olan kelime seçenekleri şöyledir;

1.      İlk olarak devamlı olarak yaşanan değişim nedeni ile dolar Google’da en sık aranan yapılan kelimeler arasında yer almaktadır. Büyük oranda arama yapılması nedeni ile ilk sırada yer almaktadır.

2.      İkinci sırada soyağacı e-devlet araması yer almaktadır. Özellikle e-devlet sistemi üzerinden yapılacak olan incelemeler dahilinde kişilerin soy ağacı hakkında bilgi alması sağlanmaktadır. 2018 yılında bu sistemin gerçekleştirilmesi nedeniyle büyük oranda arama yapılmıştır.

3.      Üçüncü sırada dünya kupası gelmektedir. 2018 yılında özellikle Google arama motorunda yapılan aramalar için Dünya kupası hakkında araştırma yapanların sayısı oldukça fazladır. Bu sayede arama listesinde üçüncü sırayı almaktadır.

4.      Dördüncü sırada e-müfredat kelimesi yaratmaktadır. Özellikle eğitim sistemi hakkında bilgi almak isteyenler için yapılacak olan araştırmalar dahilinde kelimenin yoğun olarak kullanımı sağlamaktadır. Bu nedenle 2018 yılında bakıldığında Google arama motoru üzerinden özellikle kullanıcıların yapmış olduğu aramalarda dördüncü sırada yer almaktadır.

5.      2018 yılına bakıldığında beşinci sırada seçim sonuçları araması yer almaktadır. Yapılan seçim nedeniyle özellikle dönemde en çok aranan kelimeler arasında yer almaktadır.

Türkiye Google da En Çok Aranan Kelimeler 2018

6.      Altıncı sırada ise bedelli askerlik kelimesi yer alıyor. Özellikle askerlik konusunda yapılan araştırmalar dahilinde evde edilen sonuçlar için bedelli askerlik konusunda bilgi almak isteyenler yapmış oldukları aramalar sonucunda 2018 yılında özellikle kelimenin altıncı sırada yer almasını sağlıyor.

7.      Yedinci sıraya bakıldığında yeşil uzaylı kelimesinin özellikle yoğun bir şekilde arandığı görülüyor. 2018 yılında özellikle dansıyla büyük ilgi toplayan yeşil uzaylı kelime oranına bakıldığında da en çok aranan kelimeler arasında yer alıyor.

Peki Anahtar Kelimeler Neye Göre Belirleniyor

Farklı konularda bilgi almak isteyenler için tercih edilen Google’da aranan kelimeler kişilerin ihtiyaçlarına göre değişmektedir. Aynı zamanda popüler durumlar üzerinden yapılan aramalar belirlenen kelimeleri etkilemektedir. Yıl içerisinde farklı durumların gelişmesi nedeni ile özellikle aranan kelimeler gelişen durumlara göre değişmektedir. Bu nedenle yapılan aramalar sonucunda belirlenen kelimeler için ilk yedi yukarıda verilen şekilde oluşturulmaktadır.

Kolay Yoldan Para Nasıl Kazanılır

Finansal Kararlar Nasıl AlınırBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu