HukukKariyer
Trend

İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular

İş görüşmelerinde (iş mülakatlarında) başarılı bir görüşme geçirmek ve işe kabul edilmek için sorulacak sorulara doğru ve etkili cevaplar verilmesi çok önemlidir.

İçindekiler

İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular

İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular ; İş görüşmelerinde (iş mülakatlarında) başarılı bir görüşme geçirmek ve işe kabul edilmek için sorulacak sorulara doğru ve etkili cevaplar verilmesi çok önemlidir.

iş veren işe alacağı kişi ile ilgili kafasındaki tüm soruları netleştirmiş olmalıdır. Ancak yarım saat yada 1 saatlik bir görüşmede bir insanı tam olarak tanımak mümkün olmamaktadır. bu yüzden görüşmelerde işe uygunluğumuzun yanında psikolojik ve davranışsal özelliklerimize ait yönlerimizi de ortaya çıkaracak sorular ile karşılaşırız.

Bu tarz özellikle soyut konularda karşımıza çıkan sorulara doğru cevaplar vermek ilk anda hemen mümkün olamamaktadır. Bu yüzden karşımıza çıkacak bu türden sorulara önceden hazırlıklı olmalıyız ve cevaplarımızı mümkün olduğu kadar önceden tasarlamış olmalıyız.

Kredisiz Para Bulma Yöntemleri
İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular
İş Görüşmelerinde Sıklıkla Karşılaşılan Sorular

Peki nedir bu sorular gelin hep beraber bir göz atalım;

  1. Bize kendinizden bahseder misiniz? (bu soruda mümkün olduğunca güçlü yanlarınız, zayıf yanlarınız, neden o iş için en uygun aday olduğunuzdan bahsetmelisiniz)
  2. Gelecekte kendinizi nerede olmayı öngörüyorsunuz? (bu soruya mümkün olduğunca o firmada ilerde hangi pozisyonlara gelebileceğinizi ve şirkete ne katkılar sağlayabileceğinizi belirtmelisiniz)
  3. Hedeflerinizi nasıl gerçekleştirmeyi düşünüyorsunuz? (bu soruya, nasıl bir eğitime ihtiyacınız olduğunu, şirketin hangi imkanlarından faydalanarak ulaşabileceğinizi belirterek cevap verebilirsiniz)
  4. Neden firmamızda çalışmak istiyorsunuz? (bu soruya cevap verirken sadece şirketin size sağlayacağı menfaatler için değil, aynı zamanda sizin şirkete sağlayacağınız menfaatleri de belirterek cevap vermeniz beklenmektedir)
  5. Geçmişte yaptığınız bir hata ve bu hatadan aldığınız dersler nelerdir? (bu soruda kendimize özeleştiri yapıp yapamadığımız ve hatalarımızdan bir ders çıkarıp çıkaramadığımız öğrenilmeye çalışılmaktadır)
  6. Karşılaştığınız en kötü durum neydi? bununla nasıl başa çıktınız?
  7. birlikte çalıştığınız insanların hangi davranışları sizi mutlu eder? Hangileri rahatsız eder?
  8. Kendinizi bir lider mi yoksa takım üyesi olarak mı görürsünüz?
  9. Stresle nasıl başa çıkarsınız?
  10. Maaş beklentiniz nedir?

Süper Market Açmak ve Kar Marjı

Koyun Yetiştiriciliği ve Kar Marjı

Forum Portalı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu