Kariyer ve Yatırım Fikirleri

Acil Nakit İhtiyacınıza Pratik Çözümler

Acil Nakit İhtiyacınıza Pratik Çözümler

Acil nakit ihtiyacınız mı var? Ödemeler üst üste mi geldi? Bankalar kredi vermiyor mu? Acil nakit ihtiyaçlarınız için bazı pratik çözümleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu kesinlikle unutmayınız, bir tanıdığınızdan borç almıyorsanız eğer, kimse size karşılıksız para yardımı yapmaz. Acil nakit ihtiyaçlarınız için bulacağınız paranın mutlaka size bir maliyeti olacaktır. Günümüz piyasa koşullarında paranın en ucuz tedarik edilebileceği kurumlar bankalardır. Bankalar dışında ne şekilde parasal çözüm bulursanız bulun bunun maliyeti bankaya göre daha yüksek olacaktır

  • Taksitle altın alıp peşin satmak

Bu yöntem ile herhangi bir kuyumcudan taksitle altın alıp başka bir kuyumcuya peşin fiyatına satarak o anki acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu yöntemde hem altının alış-satış fiyatı arasındaki farktan dolayı, hem de ilk başta taksitli alım yaparken uygulanacak vade farkından dolayı vadeye göre yaklaşık %15-20 oranında maliyetiniz olur.

  • Senetle ev eşyası alıp peşin satarak acil nakit ihtiyacını giderme,

Bu yöntemde senetle satış yapan bir firmaya giderek (örneğin Evkur) cep telefonu, televizyon, bilgisayar, oyun konsolu, play station gibi çok tercih edilen bir eşya alarak istediğiniz vadede senet imzalayıp aldığınız malı internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak nakit satıp acil nakit para ihtiyacınızı görebilirsiniz. Yine bu yöntemde de hem alırken vade farkı, hem de kolay satabilmek için piyasa fiyatının biraz altından satacağınız için ortalama %15-20 civarında bir maliyet oluşacaktır.

  • Cep telefonu operatörleri aracılığı ile telefon almak,

Bu yöntemde cep telefonu hattınızın bulunduğu operatörün sunmuş olduğu kampanyalı cep telefonu satışı ile çok talep gören bir telefon alınır ve tarifemize ek ödeme olacak şekilde 24 aylık taksitlere böldürülür. Alınan telefon internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak hızlı bir şekilde satılıp acil ihtiyacınızı görebilirsiniz. yine bu yöntemde de hem alırken ödenen vade farkı hem de satıştaki kayıp dolayısı ile ortalama %20 civarında bir maliyet söz konusu olacaktır.

  • Kredi kartından, olmayan bir alışveriş yapılmış gibi göstermek

Sizin yada bir tanıdığınızın kredi kartı ile, bu desteği verebilecek bir esnafa gidip istediğiniz para kadar (tabi kredi kartı limiti ile orantılı olacak şekilde) taksitli alışveriş yapılmış gibi kredi kartından çekim yapılır. Daha sonra bu esnaf parasının vadesi gelmeden hemen bankadan transfer ister ve masrafları kesilmiş tutarı size iade eder. Örneğin 1000 tl ihtiyacınız var. Esnaf size 10 taksitli olacak şekilde 1000 tl alışveriş yapılmış gibi kartınızdan çekim yapar. Ancak 10 ay beklemeden bankadan hemen transfer ister. banka ise aylık ortalama %1,5 kesinti yaparak yaklaşık 850 tl esnafın hesabına yatırır. Siz de bu 850 tl’yi alarak işinizi görür ve kartınızın ekstresi geldiğinde 10 ay boyunca 100 tl ödemeye başlarsınız. Bu yöntemde bankaların uyguladığı faiz oranlarına göre değişmekle birlikte ortalama %15-20 kaybınız olur.

Ayrıca gıda, para yada giysi yardımı yapan kurumlar, iş adamları ve sanatçılarla ilgili aşağıdaki başlıktan da bilgi alabilirsiniz;

Para Yardımı Yapan Kurumlar, İş Adamları ve Sanatçılar

Bu yöntemlerin hiç birisini kullanmak zorunda kalmayacağınızı umarız. Sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.


Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

17 Yorumlar
  1. Zeynep diyor

    2 senedir işsizim annem kanser tedavisi gördüğü için işe giremedim şimdi iş arıyorum bekar bir anneyim ve çok zor durumdayım oğlum üniversiteye gidiyor 25 bin lira borç verecek biri varsa lütfen yardım etsin hibe yada sadaka değil borç lütfen inanın geri ödeyecem işe girer girmez tefeciden bile para almayı düşündüm ama benim gibi biri tefeci nerden tanısın Allah rızası için biri yardım etsin TR160006701000000089022142

  2. Ali diyor

    Benım 10bıne ıhtıyacım var borclarım ususte geldı calisıyorum ama yetısemıyorum borclarıma lutfen yardımcı olursanız bıraz nefes alırım sayenızde evımınkırasını dahı odeyemedım 6aydır lutfen yardımcı olun efendım 5438641824

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.