Acil nakit ihtiyacınıza pratik çözümler

Acil nakit ihtiyacınıza pratik çözümler

Acil nakit ihtiyacınız mı var? Ödemeler üst üste mi geldi? Bankalar kredi vermiyor mu? Acil nakit ihtiyaçlarınız için bazı pratik çözümleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle şunu kesinlikle unutmayınız, bir tanıdığınızdan borç almıyorsanız eğer, kimse size karşılıksız para yardımı yapmaz. Acil nakit ihtiyaçlarınız için bulacağınız paranın mutlaka size bir maliyeti olacaktır. Günümüz piyasa koşullarında paranın en ucuz tedarik edilebileceği kurumlar bankalardır. Bankalar dışında ne şekilde parasal çözüm bulursanız bulun bunun maliyeti bankadakine göre daha yüksek olacaktır

 • Taksitle altın alıp peşin satmak

Bu yöntem ile herhangi bir kuyumcudan taksitle altın alıp başka bir kuyumcuya peşin fiyatına satarak o anki acil nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu yöntemde hem altının alış-satış fiyatı arasındaki farktan dolayı, hem de ilk başta taksitli alım yaparken uygulanacak vade farkından dolayı vadeye göre yaklaşık %15-20 oranında maliyetiniz olur.

 • Senetle ev eşyası alıp peşin satarak acil nakit ihtiyacını giderme,

Bu yöntemde senetle satış yapan bir firmaya giderek (örneğin evkur) cep telefonu, televizyon, bilgisayar, oyun konsolu, play station gibi çok tercih edilen bir eşya alarak istediğiniz vadede senet imzalayıp aldığınız malı internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak nakit satıp acil nakit para ihtiyacınızı görebilirsiniz. Yine bu yöntemde de hem alırken vade farkı, hem de kolay satabilmek için piyasa fiyatının biraz altından satacağınız için ortalama %15-20 civarında bir maliyet oluşacaktır.

 • Cep telefonu operatörleri aracılığı ile telefon almak,

Bu yöntemde cep telefonu hattınızın bulunduğu operatörün sunmuş olduğu kampanyalı cep telefonu satışı ile çok talep gören bir telefon alınır ve tarifemize ek ödeme olacak şekilde 24 aylık taksitlere böldürülür. Alınan telefon internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak hızlı bir şekilde satılıp acil ihtiyacınızı görebilirsiniz. yine bu yöntemde de hem alırken ödenen vade farkı hem de satıştaki kayıp dolayısı ile ortalama %20 civarında bir maliyet söz konusu olacaktır.

 • Kredi kartından, olmayan bir alışveriş yapılmış gibi göstermek

Sizin yada bir tanıdığınızın kredi kartı ile, bu desteği verebilecek bir esnafa gidip istediğiniz para kadar (tabi kredi kartı limiti ile orantılı olacak şekilde) taksitli alışveriş yapılmış gibi kredi kartından çekim yapılır. Daha sonra bu esnaf parasının vadesi gelmeden hemen bankadan transfer ister ve masrafları kesilmiş tutarı size iade eder. Örneğin 1000 tl ihtiyacınız var. Esnaf size 10 taksitli olacak şekilde 1000 tl alışveriş yapılmış gibi kartınızdan çekim yapar. Ancak 10 ay beklemeden bankadan hemen transfer ister. banka ise aylık ortalama %1,5 kesinti yaparak yaklaşık 850 tl esnafın hesabına yatırır. Siz de bu 850 tl’yi alarak işinizi görür ve kartınızın ekstresi geldiğinde 10 ay boyunca 100 tl ödemeye başlarsınız. Bu yöntemde bankaların uyguladığı faiz oranlarına göre değişmekle birlikte ortalama %15-20 kaybınız olur.

Ayrıca gıda, para yada giysi yardımı yapan kurumlar, iş adamları ve sanatçılarla ilgili aşağıdaki başlıktan da bilgi alabilirsiniz;

Para Yardımı Yapan Kurumlar, İş Adamları ve Sanatçılar

Bu yöntemlerin hiç birisini kullanmak zorunda kalmayacağınızı umarız. Sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

 
Bunları da beğenebilirsin
13 Yorumlar
 1. addison diyor

  Herkese merhaba, mali açıdan sıkılmış mısınız? Kredileri ve borçları ödemek için para istiyor musunuz? Kendi işini kurmak için finansman mı arıyorsunuz? Çeşitli amaçlar için özel veya iş Kredisine mi ihtiyacınız var? Büyük Projeleri gerçekleştirmek için kredi istiyor musunuz? Bugün bizden bir kredi temin edin ve ödüllendirici bir şeyle başlayın. İşlemlerimiz, müşterilerimizle samimi bir ilişki içerisinde olduğundan% 100 garantilidir.

  1. murat diyor

   banada yardım edermsın nasıl nakit ihtiyacını karsılacagım acaba

  2. Derya diyor

   Nasıl yardımcı olabilirsiniz benim 3000 TL ye ihtiyacım var iş yeri açmak için eksiklerim var ve ben alamıyorum

 2. Anonim diyor

  Teşekkürler

 3. Anonim diyor

  Acil nakit ihtiyacına hızlı çözümler. Güzel alternatifler belirlemişsiniz. Elinize sağlık.

  1. Parasal Çözümler diyor

   Faydamız oldu ise ne mutlu.
   teşekkürler ilginiz için.

 4. adem diyor

  bilgi için teşekkürler

 5. ali ahmet diyor

  stres ve hizli onayi olmadan kisisel veya isletme kredisi ihtiyaciniz var mi? Eger öyleyse, lütfen bize ulasin

  1. filiz diyor

   Size nasıl ulaşabilirim.

   1. Parasal Çözümler diyor

    Merhabalar,
    ilgili yorum sahibinin mail adresi herofinncein@gmail.com şeklindedir.
    iyi günler.

 6. Murat Acar diyor

  teşekkürler

 7. Chloe diyor

  thank you so much.

 8. Yüksel KURTULMUŞ diyor

  Merhaba. Ismim yuksel KURTULMUŞ. 20143637826 tc. 10 bin tl nakite ihtiyacım var. Borc olarak aylık 400 tl geri ödeyebilirim. 2012 yılında iflas ettim. 2013 yolundan beri askeri ücretle ayniisyerinde çalışmaktayım. Evim kira maaşımın dörtte birinde haciz var. Buzdolabim bozuldu bu ara ne yaptıracak param var nede yenisini alabilecek.

  Tel05314593067

  Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  Bu arada nasıl 400 tl geri ödeyebilirsiniz diye sorabilirsiniz evkur a 200 tl her ay ödüyorum bir arkadaşımdan borc aldım 6 ay daha 175 tl ödeyeceğim. Ikisini kapatınca 400 tl ödemek için sorun kalmayacak. Maaşla çalışmak çok zor. Evliyim ikiz 8 yaşında oğullarım var

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.