Güncel

Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri-Kredisiz

Acil Nakit İhtiyacı, Acil para lazım, hızlı nakit çözümleri.  Acil nakit ihtiyacı nasıl giderilir? 

Bazen borçlar ve ödemeler insanı o kadar boğar ki, insanı yetemeyecek seviyeye getirir. Böyle durumlarda nakit ihtiyacı nasıl giderilir, ek gelir nasıl sağlayabilirim, acil para nereden bulabilirim sorularının cevabını aramaya başlarız.

Bilinmeledir ki dünya acımasız. Kazanmak için bu acımasızlığa nasıl göğüs gereceğimizi çok ama çok iyi bilmeliyiz.

Günümüzde artık sadece bir maaşla geçinmek öylesine zorlaştı ki, insanlar ek gelir için bir çok alternatif arayışına geçmeye başladı. Bizimde bu nedenle oluşturduğumuz makaleleri öncelikle incelemenizi tavsiye ederim. Aşağıdaki makaleyi incelediğinizde bir nevi para bulma yöntemleri hakkında fikirleriniz olabilir.

Evde Para Kazandıran İşler +20 Kazançlı Fikirler

Acil nakit ihtiyacınız mı var? Ödemeler üst üste mi geldi? Bankalar kredi vermiyor mu? Acil nakit ihtiyaçlarınız için bazı pratik çözümleri aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

Nakit ihtiyacına çözüm bulmak oldukça zor olmakla birlikte, iyi bir yatırımla rüzgarı lehinize çevirebilirsiniz.

İçindekiler

Bankalar Kredi Vermiyor Nereden Para Bulabilirim?

Öncelikle şunu kesinlikle unutmayınız, bir tanıdığınızdan borç almıyorsanız eğer, kimse size karşılıksız para yardımı yapmaz. Acil nakit ihtiyaçlarınız için bulacağınız paranın mutlaka size bir maliyeti olacaktır. Günümüz piyasa koşullarında paranın en ucuz tedarik edilebileceği kurumlar bankalardır. Bankalar dışında ne şekilde parasal çözüm bulursanız bulun bunun maliyeti bankaya göre daha yüksek olacaktır

Acil nakit lazım ancak nereden bulacağım bilmiyorsanız, öncelikle sorunuzu kendinize tekrar sormalısınız ve ona göre çözüm üretmelisiniz. Acil nakit ihtiyacı 100 TL mi, 1000 TL’mi, 10.000 TL mi? ve bu ne kadarlık zaman diliminde gerekli. O anlık mı? Bir gün  sonra mı ? Bir hafta sonra mı?  Acil nakit ihtiyacını biz en fazla 1 hafta uzunlukta işleyeceğiz.

Düşük Tutarlı Acil Nakit İhtiyacı

 • 100 TL nakit ihtiyacı için bir arkadaşınızdan borç alabilirsiniz.
 • Kısa vadeli günlük iş yapabilisiniz. Çevrenizde gündelik bir iş bulun.
 • Eğer bir yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi kazanca dönüştürün. Özel ders vermek gibi.
 • İçerik üretmesini bilenler, makale yazarak belli platformlarda satış yapabilir.
 • Kredi kartınız varsa nakit avans çekebilirsiniz.

Orta Derecede Acil Nakit ihtiyacı

Ortalama 1000 TL nakit ihtiyaçlarında yapılabilecek belli başlı alternatifleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Ziynet Eşyası Satmak

Eskiden taksitle altın satışı yapılıyordu, ancak bu uygulama kalktı. İnsanlar taksitle altın alarak, satışını yapıyor ve acil ihtiyaçlarını karşılıyordu. Ancak taksitle altın alma işlemi sadece ticari kartlar için geçerli olmaya başladı. Bu nedenle eğer kredi kartıyla tek çekim yapamıyorsanız varsa elinizdeki ziynet eşyalarını geçici olarak satabilirsiniz.

Kredi kartı ile tek çekimde altın alma imkanınız varsa altın alıp nakite çevirebilirsiniz.  Günümüzde yaklaşık 2 çeyrek altın 1000 TL’ye yakın etmektedir. 2 çeyrek 1 gram altın alarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 • Senetle ev eşyası veya elektronik eşya alıp peşin satarak acil nakit ihtiyacını giderme,

Bu yöntemde senetle satış yapan bir firmaya giderek (örneğin Evkur) cep telefonu, televizyon, bilgisayar, oyun konsolu, play station gibi çok tercih edilen bir eşya alarak istediğiniz vadede senet imzalayıp aldığınız malı internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak nakit satıp acil nakit para ihtiyacınızı görebilirsiniz. Yine bu yöntemde de hem alırken vade farkı, hem de kolay satabilmek için piyasa fiyatının biraz altından satacağınız için ortalama %15-20 civarında bir maliyet oluşacaktır.

 • Cep telefonu operatörleri aracılığı ile telefon almak,

Bu yöntemde cep telefonu hattınızın bulunduğu operatörün sunmuş olduğu kampanyalı cep telefonu satışı ile çok talep gören bir telefon alınır ve tarifemize ek ödeme olacak şekilde 24 aylık taksitlere böldürülür. Alınan telefon internet üzerinden satış yapabileceğiniz bir sitede yayınlayarak hızlı bir şekilde satılıp acil ihtiyacınızı görebilirsiniz. yine bu yöntemde de hem alırken ödenen vade farkı hem de satıştaki kayıp dolayısı ile ortalama %20 civarında bir maliyet söz konusu olacaktır.

 • Kredi kartından, olmayan bir alışveriş yapılmış gibi göstermek

Sizin yada bir tanıdığınızın kredi kartı ile, bu desteği verebilecek bir esnafa gidip istediğiniz para kadar (tabi kredi kartı limiti ile orantılı olacak şekilde) taksitli alışveriş yapılmış gibi kredi kartından çekim yapılır. Daha sonra bu esnaf parasının vadesi gelmeden hemen bankadan transfer ister ve masrafları kesilmiş tutarı size iade eder. Örneğin 1000 tl ihtiyacınız var. Esnaf size 10 taksitli olacak şekilde 1000 tl alışveriş yapılmış gibi kartınızdan çekim yapar. Ancak 10 ay beklemeden bankadan hemen transfer ister. banka ise aylık ortalama %1,5 kesinti yaparak yaklaşık 850 tl esnafın hesabına yatırır. Siz de bu 850 tl’yi alarak işinizi görür ve kartınızın ekstresi geldiğinde 10 ay boyunca 100 tl ödemeye başlarsınız. Bu yöntemde bankaların uyguladığı faiz oranlarına göre değişmekle birlikte ortalama %15-20 kaybınız olur.

Yüksek Dereceli Acil Nakit İhtiyacı

Temin etmesi en zor yaklaşık 10.000 TL üzerinde nakit ihtiyacının karşılanmasıdır. Günümüz şartlarında bir günde veya bir haftada bu tarz bir kazancı elde etmek çok zordur. Bir yakınınızdan borç alamıyorsanız çok fazla seçenek olmasa da şu yöntemleri izlebilirsiniz.

 • Kredi Kartı Limit Artırımı

Kredi kartı borçlarınızı düzenli ödeyen biriyseniz, kredi kartı limit artırım talebinde bulunabilirsiniz. Banka düzenli ödeme yapan müşterilerinin bu talebini anlık kabul etmektedir. 10.000 TL üzerinde limit verebilmektedirler.

 • Araba  Alım Satımı

Eğer ticaretinize güveniyorsanız, araç alım satımı yaparak 1 aylık dönemde acil nakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Ancak bu tamamen ticari beceriniz ve teknik donanımınıza bağlı.

 • Mal varlığını Satışa Çıkarma

Genellikle böyle durumlarda insanlar ellerinde arabayı küçültme yoluna, varsa arsa veya tarlalarını satışa çıkarma yoluna gitmektedirler.

Ayrıca gıda, para yada giysi yardımı yapan kurumlar, iş adamları ve sanatçılarla ilgili aşağıdaki başlıktan da bilgi alabilirsiniz;

Para Yardımı Yapan Kurumlar, İş Adamları ve Sanatçılar

Makalemizde acil nakit ihtiyacında neler yapmanız gerekli kısaca incelemeye çalıştık.

Bu yöntemlerin hiç birisini kullanmak zorunda kalmayacağınızı umarız. Sorularınız için aşağıdaki yorum bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

17 Yorum

 1. 2 senedir işsizim annem kanser tedavisi gördüğü için işe giremedim şimdi iş arıyorum bekar bir anneyim ve çok zor durumdayım oğlum üniversiteye gidiyor 25 bin lira borç verecek biri varsa lütfen yardım etsin hibe yada sadaka değil borç lütfen inanın geri ödeyecem işe girer girmez tefeciden bile para almayı düşündüm ama benim gibi biri tefeci nerden tanısın Allah rızası için biri yardım etsin TR160006701000000089022142

 2. Benım 10bıne ıhtıyacım var borclarım ususte geldı calisıyorum ama yetısemıyorum borclarıma lutfen yardımcı olursanız bıraz nefes alırım sayenızde evımınkırasını dahı odeyemedım 6aydır lutfen yardımcı olun efendım 5438641824

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu