Para Kazanma
Trend

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için müzik dinleyerek para kazanma yollarını hazırladık.

İçindekiler

Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Sizler için müzik dinleyerek para kazanma yollarını hazırladık.

Müzik dinleyerek para kazanma, günümüz şartları ile mümkün hale geldi. Müzik dinlemek birçok kişinin hobileri arasında yer almaktadır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte de ortaya çıkan müzik dinlenme platformlarıyla müzik dinlemek ücretli hale geldi. Fakat bu durumu tersine çevirmek de mümkün. Peki, müzik dinleyerek nasıl para kazanılır?

Müzik dinleyerek para kazanma yöntemleri, birden fazladır. Müzik dinlemek çoğu insanın günlük hayatta yaptığı, bazılarımızın hobi olarak yaptığı bazılarımızın ise çalıştığımız ortamlar dolayısıyla dinlemek zorunda kaldığı bir eylemdir. Bu eylem çoğunlukla keyif verici bir hal almaktadır. Müzik dinlemek güzel bir eylem olmakla kalmayıp para da kazandıran bir eylem olarak hayatımızda yerini almaya başlamıştır. Müzik dinleyerek para kazanma yöntemleri arasında sadece müzik dinleyerek para kazanma varken aynı zamanda dinlediğiniz müzikleri puanlayarak ve dinlediğiniz müzikleri ana dilinden çevirerek de para kazanmak mümkündür.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma
Müzik Dinleyerek Para Kazanma

Müzik dinleyerek nasıl para kazanılır?

Müzik dinleyerek nasıl para kazanılır? Sorusu teknolojinin neredeyse her eve girdiği bu dönemlerde evden para kazanmak isteyenler için cevabı merak edilen bir olgudur. Evde müzik dinlerken aynı zamanda bu işten para kazanmak için öncelikle bir müzik kulağına ve müzik zevkine ulaşmanız beklenmektedir. Müzik dinleyerek para kazandıran siteler kullanıcıların farklı müzik zevklerine, farklı müzik kulaklarına sahip olmaları sayesinde para kazanmaktadır. Kazandıkları bu paraları da müziklerini dinleyen kullanıcılar ile paylaşarak karşılıklı bir kazanç elde etmektedirler.

Müzik dinleyerek para kazandıran siteler arasında sitelerin amaçları doğrultusunda yapmanız gereken görevler vardır. Bazı siteler sizden günlük bir şarkı limiti isterken bazıları dinlediğiniz şarkılar ile ilgili düşüncelerinizi öğrenmek isterler. Bazı sitelerin amaçları ise dinlediğiniz şarkıları puanlamanızdır. Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteler ise şöyledir;

1)  Music Xray

Music Xray, müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan en köklü ve en eski sitelerden biridir. Zaman içinde güvenilirliğini sağlayan bu siteden müzik dinleyerek para kazanmanız mümkündür. Music Xray üzerinden müzik dinleyerek para kazanmanız için öncelikle siteye kaydolmanız gerekmektedir. Siteye kaydolurken müzik dinleyişi olarak üye olmalısınız. Üyelik formunda dinlediğiniz müzik türlerini işaretlemeniz gerekmektedir. Bu kısımda sizin kendi müzik zevkinize göre yakın olduğunuz tarzları seçmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Music Xray’e üye olduktan sonra para kazanma seçeneğiniz aktif hale gelecektir. Öncelikle karşılıklı güven sağlamak amacıyla sizin karşınıza farklı şarkılar gelecek ve bu müzikleri puanlamanız ve yorum yapmanız istenecektir. Üyeliğinizin onaylanması durumunda sizin mail adresinize günlük müzik dinleme fırsatları gönderilecektir. Bu müzikleri dinleyip değerlendirmeniz durumunda şarkı başına 0.10 dolar kazanacaksınız. Site üzerinden paranızı çekebilmeniz için 20 dolara ulaşmanız gerekmektedir.

2) Playlist Push

Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz diğer bir site de Playlist Push’tur. Bu site sanatçıların dinleyici sayılarını artırmak için belirli bir ücret karşılığında sitedeki dinleyicilere müziklerini dinletme amacı güden ve bu işten para kazanan bir sitedir. Sanatçıların müziklerini dinlemek için kaydolduğunuz bu sitede bazen müzikleri dinlemeniz bazen yorum yapmanız bazen de indirmeniz istenmektedir. Playlist Push müzik dinleyici olarak bilinen en yaygın müzik uygulamaları olan Spotify, Apple Music ve Deezer’da en az 400 takipçili bir çalma listeniz olması gerekliliğini istemektedir. Bu sitede dinlediğiniz müzik başına 0.10 dolar ile 5 dolar arasında kazanmanız mümkündür.

3) Hit Predictor

Müzik dinleyerek para kazanma yolları denince akla gelen diğer bir site Hit Predictor sitesidir. Bu site de sanatçıların müziklerinin dinlenmesi için belirli ücretler ödediği bir sitedir. Kullanıcılar bu siteye kaydolarak müzik dinleyerek para kazanabilirler. Bu siteyi diğerlerinden ayıran kısım ise kullanıcıların kazandıkları parayı sitenin hediye mağazasında kullanabiliyor olmalarıdır.

4) Research.fm

Research.fm diğer siteler gibi müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz bir sitedir. Bu sitenin telefon uygulamasını telefonunuza indirerek para kazanabilirsiniz. Research.fm de diğer siteler gibi kullanıcıların dinledikleri müzikleri değerlendirmelerini ister, bu şarkıları tekrar dinleyecekler mi? gibi sorulara da cevap vermelerini istemektedir. Bu siteyi diğerlerinden ayıran ilk kısım ise bu sitenin ilk amacının doğru sonuçlara ulaşmayı amaçlamasıdır. Diğer ayıran bir nokta ise kazanılan para Amazon hediye çeki şeklinde gelmekte ve Amazon sitesinde kullanılmaktadır.

Yazılımcı Olmak ve Yazılımcı Maaşları

İcra Takibi Nasıl Başlatılır

Düşük Maliyetli İş Fikirleri

Amazondan Satış Yapmak ve Para Kazanmak

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu