Güncel
Trend

Doğumdan önce bebek için uçak bileti alınabilir mi

Doğumdan önce bebek için uçak bileti alınabilir mi?

Doğumdan önce bebek için uçak bileti alınabilir mi ; Seyahat masraflarını uygun fiyata getirebilmek amacı ile uçak biletinizi erken almak istiyorsunuz. Ancak yakın zamanda doğacak bebeğiniz için de uçak bileti almak istiyor olabilirsiniz.. Bu durumda yapılabilecekler aşağıdaki gibi özetlenebilir.

Öncelikle 0-2 yaş arası bebekler için hiç bir havayolu şirketi koltuk ücreti talep etmezler.  Sadece düşük bir miktar vergisini ödeyerek bilet alınabilmektedir.

Ancak henüz doğmamış bebeğin kimlik bilgileri oluşmadığı için bu işlemi yapabilmek olanaksızdır. Bu yüzden bebek doğmadan uçak bileti alınamaz ve rezervasyon yapılamaz.

İnternet üzerinden doğmamış bebek için rezervasyon yapılamaz. Online rezervasyon için bebeğin adı, soyadı, doğum tarihi gibi bilgiler gerekir.

Doğumdan önce bebek için uçak bileti alınabilir mi
Doğumdan önce bebek için uçak bileti alınabilir mi

Fakat bu durum sizin erken bilet almanıza engel değildir.

Aileler, seyahat edecek kişiler için önceden bilet alabilir ve uygun fiyat avantajından faydalanabilirler. Daha sonra bebek doğduktan ve kimliği çıkarıldıktan sonra ise bebek için ilave bilet herhangi bir havayolu şirketi acentesine gidilerek alınabilir.

Bebek için koltuk satın alınmaz.  Ebeveyn kucağında gideceği için daha sonradan aynı uçağa bilet alınabilir. Koltuk ücreti ödenmez, sadece akaryakıt vergisi, uçuş sigortası gibi cüzzi ücretler ödenerek bilet alınır.

Ancak dileyen aileler daha rahat seyahat edebilmek için koltuk ücreti ödemek kaydı ile bebek için de koltuk satın alabilirler.

Bebek yolcuların uçuşuna belirli kurallar dahilinde izin verilmektedir. Bu kurallara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz…

Bebek yolcular için uçuş kuralları

Detaylı bilgi almak istediğiniz konularda bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Destekleriniz için Facebook sayfamızı beğenerek takipte kalmanızı umuyoruz.

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu