İş FikirleriYatırımlar

En Karlı İşler-Karlı İş Sektörleri 2020

İçindekiler

En Karlı İşler

Günümüzün ekonomik koşulları nedeniyle insanlar sevdikleri mesleklerden çok geçinebilme derdi ile kar elde edebilecekleri işler düşünüyorlar. Bu sebeple kafalarında en karlı işler 2019 ya da en karlı işler 2020 gibi sorular dolanıyor. Fazlasıyla kar elde edebileceğiniz işler ile bugün iş dünyasına atılmanız mümkün. En karlı işler nedir diye araştırıldığında karşınıza birçok en karlı işler listesi çıkacaktır. Bu listelere göz atarak size uygun işin hangisi olduğunu seçerek bu işe atılım yapabilirsiniz.

En Karlı İşler Hangileri

Hatırlatmalıyız ki en karlı işler hangileri sorunun cevabında bulduğunuzda her iş size uygun olmayabilir. Hangi işin size daha uygun olduğunu ve hangi işe daha yatkın olduğunuzu iyice düşündükten sonra bu işi yapmaya adım atmalısınız.

  • Tavuk Yetiştiriciliği

Eğer hayvanlarla ilgilenmeyi seviyorsanız ve tavuk yetiştirebileceğinize inanıyorsanız bu işe adım atabilirsiniz. Son on yıl içinde Türkiye’de tavuk yetiştiriciliğinde hızlı bir artış görüldü. Bunun sebeplerinden biri sağlıklı beslenmek isteyen bireylerin kırmızı et tercih etmek yerine beyaz ete yönelmeleri. Tavuk yetiştiriciliği yaparsanız bir et firması ile anlaşıp ürünlerinizi kolaylıkla satabilirsiniz. Zaten ülkede günden güne beyaz et ihtiyacında bir artık görülmekte. Beyaz etin yanı sıra yumurta da satabilirsiniz. Sağlık açısından önemli bir gıda olan yumurtanın da satış oranı yüksek. Bunun yanında bir de organik tarım yapmayı tercih ederseniz güzel karlar elde ederseniz. Bu da sizin için doğru iş seçimi demektir.

  • Müteahhitlik

En karlı işler neler sorusunu araştırırsanız karşınıza çıkacak mesleklerden biri de müteahhitliktir. Uzun yıllar boyunca Türkiye’de en karlı işler arasında yer alan müteahhitlik, bu sektörde binlerce kişiyi zengin etmiştir. Müteahhit olmak Türkiye’de zor bir iş değildir. Eğer bu işe atılmak istiyorsanız bilmeniz gereken en önemli şey güvendir. Özellikle de müteahhitlik yaptığınız bölgede tanınmak ya da çevresi geniş olan insanları tanımak bu iş için büyük avantajdır. Çünkü bu şekilde arsa sahipleri ile anlaşma sağlamanız ve daireleri satmanız daha kolay olur. Müteahhitlik için bilinen yanlış bir bilgi vardır. Bu bilgi müteahhitlik belgesi olduğudur. Böyle bir belge yoktur ve bu işi yaparken de kimse sizden belge talep etmez.

  • Nostaljik Kafe Açmak

Bu zamanlarda insanların en çok özlem duyduğu şey eski zamanlardır. Birçok insan eskiden daha mutlu olduklarını, teknoloji arttıkça ve şehir hayatı değişiklik gösterdikçe daha mutsuz bireyler haline geldiklerini sürekli dile getirirler. Bu durumda siz de onlara kısa bir süreliğine de olsa geçmiş zamanda hissedecekleri, biraz olsun şehir hayatını unutacakları ve zamana yolculuk yapabilecekleri bir mekân sunabilirsiniz. Bunu yapabilmek için kendinize bir yıl aralığı seçin ve o yıllara ait değerlerle güzel bir dekorasyon yapın. Örneğin 90’lı yıllar konsepti yapabilirsiniz. Duvarları, masaları, sandalyeleri ve aksesuarları bu yıla göre düzenleyebilirsiniz. Eğer mekânınız da o döneme ait müzikler de çalarsanız tam olarak müşterilere geçmişe bir yolculuk yaşatmış olursunuz. Böyle bir mekândan kar yapmanız ve güzel kazançlar elde etmeniz sizin için çok kolay olur.

  • Evcil Hayvan Pansiyonu Açmak

Neredeyse artık on evden dokuzunda bir evcil hayvan besleniyor. Olası bir seyahat durumunda ya da geçerli olan birçok sebepte sahipleri hayvanları yanında gezdiremiyor. Böyle bir durumda ise evcil hayvan pansiyonları tercih ediliyor. Bu pansiyonları açmak için çok iyi bir hayvan sever olmalısınız. Size emanet edilen hayvanlara kendi evlerindeymiş gibi hissettirmelisiniz. Hayvanların pansiyonda kaldıkları her gün için belirli bir ücret talep ediliyor. Bu ücret 70 ile 150 TL arasında değişkenlik gösterir. Eğer bu mesleği yapabileceğinizi düşünüyorsanız bir hayvan pansiyonu açabilirsiniz. Bu pansiyonu açabilmeniz için elinizde en az 60 bin TL gibi bir sermaye olmalı. Hayvan pansiyonu için bahçeli bir yere ihtiyacınız olacağı için bulunduğunuz konuma göre bu bütçe daha da artış gösterebilir. Bu işe girmek sizin için masraflı olacaktır fakat bir süre sonra çok kar elde edeceğiniz bir iş haline gelir.

  • Kişisel Bakım Mağazası Açmak

En çok kar edilen işler arasında kozmetik mağazaları da var. Son zamanların en moda işlerinden biri de bu. İnsanların kişisel bakıma verdiği önemin artması ile bu sektöre atılan insanların sayısı da arttı. Bulunduğunuz konuma göre işlek bir caddede güzel bir yer bulup kişisel bakım mağazası açabilirsiniz. Mağazayı açabilmeniz için 50 ile 60 bin TL arasında bir bütçeye ihtiyacınız olacak. Bu bütçede en çok masrafı açacağınız mağazanın iç dekorasyonuna harcayacaksınız. Satın alacağınız ürünler için yüklü bir sermaye harcamazsınız. Bu sektörde kozmetik ürün satan firmalar ile anlaşıp, taksit ile ürün satın alabilirsiniz.

  • Mobil Kafe Açmak

Son dönemlerin en çok kar getiren işleri arasında olan mobil kafe açmak, günlük 2 bin TL kadar kazandırabiliyor. Yazın plaj, konser salonları ve havuz başı vb.  Alanlarda kışın ise benzin istasyonları ya da AVM önlerinde karşımıza çıkan bu kafeler, düşük bütçeyle kurulup yüksek kar elde ettiren girişimler arasında yer alır. Eğer bu işi yapmak istiyorsanız elinizde 60 bin TL’den fazla bir sermaye bulunması gerekiyor. Satın alacağınız mobil kafenin içine 15 bin TL civarında ürün satın almanız yeterli olacaktır. Bu işi yapacağınız araç için ruhsat almak zorundasınız. Bunun için belirli evrakları düzenleyip belediyeye teslim etmeniz gerekiyor.

  • Spor Salonu Açmak

Günümüzde spor salonlarında artış görülmesinin sebebi dış görünüşe verilen önemin artması ve spor salonlarından kazanılan gelirlerin artmasıdır. Bunun yanında sağlık yaşamın önemsendiğini de söyleyebiliriz. Eğer 80 ile 100 bin TL arasında sermayeniz var ise spor salonu açabilirsiniz. Bu sermaye ile kaliteli bir spor salonu açmanız mümkün. Eğer aldığınız spor aletlerini kaliteli tercih ederseniz aylık olarak size masraf çıkartmayacaktır. Bu neden ile aylık cironuzda giderleriniz çok olmayacak. Karlı bir iş yapmak istiyorsanız spor salonu açmayı tercih edebilirsiniz.

  • Oyun Evi Açmak

Yüksek kar kazandıran oyun evleri, genellik AVM içlerinde yer alır. Alışveriş için gelen bireyler çocuklarını bu süre içinde sıkılmamaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri için bu oyun alanına bırakırlar. Eğer bir oyun evi kurmak isterseniz 30 bin TL gibi bir sermaye sizin için yeterli olacaktır. Bu oyun evi için seçeceğiniz oyuncaklar, çocukların yapacağı aktiviteler ve bu aktiviteleri yaptıracak olan eleman seçiminiz çok önemli. Güzel bir oyun evi güzel bir kazanç ve kar oranı demektir. Eğer tahmini bir hesaplama yaparsak yarım saatlik süre için 15 TL alırsanız günlük 100 müşteriden 1500 TL kazanmış olursunuz. Böylelikle aylık cironu 45 bin TL olur. Masraflarınızı ve aylık giderleri bu kazançtan çıkarttığınızda bir ay içinde en kötü ihtimalle aylık 15-20 bin TL kazanmış olursunuz. Düşük bir bütçe ile çok fazla kar oranı elde edebileceğiniz bir iş alanı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR :

Özet: En karlı işler ve en karlı işler listesi gibi soruların araştırılma sebebi insanların ellerindeki bütçeyle doğru ve karlı işi yapmak istemeleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu