İş Fikirleri

İş Kurmak İstiyorum Diyenler 10 Yeni Fikir

İçindekiler

İş Kurmak İstiyorum Diyenler 10 Yeni Fikir

2019’da yeni bir iş kurmak istiyorum diye düşünebilirsiniz  farklı fikirleri ve yolları inceleyebilirsiniz şu an tam yerindesiniz. İş kurmak isteyentakipçilerimize yardımcı olmak için bu yazımızda kısa sürede başlayabileceğiniz ve güzel yol katedebileceğiniz 10 iyi iş fikrini sizler için derledik. Bir işe başlamak için çok iyi bir zaman dilimindeyiz, çünkü iş kurmaya başlamak birkaç yıl önceki gibi pahalı sermaye yatırımlarını gerektirmiyor. İşletmeniz için bir fikir edinmenize yardımcı olmak için, 2019’da başlayacağınız en iyi 10 iş fikrinin bir listesini hazırladık. Sizlerde bizlere iş fikirlerinizi sunabilir birlikte fikir alışverişide yapabiliriz.

1 – Niche Web Sitesi Yapma

Günümüzde google adsense kazançları google botlarınında kalitesi bakımından az eleyip sık dokuyorlar desek yeridir.Yani bizim tabirimizle ekmek aslanın ağzında değil midesinde. Artık google da bu atasözünü yer etmişki kendine kesinlikle kopya siteleri ve ona benzer sayfaları takip etmiyor önemsemiyor. Konumuzda belirttiğimiz üzere niche site yapmak çok zahmetli ve kazançlı bir yoldur. Sizlere tavsiyemiz bu konuda yabancı dil tercih etmeniz. Neden yabancı dil diyecekseniz eğer google türkçe sayfalardan çok yabancı dil ile yapılmış sayfalara daha fazla önem ve ücret ödemektedir.

Örnek vericek olursak bir bayan makyaj sitesi kurup buna yabancı makaleler ama özgün olmak şartıyla bir kazanç yolu düşünebiliriz. Örneğin bu siteyi ingilizce olarak yaparsak bir kaç eklenti ve bir kaç makale ile güzel yer edinir ve ciddi rakamlara ulaşabiliriz.

2 – İçerik Yazarlığı yada Editörlük

Günümüzde bir çok web tasarımcısı yöneticisi günlük işlerinden vakit bulup sitelerine zaman ayıramadıkları gibi veri girişini ve güncelliğini zamanla kaybediyor. Makale yazma olayı bir insanın aslında hem ufkunu genişletir hemde kısa yoldan kazanç elde etmenize vesile olabilir. Tabi bu sadece makaleden kasıt farklı veri girişleride yapılabilir. Mesela sosyal medya yöneticiliği , yada editörlük gibi bir çok durum söz konusu. Editörlük adı altında bu konumuzda yazı girişleri yada e ticaret siteleri için ürün girişleri editörlük ismi altında ciddi rakamlar getirebilir. Piyasada bu iki iş için güzel iş imkanı mevcuttur. Eliniz yatkınsa tavsiye edebiliriz.

3 – El Yapımı Ürünler

Herkesin ilkokul ortaokul zamanlarında iş eğitimi dersi gibi beceri sanatı azda olsa vardır. Fakat bu bi beceri ve özveri isteyen bir şeydir. Bir çok insan geçimini bu yoldan sağlamaktadır. Bayanlarda dantel örme , kazak örme , atkı vs. iken erkeklerde ise tesbih dizme veya farklı el becerileri ile piyasada yer tutmaya çalışmaktadır.

4 – Drone Kameramanı

Drone kameramanı olmak gerçek bir beceri ister. Piyasada bir çok drone modeli bulunmakla birlikte uygun fiyatada alınabilir. Drone günümüzde bir çok alanda kullanılmaktadır. Dış görüntülemede denilmesi bu yüzdendir. Piyasada bu işi yapıp farklı sektörlere hizmet veren insanlar mevcuttur. Aslında güzel bir iş imkanı olabilir cüzi bir fiyata bir drone ile go pro kamera desteğiyle ciddi rakamlar kazanılabilir.

5 – Rehberli Turlar

Dünyada bir çok Popüler bir turistik yer var aslında bu konuda  kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Rehberli turlar işine başlamak aslında yaz boyunca ekstra para kazanmanın karlı bir fırsatı olabilir ya da rehber olarak çalışmak için diğer insanları işe alan daha büyük bir işletmenin başlangıcı olabilir. Sizlerde bu işe yönelebilirsiniz. Nasılmı mesela romanyadan örnek vermek gerekirse orayı önceden gelip görmek ve insanlara bu şekilde rehberlik edebilir internetten romanyaya ait nerelerin olduğunu tarihini kültürünü tanıtabilirsiniz.

6 – Ofis Alanı Kiralama

Eğer şahsınıza ait yada tanıdığınız birisi varsa Google işletmecilerinin yada amazonun bu konuda arayışı yüksektir. Bu şirketlere mail yada telefon yolu ile iş yerleri kurulabilecek yada yatırım yapılabilecek planlarınızı aktarabilir yeni bir gelir kapısı açabilirsiniz.

7 – Sanal Çağrı Operatörü

Piyasadaki normal çağrı merkezlerinden değişik olarak, sanal çağrı merkezleri genellikle dünyanın her yerinden insanları işe alır, bu kişilerde işleri evlerinde yada kendilerine ait bir ofiste yapabilir. Evden ve ofisten yapılabilen bu iş için ihtiyaç giderek artıyor. İşe en çok ihtiyaç duyanlar ise yeni girişimciler. Çünki ürün tanıtımlarını şikayetlerini dinletebilecekleri bir müşteri temsilcisi bulmak zamanla zorlaşıyor. Bu durumda sanal çağrı operatörleri devreye giriyor. Farklı bir girişim olabilir sizler için.

8 – E-Ticaret Pazarlama

Bu sektör aslında bakacak olursak son 10 yılın en kazançlı sektörlerinden birisidir. Bu sektörde ürün satmak zor olsada güzel bir reklam ile ürün satışı ciddi anlamda büyük boyutlara çıkabilir ve ciddi rakamlar elde edilebilir. E – Ticareti denemenizi öneririz.

9 – Seo Pazarlama

Arama Motoru Optimizasyonu, web’de yer almak ve para kazanmak isteyen herkes için ciddi ve güzel bir gerekliliktir. Yetenekli bir SEO uzmanı olmak çok zor değil aslında piyasada bu konu ile ilgili döküman bulmak oldukça basittir. İnternette seo hakkında bir çok makale yazı ve video bulmak mümkündür. Seo pazarlama işi web masterler tarafından yada kaliteli şirketlerin el üstünde tuttuğu bir birimdir. Bir seocu yaptığı operasyonlarla aylık 10 ile 15 bin tl kazanabilir.

10 – Youtube Fenomenliği

Günümüzde bir çok insan youtubedan para kazanmaktadır. Youtube en çok istediği özgün içerik ve farklılıktır. Şu an Türkiyede o kadar çok youtuber varki piyasa çok hareketli olmakla birlikte içerik üretmek ve farklı bir konsept uygulamakta bir o kadar zordur. Ama siz bu işe girmeyi düşünüyorsanız geliriz çok fazla olabilir özgün olmak şartıyla

 

Bunlarada Göz Atabilirsiniz

Burger King Bayilik Açma ve Şartları

Uber İle Para Kazanma

Öğrenci Yurdu Açmak

Etüt Merkezi Açmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu