Bayilik Veren Firmalar

Türk Telekom Bayisi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı

Türk Telekom Bayisi Açmak. Maliyeti ve Kar Marjı

PTT Kurumundan telefon ve iletişim hizmetleri ile ayrılan Türk Telekom, öncelikle telefon ve internet hizmetleri sonrasında Avea iletişim hizmetlerini bünyesine katarak telekomünikasyon hizmetleri vermeye başlamıştır. Bu yapı ile birlikte diğer telekomünikasyon şirketleri gibi bayi imkanları sunan firma sayesinde Türk Telekom bayisi açmak birçok kişi için iş fikri oluşturmaya başlamıştır. Bu bayiler iletişim hizmetlerinin alınması, fatura ödeme ve bakiye yükleme gibi birçok farklı konuda hizmet vermektedir.

Türk Telekom firması bir telekomünikasyon işletmesi olarak cihaz operatörlüğü, internet hizmeti, sabit telefon hizmeti gibi hizmetler sunmaktadır. Günümüzde birçok kişi yüksek gelir elde etme ihtimalini göz önünde bulundurarak, Türk Telekom bayisi sahibi olmayı hedeflemektedir. Ancak bu bayiliğe sahip olabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz ve belirli bir sistem içerisinde çalışmayı kabul etmeniz gerekmektedir.

Türk Telekom Bayisi Nasıl Açılır?

Yaşadığınız şehirde Türk Telekom bayisi açmak için öncelikle bazı noktaları göz önünde bulundurmanız gerekir. Türk Telekom, her gün daha fazla kullanıcıya ulaşan ve büyüyen bir işletme olduğu için bayi açma konusunda da yeni ihtiyaçlar göstermektedir. Türk Telekom, bayilik hizmeti ile daha fazla kişiye hizmet verebilen ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olmaktadır.

Türk Telekom firması üzerinden sizde bayilik sahibi olmak istiyorsanız, birçok farklı kişiyle aynı liste içerisine gireceğinizi bilmeniz gerekir. Şirket bayilik almak isteyen kişiler için özellikle belirli bir lokasyonda başvuru yapılmasını talep etmektedir. Yani yaşadığınız bölgede insanların yoğun olarak kullandığı ve kolaylıkla ulaşabilecek bir noktayı seçenek başvuru gerçekleştirmeniz gerekir.

Doğru nokta tercihi yaptırdıktan sonra Türk Telekom firması ile görüşmenizde sizden sicilinizin temiz olması ve teknolojik alanda deneyimli olmanız talep edilecektir. Açacağınız iş yerinde çalıştırılacak personellerin yeterli iş tecrübesi ve bilgisine sahip olması ve çözüm odaklı olması önemlidir. Ayrıca iş yeri açabilmek için resmi evraklarını hazırlanmış olması gerekiyor.

Bahsedilen şekilde tüm hazırlıkları yerine getirip ve uygun koşulları sağladıktan sonra Türk Telekom’a başvuru gerçekleştirebilirsiniz. İlk başvurularınızı 0212 306 10 00 numarası üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu sağladıktan sonra Türk Telekom, hakkınızda ve başvurunuz ile ilgili inceleme yapar ve uygun bulunduğunda tekrar sizinle iletişime geçer.

Türk Telekom Bayisi Açmak İçin Gereken Maliyetler

Türk Telekom bayisi açmak için bazı maliyetlere katlanmanız gerekecektir. Öncelikle sizden istenilen belgeleri sağlamanız, gereken doğru lokasyonda iş yerini bulmanız ve sonrasında başvuru yapmanız gerekir. Uygun görülen başvurular sonrasında Türk Telekom firması sizinle iletişime geçer ve bulduğunuz iş yeri için fiziki inceleme gerçekleştirir. İş yeri nokta olarak uygun görüldüğünde, teminat aşaması ortaya çıkar.

Türk Telekom firması bayi açılacak iş yerinin metrekare özelliklerine göre banka teminatı talep eder. Bayilik başvurunuz onaylanırsa, iş yerinin iç dizaynının gerçekleştirilmesinden açılış hazırlıklarının sağlanmasına kadar tüm masraflar ve maliyetler Türk Telekom firması tarafından karşılanır. Banka teminatları şehirlere ve bulunan bölgenin işletme koşullarına göre değişen rakamlar ortaya çıkarmaktadır.

Türk Telekom Bayisi Ne Kadar Kazandırır?

Gerekli koşulları yerine getirerek Türk Telekom bayisi açmak Türk Telekom’un maliyet hesaplamaları ve desteği ile kolaylaştırılmış bir işlem sağlar. Bayi açılarak hizmete girdikten sonra Türkiye’nin birçok noktasındaki örnekleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Türk Telekom bayilerinde TL yükleme, fatura ödeme, hat satışı, telefon satışı ve cihaz satışı gibi işlemler yapabilirsiniz. Bayilerde primler göz önünde bulundurulmadığında, %8 bir kazanç bulunur. Bu kapsamda TL yükleme, hat satışı ya da numara değişimi sıklıkla yapılan işler olarak günlük kazanç sağlamaktadır. Satışını sağladığınız elektronik ürünlerde ortaya çıkan prim oranları bulunmaktadır. Telefon satışı gerçekleştirdikten sonra taahhütlü işlemlerde ödenen faturalar için komisyon oranlarınız bulunmaktadır. Ayrıca TTNET internet aboneliği ve ev telefonu aboneliği sayesinde de kazanç sağlayabilirsiniz.

Başarılı bir işleyiş gösteren Türk Telekom bayisi açmak için işlek bir caddeyi tercih ettiğinizde ortalama günlük kazancınız rutin TL yükleme ve fatura işlemleri ile daha yüksek bir noktaya ulaşacaktır. Yani doğru yer tercihleri ve çözüm odaklı bir hizmet anlayışıyla iyi bir kazanç sağlama imkanınız bulunmaktadır. Türk Telekom her bayi için bir satış hedefi belirliyor ve bu hedef aşıldığında prim imkanı sağlıyor.

Orta ölçekli bir Türk Telekom bayisi aylık ortalama 15-25 bin tl civarında net kar elde etmektedir. Bu rakam, yapılan ciroya göre çok daha yüksek seviyelere çıkabilmektedir.

Türk Telekom bayisi açmak ile ilgili daha fazla bilgi almak için aşağıdaki yorum bölümünden bize yazabilirsiniz.

Farklı iş kolları ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki başlıklardan faydalanabilirsiniz.

Sigorta Acentesi Açmak

Turkcell Bayisi Açmak

Vodafone Bayisi Açmak

Reklam Ajansı Açmak

Yeni iş kuracaklara önemli tavsiyeler için aşağıdaki yazıya göz atmanızı öneririz;

Yeni iş Kurmak İsteyenlere Altın Değerinde Tavsiyeler

Şahıs Şirketi Nasıl Kurulur? Açılış Maliyeti – Giderleri – Vergileri

Franchising Mağduriyeti Yaşamayın. Son Pişmanlık Fayda Etmez

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu