Yatırımlar

Burger King Bayilik Şartları

Burger King Bayilik Sartlari

75 ülkede 13 binden fazla sayıda restoranı bulunan Burger King global markadır. Burger King’in bu şekilde dünya çapında büyümesi başarısından kaynaklı olmaktadır. Burger King markası yeni Pazar noktaları ve kendini kanıtlamış Burger King bayilik için dünya çapında yayılmaya devam etmektedir.

Burger king bayilik ücreti nedir? Burger King bayilik bedeli 300 bin dolar gibi bir fiyattan başlamaktadır. Piyasada rekabet oldukça yoğundur. Burger King restoranının verdiği bayilik eğitimi ile başarılı olabilme şansı yakalanabilir. Burger King, yetmiş gün sürecek işletme ve teknik becerilerin geliştirilmesi amacı ile eğitim vermektedir. Bu alınan eğitim ile beraber kişinin deneyimleri ve iş becerileri artacaktır. Burger King bayilik almak fast food restoranları günümüzde oldukça revaçta olduğundan dolayı mantıklı bir girişim olacaktır.

Burger King bayilik alma şartlar Burger King bayilik şartlarının arasında en önem verilen konu girişimcinin bu işi gerçekten sahiplenmesidir. Bu yapılan işi yalnızca para olarak görmesi değil, restorana bağlı kalarak, işini takip edecek olan ve işini akışına bırakmayan sahip çıkan yatırımcılar ile sözleşme yapmaktadırlar. Bundan dolayı bayilik sözleşmesi imzalanmadan daha önce yatırımcının özgeçmişi detaylı bir şekilde incelenmektedir. Geçmişte olan yaptığı güzel işler ve başarılı deneyimleri bayiliği verecek kişiler için büyük bir önem arz etmektedir. Restoranın açılacak olduğu yer Tab Gıda yetkilileri tarafından gezilir ve şartlara uygun olduğu takdir edilirse onaylanır ve bu şekilde kiralanır. Şartlar ise şu şekildedir;

 • En yakın diğer Burger King şubesi ile arasında minimum 1,5-2 km mesafe olmalıdır.
 • Şube açılacak iş yeri büyüklüğü için aranan minimum şart cadde dükkanı için 300 metre kare alışveriş merkezi için 120 metre karedir.
 • Paket servis tüm şubeler için zorunlu olmayıp yatırımcının tercihine göre izin verilebilmektedir.
 • 20 yıllık sözleşme yapılmakta ve isteğe bağlı olarak devretme imkanı tanınmaktadır. Şubenin bulunduğu konum, avm içerisinde değil ise, yaya trafiğinin fazla olduğu, okul, kamu kurumları, büyük iş yerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgeler olmalıdır.
 • Tüm şubelerde baca sistemi bulunmalı ve “cafe-restoran ruhsatı” alınmaya elverişli olmalıdır.
 • Royalty bedelidenilen, reklam ve pazarlama bedeli olarak KDV hariç ciro üzerinden her ay %13 alınmaktadır.
 • İlk defa bayilik sözleşmesi imzalayacak yatırımcılardan isim hakkı bedeli ve kurulum masrafı olarak, yatırımın yeri ve büyüklüğüne göre minimum 500 bin USD olmak üzere ortalama 700 bin USD + KDV yatırım bedelialınmaktadır.
 • Şubenin bulunduğu konum, alışveriş merkezi içerisinde değil ise, yaya trafiğinin fazla olduğu, okul, kamu kurumları, büyük iş yerleri gibi nüfusun yoğun olduğu bölgeler olmalıdır.
 • Cadde dükkanlarının düz giriş şeklinde olması gerekmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Defacto Bayilik Şartları

Dominos Bayilik Şartları

Paşa Döner Bayilik Şartları

Gratis Bayilik Şartları

Baydöner Bayilik Şartları

Penti Bayilik Şartları Nelerdir?

Arby’s Bayilik Şartları

Popeyes Bayilik ŞartlarıDominos Bayilik Şartları

Pizza Bayiliği Veren Firmalar

Burger King Kar Marjı Ne Kadardır?

Burger King bayilik kazanci yüzde 15 yüzde 20 arasında bulunmaktadır.

İşletme giderlerinin genel olarak;

 • %20-25 kira ve genel giderler,
 • %20-25 işçilik ve personel giderleri,
 • %40’ı gıda ve sarf malzemelerinden oluşmaktadır.

Tabi ki bu rakamlar müşterinin kalabalık olması, personel sayısı, işletmenin boyutuna göre değişmektedir.

Orta ölçekte olan bir bayi hemen hemen 250 bin ve 300 bin lira arasında ciro yapmaktadır. Bu rakamlar mağazanın bulunduğu yere ve müşterinin çokluğuna oranla 500 bin lirayı da geçebilir.

Orta halli olan bir bayinin aylık karı 50 bin lira civarındadır.

Özet: Burger king bayilik fiyatı üç yüz bin dolar gibi bir miktardan başlamaktadır. Burger king bayiliği alabilmek için burger king bayilik alma şartlar vardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu