Yurt Dışı EğitimKanada

Kanada Dil Okulları – Kanada’da Dil Okulu Okumak

Kanada Dil Okulları – Kanada’da Dil Okulu Okumak

Globalleşen dünyada artık tek bir dil ile iletişim kurmak güçleşmiştir. Bu nedenle ikinci hatta üçüncü bir yabacı dile ihtiyaç duyulmaktadır.

Kanada dil okulları İngilizcenizi geliştirmek için dünyadaki en iyi alternatiflerden biridir. Özellikle Montreal, Toronto, Quebec, Halifax ve Victoria şehirlerinde hem İngilizce hem de Fransızca konuşulmaktadır. Bu nedenle bu eyaletlerde İngilizce ve Fransızcanızı geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

Kanada halkının sıcakkanlı, samimi ve dost canlısı yapıları sayesinde bu ülkedeki hayatınız bir nebzede olsa kolaylaşacaktır. Farklı kültürleri barındıran Kanada’da dil öğrenmek diğer ülkelere göre daha kolaydır. Ayrıca Türk öğrencilere sundukları cazip fiyat ve konaklama avantajlarından yararlanabilirsiniz. Kanada’da dil eğitimi almak için belli bir üst yaş sınırı yoktur. Ancak kursa katılabilmek için en az on altı yaşında olma şartı aranmaktadır. Programların çoğu dört ile elli iki hafta arasında değişmekle birlikte kişinin ihtiyacına göre süre değişikliği yapılabilir. Kanada dil okulları açılışının ilk günü öğrencilerin uygun sınıflara yerleştirilebilmeleri için seviye tespit sınavı yapılır. Sınıf mevcutları 12-15 arasında değişen dil kurslarında ayrıca yoğunlaştırılmış İngilizce programı da uygulanmaktadır.

Tüm dil kursları sabah dokuzda başlar ve öğleden sonraya kadar devam etmektedir. Öğrenciler boş zamanlarında dil okulunun sunduğu imkânlardan yararlanabilir. Bu imkânlar arasında, bilgisayar salonlarının kullanılması, kütüphanelerden faydalanılması ve farklı sosyal etkinliklere katılmak sayılabilir. Hafta sonları ise çevre şehirlere kültür gezileri düzenlenmektedir.

Kanada Dil Okulu Fiyatları Ne kadar?

Kanada dil okulları fiyatları tercih edilen programa ve süresine göre değişikli göstermektedir. Örneğin 36 haftalık bir programa kayıt yaptırdıysanız 10 bin dolarla 12 bin dolar arası değişmektedir. 8 haftalık program fiyatları daha düşüktür ve 2 bin dolar ile 2bin 500 dolar arasındadır.

Kanada’da Öğrenciler İçin Konaklama Fiyatları

Kanada’da yaşam da kısmen kolaydır. Daha ekonomik bir konaklama istiyorsanız bir ailenin yanında kalabilirsiniz. Bu aileler size tek kişilik odada kalma imkânı sunmaktadır.  Aile yanı tek kişilik oda fiyatları haftalık 200 dolar ile 270 dolar arası değişmektedir. Bunu dışında küçük otellerde veya apart dairelerde kalma imkanınızda vardır. Ancak bu şekilde konaklama size biraz pahalı gelebilir.

Kanada Dil Okulları İçin Öğrenci Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada’da dil öğrenmek ve vize başvurusu yapabilmek için ülkemizde birçok danışmanlık merkezi vardır. Bu merkezlere internet üzerinden başvuru yapabilir veya randevu alarak merkez ofislerinde görüşme yapabilirsiniz. Bu merkezlerin verdiği birçok ücretsiz hizmet vardır. Vize başvurunuzun sorunsuz çözülmesini istiyorsanız güvenilir merkezden yardım alabilirsiniz.

Kanada’da 6 aydan daha fazla bir süre kalacaksanız öğrenci vizesine başvuru yapmanız gerekir. Öğrenci vizesi başvurusu yapabilmeniz için seçmiş olduğunuz okulun Designated Learning Institute(DLI) numarasına ihtiyacınız olacaktır. Kanada hükümetinin 2014 yılında uygulamaya başladığı bu kural, öğrenci vizesi başvurusu için sadece DLI olan okullara serbest bırakmıştır.

Kanada’da dil eğitimi alırken öğrencilere çalışma izni verilmemektedir. Sadece akademik araştırma veya uzun süreli bir programa kayıt yaptıran öğrencilerin hafta da 20 saat çalışmasına izin verilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi almak ile ilgili tüm konularda detaylı bilgi almak ve görüş bildirmek için bize aşağıdaki yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Kanada’da üniversite okumak, yüksek lisans yapmak, çalışmak, sosyal yaşam ve genel yaşam giderleri hakkında bilgi almak için aşağıdaki başlıklara da göz atabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Başvurusu – Kanada’da Yaşam ve İş Fırsatları

Kanada’da üniversite okumak – Yüksek Lisans Yapmak

Kanada dışındaki ülkelerde dil eğitimi ve üniversite eğitimi için aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir;

Malta’da Dil Okulu Okumak, Yaşam Ve Eğitim Masrafları

İngiltere’de Dil Eğitimi Almak

Avustralya Göçmenlik Şartları, Avustralya’da Eğitim, Çalışmak Ve Yaşam

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu