Çalışma HayatıGüncel

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Acil ihtiyaçlarımızı gidermek, borç ödemek için kredi başvurusu yapılmaktadır. Bankalar bazı şartlara uyan müşterilerine ön onaysız kredi verebilmektedir.

Ön Onaylı ve Ön Onaysız Kredi Nedir?

Bir bankaya kredi için başvuru yapıldığı zaman, sizden birtakım evraklar istenir ve talebiniz değerlendirme sürecine girer. Gelir belgesi, eski dönemlerde bankalarla ilişkilerinizin nasıl olduğu gibi ayrıntılar önem kazanmaktadır. Büyük kredilerde bu onay süresi daha da uzar. Çünkü evin değer tespiti yapılır.İhtiyaç kredilerinde de geliri gösteren belge şartı aranmaktadır. Ancak bazı hallerde bankalar ihtiyaç kredilerinde sınırlı bir miktara kadar, kredi başvurularını ön onay vermeden hemen kabul edebilmektedir. Özellikle internet bankacılığının yaygınlaşmasıyla beraber, sanal ortamdan ön onaylı kredi daha mümkün hale gelmiştir. Bir bankanın müşterisiyseniz kredi kartlarınız varsa, hesabınızı aktif ve uygun şekilde kullanıyorsanız, banka internet üzerinden anında ön onaysız krediverebilmektedir.

Ön Onaysız Kredi Avantajları

Ön onaysız kredi birçok avantajı beraberinde getirir. Örneğin hesabınıza anında yükleme gerçekleşir ve acil ihtiyaçlarınızı nakit olarak temin edebilirsiniz.  Faiz oranı açısında, hayat sigortalı ve hayat sigortasız şekilde bankanızın farklı seçenekleri olabilmektedir. Maksimum limite de bakarak geri ödeme miktarını dikkate alarak başvuru yapılması önerilir.

Ön Onaysız Kredi Çekme Şartları Neler?

Ön onaysız kredi çekme şartları, bankanın geri ödeme garantisi talebi nedeniyle olan bir durumdur. Yani ön onaysız olması demek, her koşulda kredi verilmesi değil, bankanın şartlarına uyan müşterilerine bu şekilde bir fırsat sunmasıdır. Bankaların ne gibi şartları olduğuna bakılırsa:

 • Kredi notunuzun yüksek olması gerekir. Hali hazırdaki bankanızla ve eskiden ilişkiniz olanlarla olumsuz ödeme hafızası olmamalıdır. Ön onaylı kredi çıkması için artı yönde avantaj sağlayan bir durumdur.
 • Banka kayıtlarında çalışıyor olarak görünmeniz gerekir. Yani sabit gelirinizin olması son derece önemlidir.
 • Hali hazırda kredi borcu ödemiyor olmanız gerekir. Eğer ödeniyorsa bile, gelirin yeni kredi çekildiği zaman bunu da karşılayacak miktarda olması şart koşulur. Yani gelirinizden kesilen kredi taksitleri banka tarafından belirlenen orana göre beklentiyi karşılamalıdır.
 • Bankalar 18 yaşını doldurmak, sigortalı olmak gibi şartlar da öne sürmektedir.
Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Hangi Bankalar Ön Onaysız Kredi Veriyor?

Ön onaysız kredi veren bankalar, kampanya dönemlerinin güncellenme olasılığı olmakla beraber şu şekilde sıralanabilir:

 • Akbank Direkt Kredi ile 40 bin liraya kadar 60 ay vadeli kredi avantajları söz konusudur.
 • Vakıf Bank, 30 bin liraya kadar ön onaysız kredi vermektedir.
 • Denizbank, kesin onaylı kredi kampanyasıyla başvuru yapan müşterilerine hızlı dönüş yapan bankalardandır. Mesajla başvuru yapmak için KESİN ONAYLI KREDİM boşluk ve TC kimlik numarası yazılmalı, 3280’e gönderilmelidir.
 • İş Bankası, ön onaysız 30 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi verebilmektedir.
 • QNB Finansbank, 30 bin liraya kadar olan ihtiyaç kredilerinde 60 ay vadeli ön onaysız kredi vermektedir.
 • ING Bank, ihtiyaç kredilerinde 50 bin liraya varan limitle 60 ay vadeli kredi verebilmektedir.
 • Garanti Bankası, 60 aya kadar vadeyle internetüzerinden hızlı kredi başvurusu kabul etmektedir.

Ön Onaysız Kredi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Ön onaysız kredi başvurusu banka talebine göre değişebiliyor. Mesajla talepleri alan bankalar olduğu gibi, sadece internet bankacılığından başvuru alan ya da müşteri hizmetleri üzerinden telefon bankacılığı ile de talepleri değerlendiren bankalar olabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu