İş FikirleriÇalışma HayatıYatırımlar

Organizasyon Şirketi Kurmak

İçindekiler

Organizasyon Şirketi Kurmak

Her alanda kolaylıklar insanların hizmetine sunulması beraberinde farklılıkları da getirmiştir. Önceden düğün, sünnet, nişan, doğum günü gibi birçok organizasyonu kişi kendi düşünür ve ona göre programını kendi yapardı. Artık bu tür işler için hizmet veren firmalar kolaylığı daha da üst seviyeye çıkarmaktadır. Sizde böyle bir hizmet sunma adına Organizasyon şirketi kurmak isterseniz bu konuda bilgi edinmeniz gerekir. Belirli bir düzene göre kurulması önemli olurken sunacağınız hizmetin de dikkat çekiyor olması elzemdir.

Özel günlerin stresini en aza indirme noktasında organizasyon şirketine çok işler düşmektedir. Her ayrıntı bilinmeli ve isteklere göre hareket edilmelidir. Memnun müşteri demek yeni müşteriye kapı açmak demektir. Bu mantıkla hareket edildiğinde kısa sürede üst düzey hizmetlere erişebilirsiniz.

Organizasyon şirketi ile alakalı mutlaka belirli bir bilgi edinme ve bu hususta tecrübeli kişilerden görüş alma önemlidir. Piyasa araştırmasından tutunda hizmeti sunacağınız bölgenin ihtiyaç düzeyine kadar tüm etkenleri hesaba katmalısınız. Hedeflenen yapıyı elde edebilmeniz noktasında iyi bir ekip kurmanız gerektiğini de unutmamalısınız. Özellikle bu alanda geçmiş tecrübesi olan kişileri bünyenizde bulundurmak işlerin düzenli şekilde ilerlemesinde etkili olacaktır.

Organizasyon Şirketi Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir

Organizasyon Şirketi Kurmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Hangi işe girerseniz girin mutlaka resmi kurumlardan izin almanız gerekmektedir. Bu izinler faaliyetlerinizi sorunsuz şekilde sürdürebilmenizi sağlayacaktır. Bunun dışında resmi olarak şirket olduğunuzu gösteren vergi levhası, sicil gazetesi gibi işlemlerin de halledilmesi gerekmektedir. Organizasyon şirketi kurmak için ne yapmak gerekir konusu ile alakalı önceliklerinizin resmi izinler olduğunu unutmamalısınız.

Şirketinizin kuruluş aşamaları ile alakalı hazırlanması gereken belgeler söz konusudur. Bu belgelerin temini konusunda yetkili kurumlara başvurmanız gerekmektedir. Organizasyon şirketi kurmak için gerekli belgeler temini önemli olup bu hususta listeyi şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İş yerini kuracağınız bölgenin belediyesine giderek ruhsat almalısınız. İşin mahiyetine uygun şekilde başvurunuzu yaptıktan sonra çalışma ruhsatı temin etmiş olursunuz.
  • İş yeri açımı konusunda maliyeye kaydınızı yaptırıp vergi levhası temin etmelisiniz. Mali kontroller esnasında kaydınızın olmaması dükkanın mühürlenmesine ve ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.
  • Ticaret odasına kayıt yaptırdığınıza dair oda belgesi,
  • Sosyal güvenlik kurumuna giderek kaydınızı başlatmanız gerekmektedir. Beraberinde çalıştıracağınız kişilerin sigorta işlemlerini yaptırmanız da çok önemlidir.

Organizasyon Şirketi Kurmak Kosgeb

Devlet desteği ile iş yerinizi kurmak size ekonomik açıdan ciddi katkılar sunacaktır. Bazı başvuruların faizsiz olması ve bir kısmının hibe olması da düzeni kurmanızda çok önemlidir. Organizasyon şirketi kurmak Kosgeb kanalı ile de desteklenmek sizi çok rahatlatacaktır. Geri ödemelerde kolaylıklar sunulması şirketinizin daha büyük yatırımlara yönelmesine de etki edecektir.

İşin düzeni, çalıştırılacak personel ve malzeme alımı konusunda sizi bir anda üst seviyelere taşıyacak desteği elde edebilirsiniz. Alacağınız destek sayesinde şirketinizi hayalinizin ötesine taşıyabilirsiniz. Organizasyon işinde muhteşem etkileri de ekonomik olarak sunabilirsiniz.

Organizasyon Şirketi Kurma Maliyeti

Organizasyon Şirketi Kurma Maliyeti

İşinizi nereye kuracağınız konusunda çok iyi seçimler yapmalısınız. İş yerinizin doğru yerde olması ve dikkat çekici yapıda olması gerekir. Müşterilerinizle görüşeceğiniz ofisin görünümü işi alabilmeniz de önemlidir. Yani vitrin niteliğinde ki ofisiniz sizin aynı zamanda referansınız da olacaktır.

Belirli bir düzene sahip olunabilmesi adına da eğitim almanın önemi ortaya çıkmaktadır. Ekonomik olarak iyi olsanız dahi eğitimi dahil ettiğinizde kazanan siz olursunuz. Organizasyon şirketi kurmak için eğitim almak iş düzeninden tutunda çok büyük organizasyon üstlenmeye kadar gidecek etkisi olabilir. Eğitim konusunu mutlaka irdelemeli ve bu hususta gereken her türlü etkeni de uygulamalısınız.

Eğitim tamam, iş yeri bulundu fakat maliyet ne kadar bilmek çok önemlidir. Organizasyon şirketi kurma maliyeti bakımından farklı fiyatları görmenizi sağlayabilir. Bir anda yüksek bedeller ödemeniz mümkün değilse ona bağlı malzeme ve çalışacak eleman sayısını belirlemelisiniz.

Maliyet hesabını 200 kişilik bir organizasyon için düşündüğünüzde 25 bin TL gibi bir rakam çıkmaktadır. Bu rakam malzemeler için söz konusu olurken kira, çalışan, vergi ve dükkanın açılışı gibi birçok gideri de etkilemektedir. Bu rakamları da ilave ettiğinizde en az 50 bin TL ilk etapta gerekmektedir. Maliyeti arttıran en önemli neden ise malzemelerin kaç kişilik olacağıdır. Rakam arttıkça ortaya çıkacak maliyette ona istinaden artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu