GüncelYatırımlar

Özel Dershane Açmak ve Maliyetleri

Etüt merkezi, özel dershane açmak için yasal prosedürleri araştırmanız önemli bir konudur. Yani ne tür belgeler olması gerektiği, kaç adet öğretmen şartı olduğu, rehberlik kısmı veya derslik koşulları gibi temel araştırma sizi daha sağlıklı adımlara teşvik edecektir.

Özel Dershane Açmak ve Maliyetleri

Özel Dershane Açmak ve Maliyetleri ; Özel dershaneler kapatıldıktan sonra özel okul ve etüt merkezleri olarak devam etmeye başladı. Okul derslerine destek için özel dershane açmak isteyen çok sayıda girişimci yer alıyor.

Etüt Merkezi Kurmak

Bulunduğunuz bölgede etüt merkezi açma niyetiniz varsa planlı şekilde hareket etmeniz önerilir. Yani bölgede genel yaşam şartlarının eğitime ek ödeme yapılması konusunda ne gibi durumda olduğuna bakabilirsiniz. Okulun verdiği eğitim sınavlara hazırlıkta yetersiz geldiği için destek kurumlara ihtiyaç vardır ve her aile bunu karşılayacak güce sahip olmayabilir. Bir kurum açacak kişiler nihayetinde eğitim için ek ödeme isteyen ve sınava hazırlayan bir yer olacaktır. Çevrede kuruma kaydı rahatlıkla yaptırabilecek kişiler olması önemlidir.

özel dershane açmak

Etüt merkezi, özel dershane açmak için yasal prosedürleri araştırmanız önemli bir konudur. Yani ne tür belgeler olması gerektiği, kaç adet öğretmen şartı olduğu, rehberlik kısmı veya derslik koşulları gibi temel araştırma sizi daha sağlıklı adımlara teşvik edecektir. Ayrıca hangi branşlara özel bir etüt merkezi olacağını da belirlemeniz önemlidir. Yani öğretmen temini edemeyeceğiniz veya başarı oranının düşük olacağını fark ettiğiniz alanlara girmemeniz önerilir. Bazı dershanelerin özellikle sayısal bölüm odaklı olmasının nedeni budur.

Özel Dershane Açmak Ve Maliyetleri

Müdür, m. yardımcısı, derslik sayısı, öğretmenler odası, derslik içlerindeki temel malzemeler, dersler için verilecek malzemeler vs. özel dershane açma maliyetleri arasındadır. En az 3 öğretmenle açacağınız dershanede sigorta masrafları, personel maaşı gibi detaylar da maliyete eklenmelidir. Kiralanan bina veya katların ödemelerini düzenli olarak karşılayıp karşılayamayacağınızın planını yapmalısınız. Ayrıca ilk aylarda düzenli bir öğrenci zemini kurup ilerlemeniz gerekir. Yani okullarla reklam çalışmalarına önem vermelisiniz. Maliyet açısından ortalama bir miktar söylemek gerekirse 400-500 bin lirayla ortalama bir etüt merkezi açmanız mümkündür.

Dershane Maliyeti Neye Göre Değişiyor?

Ne kadar çok öğretmen, derslik varsa dershane maliyeti artacaktır. Kiraladığınız binanın hangi konumda yer aldığı kira bedellerinde önemli bir belirleyicidir. Ayrıca içeride kullanılan malzemelerin özellikleri de belirleyici olabilir. Çok sayıda etken etüt merkezinin maliyetinde etkili olacaktır. Özel bir hesaplama yaparak devam edilebilir.

Rent A Car Açmak ve Maliyeti

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu