GüncelOtomobil dünyası

Rent A Car Açmak ve Maliyeti

Rent a car firması açmak için araç satın almanız gerekir ve bunun için de belirli bir miktar sermaye harcamanız gerekiyor. Araçları satın alırken kredi borcuna girebilirsiniz veya doğrudan nakitle alabilirsiniz.

İçindekiler

 

Rent A Car Açmak ve Maliyeti

Araç kiralama hizmeti vermek isteyenler için rent a car açmak ve maliyeti dikkate alınması gereken bir konudur. Başlangıç aşaması maliyetleri kazancınız olacaksa riske atılır.

1 – Ne Kadar Sermaye Gerekiyor?

Rent a car firması açmak için araç satın almanız gerekir ve bunun için de belirli bir miktar sermaye harcamanız gerekiyor. Araçları satın alırken kredi borcuna girebilirsiniz veya doğrudan nakitle alabilirsiniz. Sizin durumunuza kalan şekilde devam edebilirsiniz. Genellikle tek seferde o kadar parayı nakit şeklinde vermek yerine araç kredisi ile aşamalı biçimde ilerletenlerin sayısı çoktur. Başlangıçta kimse çok büyük riskler almak istemediği için krediyle gelirlerden elde edilen paraya göre ödemeler yapılır. Fakat borcunuzun ne kadar az olursa uzun vadede size avantaj sağlayacağını ve bankaların fazla fazla verdikleri krediyi geri istedikleri de unutulmaması gerekli…

rent a car açmak ve maliyeti

Genel bir fikir vermesi için 10 araç olan firma ile başlayacaksanız toplamda 1 milyon civarı sermayenizin olması yeterli gelecektir. Araç modeli ve diğer etkenler bu rakamda değişikliğe neden olabilir.

Araç sermayesi yanında dükkan açarken gereken temel şirket kurma giderlerini de hesaba katabilirsiniz. Tasdik ve kuruluş işlem paralarını ödemeniz, ofis ve personel giderlerini hesaplamanız gerekiyor. Araç kiralama firması maliyeti sigorta firmalarıyla anlaşmalarınızı da kapsayabilir. Hangi sigorta firması ile ne tür bir anlaşma yapıldığı da maliyetleri etkileyebilir. Zarar görmeden ilerleme sağlamak için gider gelir dengenizi sürekli kontrol altında tutabilirsiniz. Ayrıca müşteri kapasitenizi artıracak internet reklamlarını da unutmamanız tavsiye edilir.

2 – Büyük Firmalar ve Küçük İşletmeler

Araç kiralama sektöründe küçük işletmeler büyük olanlara göre dezavantajlı görünüyor olabilir. Fakat büyümeye odaklanan bir küçük şirket aşamalı ve kendinden emin biçimde büyüyebilir. Düzenli müşteri ve doğru araç alımlarıyla bunu başarmak mümkündür. Piyasanın genel kurumsal beklentilerinin bilincinde olarak sektörde küçük de olsa önemli bir yere sahip olabilirsiniz. Kurumsal değerlere bağlılık, güven veren bir firma profili, özellikle turistik yerlerde ekstra önem kazanır. Bir ilçede araç kiralama hizmeti veriyorsanız bölgesel olarak sizi tercih edenleri ve sabit müşterilerinizi değerlendirebilirsiniz.

Tüketici Mahkemesine Başvuru

Forum Portalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu